anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowy okazał się używanym - co robić ?

anicia32
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry.

Mam już kilka pomyslów ale może wasz będzie lepszy?

Kupiłam na aukcji jako NOWY telefon w dniu 08.03.2023 - sprzedający wstawił nawet wpis że wszystkie telefony są oryginalne i nie skupują telefonów. Telefon widniał jako nowy.

Przy okazji usterki okazało się, że mój telefon nie jest wcale nowy bo używany był już  od pażdziernika 2021 kiedy to nastąpiło pierwsze uruchomienie i telefon nie podlega już gwarancji. Mam pismo z Xiaomi. 

Otworzyłam spór, oświadczyłam że odstępuję od umowy  i chciałabym dostać zwrot pieniędzy. Nie chcę używanego telefonu. Według prawa a jest na to odpowiedni artykuł w ustawie o prawach konsumenta, mam prawo zwrócić towar do dwóch lat w wypadku stwierdzenia niezgodności z umową. Sprzedający upiera się, że naprawi, ja nie chcę naprawianego , dlaczego ma mi naprawiać telefon, który był używany 1,5 roku przede mną  a ja w dobrej wierze kupiłam nowy ? Sprzedający ma w swoich komentarzach bardzo dużo takich uwag, że sprzedał jako nowe okazało się stare. Allegro trzyma stronę kupującego i każe odesłać telefon do sprzedającego do naprawy . Ja czuję się oszukana. No ale może jednak nie jestem oszukana .

Co myślicie i jakie mam prawa wg was ? 

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

mamaijas
#7 Wielbiciel#

Czy możesz napisać jaki był cd Twojej sprawy. Chyba mam bliźniaczy problem.

oznacz moderatorów

anicia32
#9 Pomysłodawca#

@mamaijasna razie sprawa wciąż trwa. Ciekawe czy to ten sam sprzedawca ?

W każdym razie otworzyłam spór , ale allegro nie bardzo pomaga. Na każdy mój zarzut każe się odnieść sprzedającemu. Sprzedający odpowiada "nie będę 5 razy powtarzał" a nie odpowiedział ani razu, i allegro uznaje mu tą odpowiedź. Jak zgłaszam to allegro to mi piszą żebym dała mu się wypowiedzieć. Sprzedający do tego kilka razy mnie poniżył słownie - allegro też się do tego nie odniosło, kazało mu zachować kulturę wypowiedzi, zachował przez chwilę i nadal sobie pozwala . W końcu udało mi się zwrócić uwagę allegro na to, że sprzedający wystawił towar niezgodnie z regulaminem , allegro kazało mu się wypowiedzieć , więc napisał że owszem telefon był uruchomiony półtora roku przed sprzedażą. Mam oczywiście podkładkę z autoryzowanego serwisu.

Zgłosiłam reklamację z art. 43d ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta z tytułu niezgodności towaru z umową i zażądałam doprowadzenia towaru do stanu zgodności z umową – przez wymianę  na nowy wcześniej nieuruchamiany.  I na razie czekam, bo sprzedający wg warunków reklamacji ma 30 dni na naprawę.

On stwierdził, że będzie naprawiał i że to się już robi śmieszne.

No i oczywiście czekam na telefon , nic nie mogę zrobić póki nie przyjdzie, bo kto wie co on zrobi ?

W między czasie aukcja na której kupiłam zniknęła, ale zdążyłam ją sobie zapisać, z komentarzy tego sprzedającego wynika że załatwił tak nie tylko mnie. Niektórym wysłał nawet nie wyczyszczony z rozmów i smsów telefon.  Nie wiem dlaczego allegro to ignoruje.

Jeśli nie wyśle nowego telefonu no to będę musiała zadziałać inaczej.

Jak dostanę ten

oznacz moderatorów

mamaijas
#7 Wielbiciel#

Mozesz do mnie napisac na email [edycja] zadzwonie 

oznacz moderatorów

anicia32
#9 Pomysłodawca#

już piszę @mamaijas

oznacz moderatorów

anicia32
#9 Pomysłodawca#

Ok rozumiem. Tylko kupując nową rzecz powinieneś mieć i gwarancję i rękojmię. Po to żeby móc skorzystać z jednego lub drugiego.

No ale rozumiem już - nie ma czegoś takiego jak ochrona kupujących

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, ale gwarancji udziel Ci gwarant i tu może być producent i sprzedający, i jej czas może być różny -nie musi być 2lata i rękojmia dla Ciebie jest ważniejsza istotniejsza i jej udziela sprzedający na 2lata.

oznacz moderatorów

anicia32
#9 Pomysłodawca#

dobrze, to jeszcze ostatnie pytanie.

Komentarze które przeczytałam bardzo mnie zaniepokoiły. Wysyłając telefon powinnam się jakoś zabezpieczyć ? Porobic zdjęcia ?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@anicia32 nagraj filmik z dzialania pakowania i umieszczenia w paczkomacie. W przypadku telefonu nowy oznacza ze nikt na nim nie zalozyl konta np apple albo samsung mogl byc u kupujacego ten go obejrzal i zwrocil, mogl wlaczyc, czyli nowy to taki co nie mial wlascociela uzytkownika ktory przpisal sobie pod siebie telefon, a fabrycznie nowy to taki co otwierajac go zrywasz plomby czyli od chwili zapakowania w fabryce nikt go nie otwieral. Jak ma nieprzychylne opinie to trzeba bylo kupic u innego opinie widac przed zakupem mozna sie zaznajomic i w razie watpliwosci kupic gdzie indziej

oznacz moderatorów

anicia32
#9 Pomysłodawca#

Przed zakupem miał idealne opinie. Po moim zakupie się pokazały. W życiu bym nie kupiła gdyby miał je wcześniej.

oznacz moderatorów

anicia32
#9 Pomysłodawca#

Czy mogę jakoś otworzyć aukcję według której kupiłam ? Jak klikam w meilu pokazuje mi się obecna aukcja.Telefon jest wart na niej dużo mniej. Chciałabym jeszcze raz to przeczytać dokładnie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Znajdz w moje zakupy zakladka na panelu allegro tam masz co i na jakich warunkach bylo kupione chyba ze ukrylas zakup to ci moderatorki moga odkryc

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

anicia32
#9 Pomysłodawca#

no właśnie tam klikam i przeskakuje mi na nową ofertę ( albo z nową ceną)

oznacz moderatorów