anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Numer telefonu na allegro

emalene
#8 Zapaleniec#

Zauważyłam, że ostatnio przy korzystaniu z opcji przypominania hasła Allegro wyświetla zbyt dużo cyfr z mojego numeru telefonu. Przy korzystaniu z innych serwisów zazwyczaj są to 3 ostatnie cyfry... tutaj zaś jest ich aż 6 z 9. Uważam, że to niepotrzebne i każdy kto zna cudzy nick na Allegro (niektórzy może podają prawdziwe imię i nazwisko) może szybko poznać 6 cyfr z jego numeru telefonu co osłabia bezpieczeństwo danych klientów Allegro. Proszę o zmianę tej zasady i wyświetlanie jedynie 3 ostatnich cyfr oraz zakrycie "gwiazdkami" całej reszty nr telefonu. 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@emalene Dziękuję za Twoją opinię, ale czy mógłabyś wyjaśnić jak według Ciebie "każdy kto zna cudzy nick na Allegro (...) może szybko poznać 6 cyfr z jego numeru telefonu"? 

W kwestii bezpieczeństwa konta bardzo polecam włączenie dustopniowego logowania (w tym artukule znajdziesz więcej informacji na ten temat). Dwustopniowe logowanie to dodatkowe zabezpieczenie Twojego konta, które uchroni je przed użyciem przez inne osoby. Dzięki weryfikacji kodem SMS niepowołane osoby nie będą nie będą mogły zalogować się na Twoje konto, nawet jeżeli znają hasło.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

emalene
#8 Zapaleniec#

Pierwsza cyfra Twojego nr telefonu to 5 ostatnia 2. Skorzystaj z opcji przypominania hasła, to zobaczysz jak to działa. Znam 6 cyfr twojego nr telefonu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zgadza się.

 

oznacz moderatorów

emalene
#8 Zapaleniec#

Niestety dlatego proszę Allegro o zmianę i lepsze zabezpieczenie naszych danych. Numeru telefonu używamy wszędzie również przy operacjach bankowych. Nie wiem jak to się ma do RODO ale jakoś inne portale działają bez ujawniania tylu cyfr numerów swoich klientów.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Hm, ja mam inne pytanie - dlaczego allegro wysyła kod na nr telefonu, a nie link resetujący hasło na mejla (niezależnie od tego, czy w "ustalaniu nowego hasła" poda się login czy mejl)?
A co w przypadku, jeśli ktoś nagle straci dostęp do nr-u telefonu przypisanego do konta w allegro, albo po jego zmianie zapomni go zmienić w ustawieniach konta? To jest ugotowany, bo nie może wysłać przypomnienia na mejla.

Kto w allegro wpada na takie pomysły?😑

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere W takiej sytuacji najlepiej skontaktować się z nami i wówczas pomożemy w odzyskaniu hasła i dostępu do konta. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ W ogóle nie powinno być informacji zawierającej ten "zamaskowany" nr telefonu. Wystarczyłaby tylko taka mówiąca o tym, że kod przyjdzie na powiązany z kontem nr telefonu.
Aczkolwiek uważam, że link resetujący hasło powinien przychodzić na mejla.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Knowhere Takie przypadki już tu były ,po zmianie nr telefonu tylko poprzez kontakt z Allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czyli wszyscy znają nicki i nr telefonów innych?Powiedziałbym że nie ma wcale nr telefonu sprzedających.

oznacz moderatorów