anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 października zmieniamy sposób prezentowania ofert

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Dotychczas, gdy korzystaliście z wyszukiwarki, prezentowaliśmy Wam wszystkie dostępne oferty wyszukiwanego przedmiotu. Jednak mamy już ponad 500 milionów ofert - aby spełniać swoją rolę, wyniki wyszukiwania wymagały uproszczenia. 

Dlatego od 1 października będziemy wyświetlać na Allegro wyłącznie listę produktów. Większość z Was dobrze zna już ten widok, testujemy go od kilku miesięcy, w tej chwili widzi go już 70% kupujących. Zdecydowaliśmy się wprowadzić go dla wszystkich, jako domyślny widok wyników wyszukiwania. 

Co istotne, nadal będziecie mogli, tak jak dotychczas, przejrzeć listę wszystkich ofert danego produktu - wystarczy kliknąć przycisk [porównaj X ofert].

_HolaOla__0-1723555352580.png

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę zmianę?

Wyniki testów wyraźnie wskazują, że dzięki korzystaniu z widoku produktowego kupujący:

  • chętniej dodają produkty do koszyka i częściej je kupują - spodziewamy się  przynajmniej 6 milionów dodatkowych transakcji rocznie dla sprzedających na Allegro,
  • szybciej znajdują to, czego szukają - dzięki połączeniu ofert w ramach produktów, na każdej stronie listy z wynikami wyszukiwania wyświetlamy ich średnio około 4 razy więcej.

Więcej informacji jak zawsze znajdziecie w naszych aktualnościach.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
432 ODPOWIEDZI 432

Al_ElektroDomin
#9 Pomysłodawca#

Wpisz cokolwiek w pole wyszukiwania, coś oczywistego choćby dysk i wtedy na nowym linku dopisz tą końcówkę, aby działało musisz czegoś szukać a nie wchodzić w kategorie

oznacz moderatorów

banitos_2006
#10 Popularyzator#

Tylko widzisz, wpisując "obudowa" w tej kategorii wyświetla się 2 941ofert, a nie wpisując nic 3 458ofert, więc i tak około 500 ofert tracisz 😞

oznacz moderatorów

Al_ElektroDomin
#9 Pomysłodawca#

Dlatego lepiej wpisać coś bardziej oczywistego jak "dysk" bo można to nazwać kieszeń na dysk, obudowa na dysk, szuflada na dysk itp. 

oznacz moderatorów

banitos_2006
#10 Popularyzator#

...jak wpiszesz dysk to masz jeszcze mniej ofert bo 1 237ofert, a jak dopiszesz &description=1 to 2 823oferty, ale to i tak mniej niż w rzeczywistości jest.

Ja wolałem do tej pory przeglądać całe kategorie, bo wyszukiwarka allegro jest też od jakiegoś czasu "zwalona".

oznacz moderatorów

voltar666
#8 Zapaleniec#

Tragiczne te nowe wyszukiwanie, te połączone oferty to jakaś pomyłka czy da się przywrócić wyszukiwanie żeby działało jak wcześniej? jak się wyloguję i wyczyszczę cookies wyszukiwanie działa dobrze 🙂

oznacz moderatorów

robcio646
#10 Popularyzator#

Cytując moderatorkę "Jednak mamy już ponad 500 milionów ofert - aby spełniać swoją rolę, wyniki wyszukiwania wymagały uproszczenia." - to ja proponuję wywalenie tych wszystkich chińskich ofert które nie są związane z daną ketogorią i filtrowanie które zostało wybrane. Żeby nie być gołosłownym wstawię screen z wyszukiwania jakie robiłem ostatnio. Szukałem Smart banda mi band 8, zaznaczyłem same urządzenia a w ofertach wyskakiwały paski z Chin. To jest ten wasz super katalog i grupowanie produktów? Proponuję to sobie w buty wsadzić. 

Screenshot_2024-09-27-08-10-38-46_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

Screenshot_2024-09-27-08-11-11-83_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

 

Naprawdę zróbcie porządek z chińszczyzną która robi zwykły bałagan to z waszych 500 milionów ofert nie zostanie nawet połowa bo czym różnią się te paski z 5 pierwszych aukcji poza kolerem i ceną? Niczym rozumiecie niczym. 

Nie róbcie z nas idi.otów bo wciskacie nam że to my nie umiemy szukać ponieważ wam słupki pokazały że obecne syfiaste wyszukiwanie i grupowanie jest świetne...  

oznacz moderatorów

KSIMAT
#8 Zapaleniec#

Cześć , 

Przykład z ostatnich dni. Szukałem routera , a raczej modemu na SIM, konkretny model. Po wpisaniu wyskoczyło mi coś koło 399 zł , następnie z dopiskiem descr… 315 zł , a po finalnym poszperaniu w internecie na tym samym Allegro za 299 zł. Co ciekawe , po wpisaniu tych samych parametrów nie wyświetla tej oferty w wyszukiwaniu. No to jeżeli ktoś nie ma czasu i kupuje od tak to traci finalnie 100 zł. Czy to dużo? Wydaje mi się , że bardzo dużo. 

oznacz moderatorów

darban
#8 Zapaleniec#

Przy prowizjach sięgających 20% taka różnica to dla nich dodatkowe 20 zł. z JEDNEJ transakcji. Nic dziwnego, że im słupki rosną.

Tak się właśnie dyma użytkowników prosto w ...

Ale do czasu. Użytkownicy się połapią, że ich ... portfel boli i uciekną do konkurencji.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

Dla jasności

Rolą allegro nie jest myśleć o zyskach sprzedawców ( mimo iz taka jest oficjalna wersja) . Rolą alegro jest myśleć o zyskach allegro.

Nowy sposób prezentowania według obecnych danych powinien

1) zwiększyć obót na oficjalnych kontach allegro ( będzie łatwiej po cichu spozycjonować)

2) zwiększyć wpływy z reklam - oferty niereklamowane w zasadzie nie będą widoczne

3) zwiększyć atrakcyjnośc cenową - jeśłi oferta ma byc widoczna jednym z kryterów będzie cena boo tak bedzie szukał klient

Wiec w teorii może to dla allegro nawet nieźle wyglądać i przynajmniej w teorii generować więksży zysk dla allegro

Nie wiem tylko czy wzieto pod uwage ewentulany skutek uboczny

1) zabicie i odpływ tysięcy ofert małych sprzedawców które staną sie nieatrakcyjne

2) allegro będzie musiało konkurowac bezpośrednio ze swymi najwiekszymi klientami tracac bufor z tysięcy ofert małych sprzedawców

3) jeśli kupujacy przyzwyczajony do widoku kilkuset ofert nagle zobaczy jedną - będzie szukał w innych miejscach ( inne platformy, sklepy internetowe, sklepy stacjonarne) 

4) samo allegro wraz z najwiekszymi kontrahentami mimo wszystko nie zaoferuje tak dużego wyboru klientowi

5) duża ilość małych i srednich klientów ( sprzedających) przejdzie na inne marketplace i na własne sklepy a jeśli do tego kupujący zaczną szukac innych miejsc zakupowych może to spowodowac odpływ kupujących z allegro wiec skutek może być dokładnie odwrotny do zakładanego

6) w wywiadzie prezesa alllegro do którego link jest gdzies na forum wyczytałem iż potencjalnym targetem allegro na ten moment jest pokolenie Z - i to własnie może być kluczem niepowodzenia tego projektu. Niestety pokolenie Z to pokolenie bardzo roszczeniowe wiec należy od razu założyć wzrost kosztów obsługi zamówień: reklamacji i zwrotów. Do tego dodatkowe klikanie aby znaleźć inne oferty - może to przerosnąć chęci młodych ludzi ( niczego nikomu nie ujmując pisze tylko o powszechnie znanych faktach)

 

Wiec nawet jeśli ząłożenia nowego projektu prezenatcji ofert są w miare prawidłowe to jednak rzeczywistośc moze je zweryfikować

 

Cóz nam także obroty na allegro spadły wiec mamy czas wrócić do kilku inych czasowo zawieszonych projektów i popracowac nad innymi kanałami sprzedaży spokojnie obserwując co będzie sie działo na allegro

Czas pokaże

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_Likos_ pokolenie z już wybrało i na pewno nie jest to allegro, Są to chińskie portale temu i podobne oraz winted, kupowanie na allegro jest passe

 

serwis właśnie wyrzuca swoich najwierniejszych kupujących, kosztem maksymalizacji zysku największych sprzedawców oraz własnego sklepu, kolejne planowane działania z tego co pamiętam na 13 grudnia (fajna data - kiedyś nam tego dnia ukradli teleranek)

https://help.allegro.com/sell/pl/a/rozporzadzenie-gpsr-od-13-grudnia-bedziesz-informowac-kupujacych-...

dobije resztę sprzedaży i to jeszcze przed świętami

słuchałem jakiś webinar allegro na ten temat i to co , planuje serwis i jak chce to wykonać jeży włosy na głowie

 

 

oznacz moderatorów

AkcesoriaIT
#10 Popularyzator#

Nie weryfikowałem tego ale raczej to nie ich wymysł, a unijny. Chociaż O....L>>>X chyba czegoś takiego nie wprowadza, przynajmniej o tym nie słyszałem. Też byłem na tym webinarze i zgadzam się z Tobą że to na ten moment brzmi jak żart, ciekawe jak wyjdzie w praktyce.

oznacz moderatorów

desingsy
#9 Pomysłodawca#

I tutaj moim zdaniem mamy właśnie odpowiedź, po co te "usprawnienia".

Ktoś się nauczył obsługiwać excela i mu ładnie wyszło, ile z tego będzie więcej wpływów. Ot korpo i dążenie do szybkiej maksymalizacji zysku. Tak samo Boeing poszedł na skróty z MAX'em. Jak to się skończyło dla akcjonariuszy wiemy.

Ta cała zmiana moim zdaniem zadziała mocno na szkodę zarówno serwisu jak i sprzedawców. Wzmocni konkurencję. Kupujący pójdą tam, gdzie będzie taniej. Od zawsze wiadomo, że większość klientów nie patrzy na jakość ew. opinie - kluczowa jest cena, a ona będzie gdzie indziej znacząco niższa.

 

oznacz moderatorów

robcio646
#10 Popularyzator#

Po pierwsze na szczęście O.L.X nie wprowadził takich głupot i już widzę że coraz więcej ofert pojawia się właśnie tam. Wczoraj lub przedwczoraj dostałem też maila że O.L.X podpisało umowę z kurierem DPD który przyjedzie po paczkę do ciebie do domu i bezpłatnie ją odbierze.

Po drugie na wyżej wymienionym portalu nie ma tragicznych prowizji sięgających nawet 21% ceny sprzedaży przedmiotu (tak - allegro dosłownie zdziera ze sprzedających) i jestem pewien że za moment jakiś moderator (potrafiący zrobić tylko kopiuj - wklej) napisze że kwoty prowizji ustalane są na podstawie rynku - uprzedzając tę śmieszną odpowiedź powiem gó.wno prawda macie najwyższe prowizje ze wszystkich platform i obyście się udławili tymi pieniędzmi. Za przykład posłuży mi krem który sprzedaje moja żona eucerin Hyaluron-Filler Urea Repair 5% liczą sobie wklejam screen:

Screenshot_2024-09-27-10-43-46-56_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

 Za sprzedaż prywatnego laptopa wartego 2500 zł naliczyli mi około 160 zł prowizji - od razu wycofałem ogłoszenie i wystawiłem na VIN.ted i O.L.X tam nikt nie zdarł ze mnie nawet 1 grosza... 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

O ile przeważnie się zgadzam to niestety sporo bzdur tu napisałeś. Różnica w prowizjach gdzie dokładnie? W moich kategoriach tego nie widzę. Przykładowo stare szkło, kategoria ma 10% prowizji, chyba, że płacisz za wystawienie, co ogólnie wyjdzie drożej. Do tego dochodzi opłata za pakiet ochronny dla kupującego. Pierwszy z brzegu talerzyk wystawiony za 28zł to dodatkowe 4,34zł ochrony. Razem daje to prowizję porównywalna do allegro. Taniej jest dopiero przy droższych przedmiotach.

Laptop na v.... serio? Chyba zabawkę dla dzieci... Tam jest zakaz wystawiania takich rzeczy, mógł Ci się jakiś cudem przesmyknąć. Ale ogólnie zdejmują i dają ostrzeżenia, a nawet blokady. Zresztą nie tylko laptopów. Zdejmą Ci tam takie rzeczy jak: kolekcjonerskie monety, stare lampy, kryształową wyciskarkę do cytryn, garnek (nawet nowy), doniczkę, a nawet figurki porcelanowe z PRL. I żadne odwołanie na to nie pomoże. Jedyne co się poprawiło w ostatnich miesiącach to to, że popielniczki przestali zdejmować i dawać ostrzeżenia... Ale prowizja rzeczywiście o połowę mniejsza, bo koszt ma tylko kupujący jako ochronę.

Jednak są pozytywy. Dla mnie to szybkie załatwienie sporów. Gdy na O... trafił mi się nie czytający i nie oglądający zdjęć klient to portal sprawę rozwiązał w godzinę. Na allegro pewnie ze 3 dni bym czekała aż jakiś konsultant zdecyduje się odezwać....  Na v.... gdy przyszło mi pudło potłuczonych szklanych świeczników też bez problemu kasę odzyskałam. Mimo, że pudełko było całe i mężowi nawet we łbie nie zaświtało, żeby zgłaszać uszkodzenie w paczkomacie. Zresztą wina była sprzedającego. 12 świeczników było przełożonych jedną wartwą folii bąbelkowej xD. Żaden kurier by tego nie dowiózł.

To, że jako sprzedająca na O... mogę liczyć na pomoc portalu już daje im wielkiego plusa.

Teraz następna sprawa. Założyłam na O... konto firmowe, w ciągu kilku dni zadzwonił "opiekun firm" i dzwoni regularnie co 2 miesiące i pomaga z ewentualnymi problemami.

Na allegro w ogóle kogoś takiego mam przydzielonego, czy to tylko dla wielkich jest?

 

Na O ściąga coś innego. Większość ludzi coś zbiera. Na allegro nie ma już takich ofert, więc idą gdzie indziej. Brali by może na lokalnym ale brak opinii = niebezpieczne zakupy...

 

oznacz moderatorów

robcio646
#10 Popularyzator#

Nie wiem, mnie nic nie zdjęli więc logiczne dla mnie że skoro nie zdjęli to można sprzedawać.

Nie wiem też gdzie widzisz sporo bzdur skoro opisałaś w porywach dwie rzeczy które Ci się nie podobają. Zdecyduj się...

Jeśli tobie pasuje że zdzierają z ciebie 10% lub 20% i masz mniejszy zysk to spoko. Dla mnie to jest totalnie żenujące żeby tyle haraczu płacić i uważam że opłata sprzedażowa w wysokości 1 zł była by wystarczająca... 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Jak Ci nie zdjęli to miałeś farta. Każdy z przedmiotów, które wymieniłam miałam zdejmowane i od połowy się odwoływałam.  Nie wszystko boty wyłapią ale jak coś to żadne odwołanie z nimi nie działa. Nie mówiąc o zgłoszeniach konkurencji.

Co do opłaty haraczowej to w którym momencie napisałam, że to mi się podoba??? Napisałam, że nie prawdą jest to iż allegro ma wyższe kategorie (przynajmniej przy tanich przedmiotach), bo na O... są kategorie, które te opłaty są porównywalne. Różnicą jest to, że są podzielone na obie strony transakcji, co ukrywa koszty ale one nadal tam są. Podałam przykład talerzyka z O... wystawionego za 28zł gdzie kupujący płaci 4.34zł opłaty, a sprzedający płaci 2.80zł prowizji. Co daje razem 7.14zł opłat. Twoim zdaniem allegro jest droższe? Bo mnie wychodzi na to samo przy tanich przedmiotach....

oznacz moderatorów

robcio646
#10 Popularyzator#

Ja na O.L.X nie płacę żadnej prowizji sprzedając cokolwiek ale może wynika to z faktu że mam konto prywatne. 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

No to wyszło czemu zdania mamy inne. Na prywatnym masz ileś tam darmowych wystawień. Potem to już albo opłata za wystawienie albo prowizja. Moje 2 ulubione kategorie ze starym szkłem i porcelaną to 10% od sprzedawcy, nie mówiąc o opłacie kupującego. Więc nie jest taniej. Do tego obecnie limity wystawienia mnie dopadły. Ale i tak chwalę ten portal za to że takiego syfu z reklamacjami nie robią. Nie słuszna reklamację klienta O.. załatwił mi w godzinę. Allegro koło tego poziomu chyba nigdy nawet nie stało...

A jeszcze co do V to mi się przypomniało, że ze 2 miechy temu zdjęli mi też np porcelanową 80-letnią lalkę wystawioną w kategorii lalek... Zdjęli szklaną, ozdobną deskę do krojenia, wystawienie porcelanowej osłonki na doniczkę w kształcie łabędzia, porcelanowej kolumny pod doniczkę itp również zostało uznane za "zbrodnię",także jest masa rzeczy zabronionych, nie mających nic wspólnego z czymkolwiek nie legalnym. I też specjalnie nie narzekam. Tam się dobrze sprzedaje tylko ogranicza ich własna wizja... Nie wszystko boty łapią od razu, czasem zdejmują coś po kilku dniach po zgłoszeniu, czasem nikt nie zgłosi, różnie bywa. Ale odwołanie udało się tylko raz jak zdjęli miskę wystawioną w kategorii misek, tak to wszystko odrzucają...

oznacz moderatorów

banitos_2006
#10 Popularyzator#

"Wzmocni konkurencję. Kupujący pójdą tam, gdzie będzie taniej"  - i bardzo dobrze, o to właśnie chodzi, popieram te zmiany, kupujący będą szukać "gdzie indziej" to i sprzedający tam pójdą handlować do tego "gdzie indziej". Dla nas wszystkich - kupujących i sprzedających, suma sumarum wyjdzie to na zdrowie, bo tkwienie latami w monopolu nigdy nikomu na dobre nie wyszło.

oznacz moderatorów

toonek13
#7 Wielbiciel#

A czego Allegro się tak boi...

 

Może dajcie ludziom wybór, u mnie dzisiaj znowu zniknęła opcja "szukaj też w opisach ofert " - muszę korzystać z wyszukiwarki wylogowany albo w oknie prywatnym, dopiero po znalezieniu oferty kopiuje link do okna z zalogowanym kontem... nosz kur.... mega ułatwienie i uproszczenie.

 

Proszę zróbcie ankietę, a przede wszystkim dajcie wybór - w ustawieniach, czy chcę grupowania i czy korzystam opcji "szukaj też w opisach ofert ".

Kiedyś wielką zaletą Allegro był system wyszukiwania - w łatwy sposób możemy wyszukiwać dokładnie to co chcemy - teraz z każdą nowością nas tego pozbawiacie i wypychacie do konkurencji. - Za chwilę stracicie ostatnią przewagę przed Aliex, temu, Shine - tam wyszukiwarka to tylko algorytm z podpowiedziami i godzinami szukanie szajsu... a u was było rach ciach - nie ma to nie ma. Ze zmianami trzeba się namęczyć i po co ?

oznacz moderatorów