anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 października zmieniamy sposób prezentowania ofert

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Dotychczas, gdy korzystaliście z wyszukiwarki, prezentowaliśmy Wam wszystkie dostępne oferty wyszukiwanego przedmiotu. Jednak mamy już ponad 500 milionów ofert - aby spełniać swoją rolę, wyniki wyszukiwania wymagały uproszczenia. 

Dlatego od 1 października będziemy wyświetlać na Allegro wyłącznie listę produktów. Większość z Was dobrze zna już ten widok, testujemy go od kilku miesięcy, w tej chwili widzi go już 70% kupujących. Zdecydowaliśmy się wprowadzić go dla wszystkich, jako domyślny widok wyników wyszukiwania. 

Co istotne, nadal będziecie mogli, tak jak dotychczas, przejrzeć listę wszystkich ofert danego produktu - wystarczy kliknąć przycisk [porównaj X ofert].

_HolaOla__0-1723555352580.png

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę zmianę?

Wyniki testów wyraźnie wskazują, że dzięki korzystaniu z widoku produktowego kupujący:

  • chętniej dodają produkty do koszyka i częściej je kupują - spodziewamy się  przynajmniej 6 milionów dodatkowych transakcji rocznie dla sprzedających na Allegro,
  • szybciej znajdują to, czego szukają - dzięki połączeniu ofert w ramach produktów, na każdej stronie listy z wynikami wyszukiwania wyświetlamy ich średnio około 4 razy więcej.

Więcej informacji jak zawsze znajdziecie w naszych aktualnościach.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
573 ODPOWIEDZI 573

az1rael
#21 Demiurg#

Dopisz do linku wyszukiwania &description=1

oznacz moderatorów

motopartner10
#8 Zapaleniec#

Już nie działa.

oznacz moderatorów

mich41x
#10 Popularyzator#

To na bank przestanie działać, bo informatycy jak tylko usłyszą, że coś zostało wyłączone, od razu będą chcieli wywalić to z serwerów zupełnie.

Kwestia tylko czasu, obstawiam nie więcej niż parę tygodni. Chyba, że zarząd pójdzie po rozum do głowy.

oznacz moderatorów

bodziobodzio4738
#10 Popularyzator#

już przestał działać skrypt także do dyspozycji jest wyłącznie śmieciowe wyszukiwanie w kontenerach, dla mnie to tak jakby tej wyszukiwarki w sumie nie było.

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Ten zarząd nie ma głowy. A nawet jeśli, to szaleje tam pustka z półek po Tesco 😉

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

Pafnuc
#7 Wielbiciel#

sprzedawcy części samochodowych wrzucają w opis listę modeli/wersji silnikowych z którymi dana część jest kompatybilna w opisie, czesto są to dziesiątki pozycji. Mają wrzucać to samo 100 razy za każdym razem z innym tytułem? 

oznacz moderatorów

motopartner10
#8 Zapaleniec#

Wyrzucenie "Szukaj w opisie" to najgorsza zmiana jaka spotkała ten portal od kiedy na nim sprzedaję, niesamowicie przydatne narzędzie dla sprzedającego, które zostało usunięte. 

Niby niewielki % użytkowników korzystał z tej opcji, a jednak od tygodnia powstało paręnaście tematów gdzie sam ten ma 28 stron i ponad 500 komentarzy, w większości o ile nie w całości negatywnych 😉

Dało się to obejść dopisując &description=1 jednak dziś już i ta opcja zniknęła, dziękuję więcej takich zmian.

oznacz moderatorów

bodziobodzio4738
#10 Popularyzator#

najtańszych ofert w ogóle nie wyświetla a przeglądanie w 20 zakładkach jednego produktu pochowanego w super kontenerach wg Allegro ma przyspieszyć robienie zakupów, ot robienie **piiip**ów z użytkowników i nabijanie kabzy na promowaniach i wyróżnieniach.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Rozszerzenie też chyba nie działa, albo ja nie umiem używać. Nosz i jak niby mam cokolwiek wycenić przed wystawieniem. Kogoś tam upuścili w dzieciństwie na głowę czy co...

oznacz moderatorów

mifisz
#7 Wielbiciel#

Oho, dopisanie do adresu zmiennej description=1 już nie działa. Także moje zakupy ograniczy to prawdopodobnie do zera - szkoda czasu.

oznacz moderatorów

damianos1693
#9 Pomysłodawca#

No ja pier... szukanie w opisach też już nie działa. Jak mam wyceniać klientom najtańszy ekran do wymiany gdzie nie zależy im np na kolorze tylko i wylącznie cena, jak to **piiip**o serwuje mi wyniki typu 76 produktów w które musze każdy z osobna kliknąć. Mam to w dupie, szukam na e rli

oznacz moderatorów

Lord_Greg
#10 Popularyzator#

Ktoś mądry na githubie jeszcze takie coś zrobił:

https://github.com/picakia/allegro-rozlacz-oferty

Przywraca przycisk do rozłączania ofert (który działa trochę inaczej, tak na około), ale UWAGA, należy przed jego naciśnięciem mocno zawęzić wyszukiwanie. Tak, żeby pokazywało max 3 strony (proponuję jeszcze mniej). W przeciwnym wypadku zabezpieczenia antybotowe się włączają na Allegro.

Reszta instrukcji na stronie projektu.

Przed chwilą sprawdzałem i u mnie działa spoko, jeśli się używa z głową. Nie jest to mój skrypt i nie odpowiadam za ewentualne komplikacje, choć nie powinno takowych być, dopóki mózgi nie wpadną na prosty pomysł jak to przyblokować.

 

Wiem, że rozwiązanie nie jest idealne, ale powinno pomóc tym, którzy mimo wszystko jeszcze tu kupują.

_____________
TAKA JEST DECYZJA BIZNESOWA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oznacz moderatorów

Raule
#8 Zapaleniec#

Da się wypowiedzieć smarta? Po co mi on jak nic nie mogę znaleźć.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Da się, napisz do supportu. Powinni zwrócić kasę za  resztę czasu.

oznacz moderatorów

damianos1693
#9 Pomysłodawca#

O, super nie wiedziałem, też skorzystam

oznacz moderatorów

mich41x
#10 Popularyzator#

Kontaktując się z obsługą w tej sprawie nie zapomnijcie wspomnieć jaki jest powód wypowiedzenia umowy.

oznacz moderatorów

maciek4477
#8 Zapaleniec#

Po tej zmianie Allegro stało się kompletnie niezdatne do użytku, części zamienne wrzucone jako ten sam produkt będą występowały w 200 wariantach, teraz nie ma możliwości łatwej selekcji, trzeba każdy "dział" ręcznie przeczesać. Najbardziej kuriozalna i absurdalna zmiana jaka ten portal spotkała.

 

Do tego została dzisiaj wyłączona ostatnia metoda normalnego wyszukiwania przez dopiskę zmiennej description=1 do paska adresowego.

oznacz moderatorów

kstach1
#9 Pomysłodawca#

A ja chciałbym się zapytać czy komukolwiek ta nowa wyszukiwarka pasuje bo ja mam wrażenie że nikomu ?  Rozmawiałem również ze znajomymi  w ten weekend i również narzekają na tą nowość od allegro. 

oznacz moderatorów

maciek4477
#8 Zapaleniec#

Znajomi z branży obecnie wydzwaniają po hurtowniach bo po prostu nie da się nic znaleźć, masowo przechodzimy na pracę z katalogami bezpośrednio od dostawców, co niestety zajmuje więcej czasu. Zaletą Allegro było integrowanie wszystkich źródeł części w jednym miejscu i za razem porównanie cen za jednym zamachem, w obecnej formie cała ta funkcjonalność nie istnieje. Wyłączenie wyszukiwania po opisach ofert gdzie często były umieszczane numery katalogowe i numery części było już sporym utrudnieniem ale to co teraz zrobiono kompletnie degraduje tą platformę do poziomu kupowania patelni i zlewozmywaków bo nic innego nie znajdziesz.

oznacz moderatorów