anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 października zmieniamy sposób prezentowania ofert

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Dotychczas, gdy korzystaliście z wyszukiwarki, prezentowaliśmy Wam wszystkie dostępne oferty wyszukiwanego przedmiotu. Jednak mamy już ponad 500 milionów ofert - aby spełniać swoją rolę, wyniki wyszukiwania wymagały uproszczenia. 

Dlatego od 1 października będziemy wyświetlać na Allegro wyłącznie listę produktów. Większość z Was dobrze zna już ten widok, testujemy go od kilku miesięcy, w tej chwili widzi go już 70% kupujących. Zdecydowaliśmy się wprowadzić go dla wszystkich, jako domyślny widok wyników wyszukiwania. 

Co istotne, nadal będziecie mogli, tak jak dotychczas, przejrzeć listę wszystkich ofert danego produktu - wystarczy kliknąć przycisk [porównaj X ofert].

_HolaOla__0-1723555352580.png

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę zmianę?

Wyniki testów wyraźnie wskazują, że dzięki korzystaniu z widoku produktowego kupujący:

  • chętniej dodają produkty do koszyka i częściej je kupują - spodziewamy się  przynajmniej 6 milionów dodatkowych transakcji rocznie dla sprzedających na Allegro,
  • szybciej znajdują to, czego szukają - dzięki połączeniu ofert w ramach produktów, na każdej stronie listy z wynikami wyszukiwania wyświetlamy ich średnio około 4 razy więcej.

Więcej informacji jak zawsze znajdziecie w naszych aktualnościach.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
356 ODPOWIEDZI 356

renesans65
#2 Obserwator#

W końcu skończy się dublowanie, powielanie aukcji w milionach i nie trzeba będzie przebijać się przez 50 stron jakiś sprzedawców aby dotrzeć do pozostałych ofert. Powielanie straci sens bo wszystko będzie upakowane w jedną aukcje i to chyba jedyny plus produktyzacji i tego rozwiązania. Rozumiem to nieidealne rozwiązanie, że inaczej nie może być bo za kilka lat to już będzie totalny cyrk i jeden wielki powielony śmietnik.

oznacz moderatorów

lipaaa
#8 Zapaleniec#

NIESTETY JEST TO NIEPRAWDA co napisałeś i nie jest tak w rzeczywistości... Nadal jest MNÓSTWO powielonych "katalogowych, posegregowanych ofer" w które teraz musisz wejść żeby coś zobaczyć, a liczba akucji w środku nie zgadza się z tą "na zewnatrz" i jeżeli jeden ten sam przedmiot ma stworzonych np. 10 "katalogowych produktów" to musisz teraz wejść w nie z osobna i sprawdzać... Właśnie tu jest problem że KAŻDY może stworzyć produkt i dodać go do katalogu i tworzy się niebywały śmietnik i chaos w wyszukiwaniu.

oznacz moderatorów

renja13
#9 Pomysłodawca#

Decyzyjnym pracownikom Allegro coś się chyba w głowach po...

https://www.youtube.com/watch?v=oBDuv3fPstg&t=1s

Przecież widok produktowy to największe guano od czasu wprowadzenia hiper-giga-guana zwanego katalogiem produktów!!!

Widok produktowy to udręka dla kupujących!!!


@_HolaOla_  napisał(a):

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę zmianę?

Wyniki testów wyraźnie wskazują, że dzięki korzystaniu z widoku produktowego kupujący:

  • chętniej dodają produkty do koszyka i częściej je kupują - spodziewamy się  przynajmniej 6 milionów dodatkowych transakcji rocznie dla sprzedających na Allegro,
  • szybciej znajdują to, czego szukają - dzięki połączeniu ofert w ramach produktów, na każdej stronie listy z wynikami wyszukiwania wyświetlamy ich średnio około 4 razy więcej.

Rozsądni kupujący, których wbrew pozorom jest na Allegro jeszcze baaardzo dużo, mają w du*ie to, że zakupoholikom wciskacie widokiem produktowym więcej produktów. To, że część kupujących więcej kupuje, jest pozytywne WYŁĄCZNIE dla Allegro, bo wiadomo - jak kupujący więcej kupują, to Allegro dostaje jeszcze więcej pieniędzy od sprzedawców. Natomiast DLA KUPUJĄCYCH TO NIE JEST DOBRA ZMIANA!!!

"Szybciej znajdują to, czego szukają"... taa, sr*nie w banie... Na chwilę obecną, żeby ZNALEŹĆ COKOLWIEK, co chcę kupić, muszę otwierać wyszukiwarkę W NOWYM OKNIE PRYWATNYM (jest to szybsze niż ciągłe wylogowywanie się -> wyszukiwanie -> logowanie z powrotem), bo tylko w oknie prywatnym (oraz po wylogowaniu z konta) mam możliwe NORMALNE WYSZUKIWANIE, czyli WYSZUKIWANIE PO OFERTACH.

Summa summarum - tak guupią zmianą Allegro strzela sobie w stopę i wygania rozsądnych kupujących na inne portale sprzedażowe, bo nikt choć trochę mądry nie będzie robił zakupów na portalu, na którym nie ma możliwości normalnego wyszukiwania przedmiotów, czyli po ofertach.

oznacz moderatorów

resistdj
#10 Popularyzator#

Idealnie w punkt. Jak widać, wolą uszczęśliwiać na siłę, choć wszyscy wokół trąbią że tego nie chcą, ale najciekawsze jest to, że wmawiają ludziom że tego chcą. Nie, praktycznie nikt tego nie chce. Dotarło do was?  @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Football-stock
#11 Animator#

Zarząd Allegro nie rozumie po polsku - wyślij w kopercie parę baniek zielonych to ich uniwersalny język.

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Czy czegoś Ci to nie przypomina? Namaszczony na premiera Tusk stwierdził że w okolicy roku 2040 Polska zorganizuje olimpiadę. Za nic ma wszelkie opinie. On wie lepiej że Polacy tego chcą.

oznacz moderatorów

Football-stock
#11 Animator#

Świeże pismo od prawnika i nasza wspólna robota do wykonania. Zgłaszamy i Wy czyńcie to samo do UOKiK poprzez formularz na stronie naruszenie Ustawy z dnia 16 lutego 2007 r.
o ochronie konkurencji i konsumentów przez Allegro w zakresie Art.9 pkt 1 w szczególności poprzez naruszenie punkt 2 podpunkt 2 Zakazane jest nadużywanie pozycji dominującej na rynku właściwym przez jednego lub kilku przedsiębiorców. 2) Nadużywanie pozycji dominującej polega w szczególności na przeciwdziałaniu ukształtowaniu się warunków niezbędnych do powstania bądź rozwoju konkurencji. To Allegro wybiera widoczną ofertę z danego produktu jako jedyną wyróżnia pomarańczowym napisem dodaj do koszyka. Dodatkowo ukrywa pozostałe oferty mimo, że pomiędzy nimi występują różnice (czasami istotne) a jedyne kryterium łączenia to EAN. W ten sposób ewidentnie kształtuje sprzedaż, niszcząc zasady rynkowej konkurencji. Nasze pismo zawiera jeszcze 20 stron ale takie zgłoszenie do UOKiK jest już wystarczające do wszczęcia interwencji, bo samą idei ustawy jest "Ustawa reguluje zasady i tryb przeciwdziałania praktykom ograniczającym
konkurencję, praktykom naruszającym zbiorowe interesy konsumentów oraz
stosowaniu niedozwolonych postanowień wzorców umów, a także przeciwdziałania
antykonkurencyjnym koncentracjom przedsiębiorców i ich związków, jeżeli te
praktyki, stosowanie niedozwolonych postanowień lub koncentracje wywołują lub
mogą wywoływać skutki na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej." Zachowanie Allegro z promowaniem wybranych przez nich ofert wypełnia w całości zapis tej preambuły. Skutek to zagrożenie dla dziesiątek mikro i małych przedsiębiorców. Bierzcie i korzystajcie z tego wszyscy. Stracić nie mam już czego, zyskać możemy wiele.

oznacz moderatorów

renja13
#9 Pomysłodawca#

@Football-stockDobra robota!

Chowanie przez Allegro innych ofert, niż te, które zostały opłacone grubą kasą ("za promowanie"), jest procederem wybitnie antykonkurencyjnym.

oznacz moderatorów

Ziemiol95
#8 Zapaleniec#

Wysłałem każdym możliwym kanałem do UOKiK, dobra robota!

oznacz moderatorów

kinciola
#7 Wielbiciel#

Właśnie, zgłaszać do uokik - może pomoże. Skoro nie chcą słuchać ludzi po dobroci to trzeba najwyraźniej siłą.

oznacz moderatorów

Mar665
#8 Zapaleniec#

Ten sam tekst dostałem na meila i na końcu był ładny akapit "podziel się opinią" a pod nią przycisk "wypełnij ankietę" tyle że ankiety NIE MA. Więc piszę tu, i powtórzę to co inni pisali ten kto wymyślił grupowanie był zdecydowanie za długo na słońcu, jest to najgorsze rozwiązanie, jedyne co mogę przytoczyć iż odkąd wpakowaliście mi na siłę ten system - nic nie kupiłem łatwiej było iść do sklepu mniej nerwów i czasu poświęconego a przy tym niewiele drożej i chyba więcej nie kupię, bo system grupowania jest beznadziejny i nie przydatny do tego wydłuża proces szukania i kupowania, te brednie o których piszecie są godne tego pomysłu. Mało tego gdy pisałem do pomocy allegro, odpisano mi iż to tylko testy i do tego cytat na sugestę powrotu przycisku rozgrupowywania:

"Ponieważ jako nasz Klient ma Pan duże doświadczenie w korzystaniu z Allegro, Pana pomysł jest dla mnie bardzo cenny. Dlatego niezwłocznie przekazałem/przekazałam go do działu zajmującego się dostosowywaniem naszej strony do Państwa potrzeb. Sprawdzimy możliwość wdrożenia Pana propozycji. 
Dodam, że to przede wszystkim na sugestiach naszych klientów opieramy tempo i kierunek wprowadzanych na Allegro zmian. Jeszcze raz dziękuję za Pana wiadomość i mam nadzieję, że Pana pomysł pomoże nam usprawnić działanie naszej strony.
"

Pani Daria ma duże poczucie humoru lub nie chce wylecieć z roboty.

Ale co tam skoro nowe rozwiązania mają wam przynieść góry hajsu to proszę, ale mojego hajsu będzie tam niezwykle mało, do tego zrezygnuje ze smarta.

Ogólnie portal robi się odpychający rozdzielenie allegro od lokalnego, teraz to.

Jeszcze jedno pytanie skoro ten system ma działać od 1 października to czy chociaż można do tego czasu użytkować portal w normalny sposób?

oznacz moderatorów

Football-stock
#11 Animator#

Ta ankieta, której nie ma to klasyk Alle_drogo! A nawet jakby była to i tak mają gdzieś opinie. Taka amerykańska jazda bez trzymanki.

oznacz moderatorów

Lord_Greg
#10 Popularyzator#

Dostałem niemalże taką samą odpowiedź, tyle że od Pani Dominiki. 😆

Dobry wieczór,

dziękuję za wiadomość i za Pana uwagi dotyczące, tego, aby łączenie było domyślnie włączone z możliwością rozłączenia

Ponieważ jako nasz klient ma Pan duże doświadczenie w korzystaniu z Allegro, Pana pomysł jest dla mnie bardzo cenny. Dlatego niezwłocznie przekazałam go do działu zajmującego się dostosowywaniem naszej wyszukiwarki do Państwa potrzeb. Sprawdzimy możliwość wdrożenia Pana propozycji.

Dodam, że to przede wszystkim na sugestiach naszych klientów opieramy tempo i kierunek wprowadzanych na Allegro zmian. Jeszcze raz dziękuję za Pana wiadomość i mam nadzieję, że Pana pomysł pomoże nam usprawnić działanie naszej wyszukiwarki. Proszę pamiętać, że swoje pomysły może Pan również zgłaszać na forum Allegro Gadane.

Mam nadzieję, że moje wyjaśnienie okaże się dla Pana pomocne i przyczyni się do rozwiązania sprawy.

 

No przeklejają regułki jak boty xD

_____________
TAKA JEST DECYZJA BIZNESOWA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oznacz moderatorów

AkcesoriaIT
#10 Popularyzator#

Tak, otwórz sobie drugie okno przeglądarki w trybie prywatnym i tam możesz korzystać z normalnej wyszukiwarki, skopiuj link do tej gdzie jesteś zalogowany.

oznacz moderatorów

Kortad71
#3 Debiutant#

👎Tragedia!😠. Brak możliwości dokonania wyboru i zmuszanie klientów do jednej opcji?🤐. Co to jest? Nie ma to jak zniszczyć coś co dobrze funkcjonowało. Dla mnie ta forma przeglądania ofert jest mniej przejrzysta. Tragedia!

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Nie ma to jak zniszczyć coś co dobrze funkcjonowało. Kiedy? 20 lat temu? Od tego czasu jest tylko gorzej.  Coraz więcej poronionych pomysłów.

oznacz moderatorów

fotomini
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Jestem "szarym" kupującym od wielu wielu lat. To co mnie ostatnio bardzo martwi i denerwuje to zmiany w sposobie wyświetlania ofert.

Gdy szukam czegoś nowego (przedmioty kolekcjonerskie, gry itp.) zawsze sprawdzam co nowego zostało dodane do samej kategorii. Teraz takiej opcji nie ma. Czyli jak jakiś sprzedawca doda nowy produkt to już nie zobaczę go na górze listy bo wszystko zostaje wrzucone do "worka" z innymi ofertami?

W ten sposób nie jestem w stanie dotrzeć do nowych ofert. 

oznacz moderatorów

lipaaa
#8 Zapaleniec#

Właśnie te zmiany są wprowadzone po to żeby Pan oraz miliony innych użytkowników "znajdowali szybciej to czego szukają"... 

oznacz moderatorów

fotomini
#7 Wielbiciel#

No to w swoim imieniu powiem - działa to dokładnie odwrotnie. 

oznacz moderatorów

lipaaa
#8 Zapaleniec#

Wygląda na to że jesteśmy tylko garstką osób nażekających, NIEUMIEJĄCYCH kożystać z serwisu i jego inowacyjnych zmian na lepsze... Skoro:

"Z naszych testów wynika, że kupujący, którzy korzystają z listy produktów:

  • chętniej dodają produkty do koszyka i częściej je kupują (spodziewamy się przynajmniej 6 milionów dodatkowych transakcji rocznie dla sprzedających na Allegro)
  • szybciej znajdują to, czego szukają – dzięki temu, że uporządkowaliśmy oferty z tym samym produktem, na każdej stronie listy z wynikami wyszukiwania wyświetlamy kupującym średnio około 4 razy więcej produktów. Dzięki temu kupujący mają dostęp do szerszego asortymentu i łatwiej dotrą do ofert wszystkich sprzedających z tym samym produktem"

..trzeba się z tym pogodzić, że allegro NIE MA POJĘCIA JAKI DOPIERO TERAZ panuje CHAOS w serwisie. 

oznacz moderatorów