anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 października zmieniamy sposób prezentowania ofert

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Dotychczas, gdy korzystaliście z wyszukiwarki, prezentowaliśmy Wam wszystkie dostępne oferty wyszukiwanego przedmiotu. Jednak mamy już ponad 500 milionów ofert - aby spełniać swoją rolę, wyniki wyszukiwania wymagały uproszczenia. 

Dlatego od 1 października będziemy wyświetlać na Allegro wyłącznie listę produktów. Większość z Was dobrze zna już ten widok, testujemy go od kilku miesięcy, w tej chwili widzi go już 70% kupujących. Zdecydowaliśmy się wprowadzić go dla wszystkich, jako domyślny widok wyników wyszukiwania. 

Co istotne, nadal będziecie mogli, tak jak dotychczas, przejrzeć listę wszystkich ofert danego produktu - wystarczy kliknąć przycisk [porównaj X ofert].

_HolaOla__0-1723555352580.png

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę zmianę?

Wyniki testów wyraźnie wskazują, że dzięki korzystaniu z widoku produktowego kupujący:

  • chętniej dodają produkty do koszyka i częściej je kupują - spodziewamy się  przynajmniej 6 milionów dodatkowych transakcji rocznie dla sprzedających na Allegro,
  • szybciej znajdują to, czego szukają - dzięki połączeniu ofert w ramach produktów, na każdej stronie listy z wynikami wyszukiwania wyświetlamy ich średnio około 4 razy więcej.

Więcej informacji jak zawsze znajdziecie w naszych aktualnościach.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
356 ODPOWIEDZI 356

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Ziemiol95 nie jest to cenzura, tylko utrzymanie porządku, bo o jednym temacie rozmawiamy w jednym wątku. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Ziemiol95
#8 Zapaleniec#

No ta wiadomo przecież że chodzi o porządek, a nie żeby posty innych niezadowolonych osób się nie rzucały w oczy aż tak mocno :PPPPPP

oznacz moderatorów

Dominik140921
#8 Zapaleniec#

1 czerwca miał ruszyć serwis który zniszczy allegro, nie wyszło, ale wydaje mi się, że tylko dlatego, że to było za wcześnie, gdyby dziś ogłosili ponowny start to ciekawe ilu przedsiębiorców by tam poszło 🙂 chyba trzeba porozmawiać z nimi, złożyć petycję, o ponowny start platformy. Po tym co robi allegro to te "wszyssttkooo" zaorałoby allegro 

oznacz moderatorów

swollov
#8 Zapaleniec#

Alle syf się zrobił. Teraz to już w ogóle nie można nic wyszukać. Porażka level hard.

oznacz moderatorów

kinciola
#7 Wielbiciel#

Zalogowałam się na forum tylko po to by napisać, że obecne scalane oferty to tragedia. 
Konto na allegro mam od 15 lat, od ostatnich kilku lat intensywnie korzystam jako kupująca. To co teraz wprowadzono to żart i uwaga trudniej mi się szuka to czego potrzebuję. Nawet jak kliknę 'porównaj 20 ofert' to faktycznie pokazuje się o wiele więcej niż te przykładowe 20.

Zmiana ta na tak ale dajcie ludziom wybór jak nie będzie wyboru to pewnie ludzie zaczną szukać alternatyw i tyle. Z resztą sama mam smarta jakoś do grudnia i pewnie z jego końcem pożegnam się z allegro...

oznacz moderatorów

gorajma
#8 Zapaleniec#

Jeśli ktoś szuka np używanej Playstation 3 to życzę powodzenia.

 

https://allegro.pl/kategoria/sony-playstation-3-ps3-konsole-122285?string=playstation%203

oznacz moderatorów

lipaaa
#8 Zapaleniec#

Dokładnie o tym samym napisałem wyżej apropo kupienia jakiejkolwiek rzeczy np gry na konsole... To jest DRAMAT I CHAOS I ZNIECHACA DO CZEGOKOLWIEK... a pierwsze słowa rewolucyjnej zmiany brzmią:

"Chcemy, żeby kupujący mogli szybko znaleźć produkty, których szukają i łatwo porównać wszystkie oferty z tymi samymi produktami."

Ludzie z ALLEGRO trolluecie własnych użytkowników, ciężko to ogarnąć... Popatrzcie na tw wpisy.

 

Łatwo to się klikało w w kilka filtrów i sortowanie wszystkich ofert... Kilkanaście sekund i miałem to co chciałem przed oczami. Katalogowe I prywatne do wyboru do koloru, po cenie czy po "od najnowszych" ... Co wy najlepszego zrobiliście z serwisem.

 

oznacz moderatorów

koval_r
#8 Zapaleniec#

Miałem powtarzać ten tekst codziennie.

Bardzo proszę moderatorów o umożliwienie mi wyłączenia opcji łączenia ofert na moim koncie. Proszę uwzględnić moje konto do zakończenia tych testów, nie chcę opcji łączenia ofert, na moim koncie może taka opcja nie istnieć. Z góry dziękuję, za pozytywne działania w tym kierunku.

Ale jak widać testy e to zwykłe kłamstwo, bo one już się zakończyły na niekorzyść kupujących, a ich opinie nie mają najmniejszego znaczenia.

Już "wymuszać" zakończenia "testów" na moim koncie nie będę.

Kupować prawdopodobnie zaraz nie przestanę, ale jak ktoś się obudzi i wystawi podobną konkurencyjną platformę zakupową z wyciągniętymi wnioskami z doświadczeń z allegro, skorzystam na pewno.

oznacz moderatorów

sebasu
#9 Pomysłodawca#

No właśnie im szybciej przestaniesz tu kupować tym szybciej wnioski dotrą

oznacz moderatorów

AlexPopilevych
#9 Pomysłodawca#

Jest portal aukcyjny [moderacja] . Wygląda jak stare Allegro, no tylko że po rosyjsku, bo działa na terenie UA. Jakby ktoś wziął i przetłumaczył na polski i uruchomił platformę w PL, to może by się rozwinęła. Allegro otwiera drogę start-upom 🙂

oznacz moderatorów

Lord_Greg
#10 Popularyzator#

To nie autoreklama czasem? Bez obrazy, ale "username checks out", jak to mawiają na reddicie. 😉

Co do samego portalu, na razie wygląda lekko sketchy.

_____________
TAKA JEST DECYZJA BIZNESOWA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oznacz moderatorów

AlexPopilevych
#9 Pomysłodawca#

Los tamtego portalu, o którym wspomniałem mnie nie obchodzi. Podałem jedynie przykład, że wygląd przypomina stare Allegro i fajnie by było, żeby w Polsce się pojawił jakiś nowy portal aukcyjny. Tyle w temacie.

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Pomyśleć że kiedy w połowie 2000 roku zaproponowałam na forum aby sprzedawcy ( i inni chętni ) zrobili zrzutkę i kupili sobie Allegro za oszałamiającą wtedy kwotę 75 000$  to zostałam wysmiana, a to bylo tylko 75$ na jednego udziałowca lub nawet mniej.

oznacz moderatorów

AlexPopilevych
#9 Pomysłodawca#

@cztery_bez_atu a jeszcze trzeba było kupować BTC w 2010, ale kto wiedział że tak sprawy się potoczą 🙂

oznacz moderatorów

kjel
#7 Wielbiciel#

ale co szkodziło dać wybór? Kolejni którzy uszczęśliwiają na siłę.

A może pozbądźcie się tego badziewia wysyłanego z chin.

Ostatnio szukałem wkładu do torby na aparat. Kilkaset ofert. Kilkanaście z wysyłką z PL.

Rynce opadają.

 

oznacz moderatorów

marwas
#8 Zapaleniec#

Nie licz na to że nie będzie takich tematów, póki Chińczycy są właścicielami allegro tak właśnie będzie.

 

oznacz moderatorów

marekole
#7 Wielbiciel#

Dobry wieczór

Taka zmiana jest bardzo niekorzystna z punktu widzenia kupującego, ponieważ
zlikwidowana jest tym samy opcja porównania przez popularność jakości kupowanych "elementów"
 
Popularność - gdy był włączony taki filtr do różnych produktów pozwalał kupującemu zorientować się który  produkt jest wyższej jakości (NP ŻARÓWKI, USZCZELKI, TECHNICZNE KARMY ZWIERZĄT , ITP)
Obecnie nie ma jak porównać które z podobnych (nie mówię o tych samych) produktów cieszą się dobrą opinią użytkowników
Bardzo niekorzystna zmiana - usunięcie klawisza rozłącz oferty (różnych produktów)
 
Z wyrazami szacunku
Marek.
oznacz moderatorów

marekole
#7 Wielbiciel#

Powtórzę dokładniej może i szerzej .... , (niestety czas edycji postu wygasł b.szybko)
Poprzedni post można skasować.

 

 

Dobry wieczór

Taka zmiana jest bardzo niekorzystna z punktu widzenia kupującego, ponieważ
zlikwidowana jest tym samy opcja porównania przez popularność jakości kupowanych "elementów"
 
Popularność - gdy był włączony taki filtr do różnych produktów pozwalał kupującemu zorientować się który  produkt jest wyższej jakości (NP ŻARÓWKI, USZCZELKI, TECHNICZNE, KARMY ZWIERZĄT , inne produkty które nie wiemy jakiej i czy są dobrej jakości )
Obecnie nie ma  jak porównać które z podobnych (nie mówię o tych samych) produktów cieszą się dobrą opinią użytkowników.
Jest to bardzo niekorzystna zmiana - usunięcie klawisza rozłącz oferty (różnych produktów) i pokazaniu po użyciu wyszukiwarki listy wszystkich ROZŁĄCZONYCH PRODUKTÓW (różnych produktów, przefiltrowanych i pokazanych w liście .  
 
Z wyrazami szacunku
Marek.
oznacz moderatorów

pksprzedaz
#8 Zapaleniec#

Wyszukiwarka jest beużyteczna to swoją drogą, ale teraz nawet oferty z Allegro Lokalnie nie pokazują się w wynikach wyszukiwania? Wy chyba sobie jaja robicie.

oznacz moderatorów

pablos524
#7 Wielbiciel#

🤦🤦🤦 tem system grupowania ofert to porażka, wycofajcie się z niego... a ten co go wymyślił to po premi mu za głupie pomysły. 

oznacz moderatorów