anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obrażanie od sprzedawcy,fałszywe zdjęcia,odmowa odbioru osobistego towaru.

barteck66
#8 Zapaleniec#

Proszę o przyjrzenie sie ofercie : https://allegrolokalnie.pl/oferta/szczerze-jak-nowy-wzmacniacz-marantz-pm-8005     Sprzedawca zamieścił tam zdjęcia ściągnięte z sieci,nawet innego modelu niż opisuje. Wystawia Marantz PM8005 a zdjęcia ściągnął modelu Marantz PM8006. Po moich prośbach o autentyczne zdjęcia przedmiotu,otrzymałem obrazliwe wiadomości,szkalujące mnie. Unika wyznaczenia terminu odbioru i oględzin zakupionego przedmiotu. Otworzyłem dyskusję ale sprzedający ponawia bezsensowne argumenty i wciąż mnie obraża. Wklejam tu kilka jego "tekstów" :   . Przeczytano 14.03.2023 Nie znam cię......i na szczęście nigdy cię nie poznam.... Nie chcę mieć z tobą nic wspólnego.... Zarzuć następne 3 gramy kokainy... To przecież kosztuje jedyne 500 złotych... A nas wszystkich na to stać.... Nie pozdrawiam.......     

[edycja]

 
oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

trzeźwość zalecam

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zakładasz dyskusję składasz reklamację pytanie co jest z zakupem nie tak? Nie ten model co w ofercie? Wtedy reklamacja na niezgodnosc towaru z umowa czekasz na rozpatrzenie. Potem wniosek o ap i kase masz on ma wezwanie do zaplaty przez allegro i windykacje

oznacz moderatorów

barteck66
#8 Zapaleniec#

Nie mając pewności co do uczciwości sprzedawcy wybrałem opcję zakupu z odbiorem osobistym. Wtedy odmówił wyznaczenia terminu oględzin sprzętu i sfinalixowanie transakcji. Zaczął wypisywać bardzo obraźliwe,zniesławiające treści. Nie przesłał na moją prośbę autentycznego zdjęcia sprzętu i abym miał pewność że go posiada. Bardzo podejrzane i niezrównoważone zachowanie sprzedającego wzbudza podejrzenia że jest oszustem.

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

taaa

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Żeby allegro mogło zareagować to trzeba im problem zgłosić np. w dyskusji przedstawiając korespondencję . Wpisy są na tyle ostre że nie powinni przejść koło tego obojętnie.

oznacz moderatorów

barteck66
#8 Zapaleniec#

Jak na razie to w dyskusji,którą otworzyłem,Allegro jedynie prosi go o kulturę wypowiedzi....

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

O co chodzi w tym temacie?  Kto jest kim, kto jest chory a kto zdrów? Kto to jest Romański?

Może autor powinien jeszcze raz opisać problem,  a moderatorki chyba powinny usunąć te luźne  dywagacje prawdopodobnie pisane w stanie niezbyt  poczytalnym.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@barteck66 jeśli Twoim zdaniem ta oferta w jakikolwiek sposób łamie nasz regulamin, zgłoś ją proszę do nas przez opcję "zgłoś naruszenie zasad", która jest dostępna na dole strony. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@barteck66   Zacznijmy od początku, od podstaw:

Czy kupiłeś sprzęt, czy tylko tylko wysłałeś zapytanie do sprzedającego? Nigdzie tego nie napisałeś.

Jeżeli otworzyłeś dyskusję ze sprzedającym to znaczy  że chyba kupiłeś.  Jakie stawiasz zarzuty do zakupionego sprzętu?

No cóż sprzedający pisze do ciebie niezbyt kulturalnie.  Niestety nie wkleiłeś swoich wpisów jak ty się do niego zwracasz.

Co chcesz osiągnąć zamieszczając ten temat?  Oczekujesz tutaj jakiejś rady, pomocy?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Otworzyłem dyskusję ale sprzedający ponawia bezsensowne argumenty i wciąż mnie obraża

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@LEW433  To jeszcze zależy co on rozumie pisząc "otworzyłem dyskusję" ? Bo chyba nie kupił jeszcze skoro sprzedający nie chce mu udostępnic odbioru osobistego.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz rację, pogmatwane jest to.

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

sie nie miesza białego z kolą

oznacz moderatorów

barteck66
#8 Zapaleniec#

Przecież z powyższych wpisów wynika iż już kupiłem....

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@barteck66 ale nie wynika co jest nie tak? stan produktu? model produktu? dostałeś wannę zamiast wzmacniacza? produkt nie działa? chcesz składać reklamację z tytułu rękojmi bo nie działa czy chcesz zwrot kasy z art27 bo okazało się że przyszło coś innego czyli nie zgadza się to co dostałeś z ofertą?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

z tego co zrozumiałem, to sprzedawca odmawia sprzedazy i wydania produktu podczas odbioru osobistego, pomimo udostępnienia takiej opcji w ofercie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@mikeza skoro ma odbiór osobisty po jakiego wała się umawiać? zamawiasz i podjeżdżasz na sklep w godzinach otwarcia dzień dobry ja po towar x mam zamówiony odbiór osobisty pewnie płatność gotówka i tyle... oglądam pasuje finalizuję bye bye. Tyle że zwrotu nie będzie bo zakup stacjonarnie

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

tylko to allegro lokalnie i pewnie jakaś okazjonalna sprzedaż. Sprzedawca się wykręca, bo klient zna się na rzeczy i jest dociekliwy 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@mikeza dlatego taką akcję się na partyzanta jedzie a nie robi za eksperta przed odbiorem 😄

oznacz moderatorów