anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 października zmieniamy sposób prezentowania ofert

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Dotychczas, gdy korzystaliście z wyszukiwarki, prezentowaliśmy Wam wszystkie dostępne oferty wyszukiwanego przedmiotu. Jednak mamy już ponad 500 milionów ofert - aby spełniać swoją rolę, wyniki wyszukiwania wymagały uproszczenia. 

Dlatego od 1 października będziemy wyświetlać na Allegro wyłącznie listę produktów. Większość z Was dobrze zna już ten widok, testujemy go od kilku miesięcy, w tej chwili widzi go już 70% kupujących. Zdecydowaliśmy się wprowadzić go dla wszystkich, jako domyślny widok wyników wyszukiwania. 

Co istotne, nadal będziecie mogli, tak jak dotychczas, przejrzeć listę wszystkich ofert danego produktu - wystarczy kliknąć przycisk [porównaj X ofert].

_HolaOla__0-1723555352580.png

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę zmianę?

Wyniki testów wyraźnie wskazują, że dzięki korzystaniu z widoku produktowego kupujący:

  • chętniej dodają produkty do koszyka i częściej je kupują - spodziewamy się  przynajmniej 6 milionów dodatkowych transakcji rocznie dla sprzedających na Allegro,
  • szybciej znajdują to, czego szukają - dzięki połączeniu ofert w ramach produktów, na każdej stronie listy z wynikami wyszukiwania wyświetlamy ich średnio około 4 razy więcej.

Więcej informacji jak zawsze znajdziecie w naszych aktualnościach.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
574 ODPOWIEDZI 574

gorajma
#8 Zapaleniec#

W takim razie należy Allegro podziękować za lata współpracy.

oznacz moderatorów

mazi-25
#1 Nowicjusz#

No ja p^@%#^€&% to to za szajs teraz ta wyszukiwarka. Wpisuje czego szukam pokazuje mi że znalazło 107 wyników a wyświetlają się 4 gdzie k..^#%#^ reszta. Trzeba chyba całkowicie przenieść się na **piiip** i zrezygnować ze smarta

oznacz moderatorów

Raule
#8 Zapaleniec#

Tak trzeba. Zrobiło się gunwo z serwisu. Ja zrezygnowałem ze smarta.

oznacz moderatorów

pollytaglia
#8 Zapaleniec#

No, i wyjaśnione. Liczycie na 6 mln dodatkowych transakcji. Gdzieś macie wygodę klientów i użyteczność portalu. Bazujecie na tym, że konkurencji brak. Na razie. Dopóki Ali*** się nie pojawi na poważnie na polskim rynku. Lub inny gigant. W tym sensie, "na poważnie", że dostosuje się do polskiego rynku i odbiorcy, bo teraz to nadal zagraniczne serwisy. Allegro nie będzie wówczas niczym czego warto się trzymać. Znikniecie jak grono czy nasza klasa

oznacz moderatorów

Client:113689735
#1 Nowicjusz#

Jedna z najgorszych i w dodatki źle działających zmian w całej historii tego portalu. Aż trudno zrozumieć osoby decyzyjne, że zatwierdziły ten gniot. 

Proszę np. wpisać  corsair k70 low profile.  W wynikach pojawiają się klawiatury, które wcale nie są Low Profile. Pojawia mi się 7 wyników z czego 5 ma dodatkowo PORÓWNAJ OFERTY. Mam ustawione Cena od najniższej. Wchodzę w Porównanie ofert a tam już zanika Cena od najniższej tylko Trafność: największa. A dodatkowo to co było na stronie wcześniejszej wcale nie było z najniższą ceną. To wszystko musiał zaprojektować jakiś retard. Nie ma innego wytłumaczenia. . 

oznacz moderatorów

bodziobodzio4738
#10 Popularyzator#

można im tak tłuc w nieskończoność to co właśnie napisałeś a oni w odpowiedzi napiszą że obecnie jest szybciej, łatwiej i przyjemniej, no nie jest i ja to wiem, Ty to wiesz i tysiące innych osób też to wie, tylko allegro udaje że nie wie. Znalezienie czegokolwiek w tych kontenerach to dramat w 3 aktach, mamy przeklikiwać się jak małpki przez ten bajz-el i segregować nie posegregowane aaa no i zgłaszać im jak są nieprawidłowości czyli wykonywać robotę za nich.

oznacz moderatorów

Client:113689735
#1 Nowicjusz#

To jest chyba przypadłość korporacji, które na siłę muszą coś zmieniać choćby było to niekorzystne. Każdy z działów musi się raz na jakiś czas wykazać swoją "kreatywnością" bo inaczej zarząd zacznie się zastanawiać czy nie warto zmniejszyć zatrudnienie. Podobnie jest z działami marketingu. Jak tylko zmieni się szef marketingu w jakiejś firmie to pierwsze co robi to zmienia opakowania. Zarząd ma w ręku stary produkt w nowym opakowaniu plus makaron nawinięty na uszy i cieszy się jak dziecko, że ma taki świetny zespół. Pierwszym z brzegu przykładem są herbatki piramidki Lip*on. Przez kilka lat kartonik dobrze się otwierało (całe wieko) i skutecznie zamykało. Nagle opakowania zmieniły się takie, że wieczko kartonika otwiera się w 3/4 a nie całe. Męska dłoń ma już problem z sięgnięciem na dno bo opiera się o te pozostawione nieruchome elementy kartonika, które wcześniej otwierały się. Zamykanie to tylko wsuwanie wieczka na słowo honoru. Na bank po odwróceniu i potrząśnięciu wszystko by wyleciało. Poprzednio było to niemożliwe. Podsumowując: zmiana, która nie przyniosła ŻADNYCH korzyści tylko przyniosła pogorszenie jakości i zadowolenie prawdopodobnie nowych marketingowców.

oznacz moderatorów

Woytec60
#8 Zapaleniec#

Czy w wyszukiwarce jest nadal opcja "szukaj w opisach" czy też to usunięto?

oznacz moderatorów

pbski
#1 Nowicjusz#

Nie ma, to kolejne "usprawnienie", żeby kupującym było "łatwiej i szybciej"

oznacz moderatorów

aragorn202
#1 Nowicjusz#

Czy może mi ktoś wyjaśnić gdzie jest opcja "rozłącz te same oferty"? To co prezentuje obecna wyszukiwarka to jakaś jedna wielka patalogia, nigdzie nie mogę znaleźć przycisku rozłączania ofert, brak tego przycisku uniemożliwia jakiekolwiek korzystanie z tego serwisu. Czy ten przycisk zniknął, czy ja go po prostu nie widzę?

oznacz moderatorów

balovelove_pl
#7 Wielbiciel#

Zniknął na wieki wieków! 

oznacz moderatorów

aragorn202
#1 Nowicjusz#

No bez jaj...Są jakieś petycje albo mogę gdzieś do kogoś uderzyć, żeby ta opcja wróciła? Obecnie ta wyszukiwarka jest bezużyteczna. Praktycznie całe swoje życie korzystam z Allegro robiąc 50% swoich zakupów tam, a bez tej opcji muszę szukać alternatywy, nie jestem gotów teraz na takie zmiany 😄

oznacz moderatorów

don_sek
#1 Nowicjusz#

...Do dup... 

tyle lat jestem z Wami ale ta zmiana doprowadziła mnie do wściekłości...

zawsze Wam kibicowałem, domyślam się co Wami kierowało ...zwiększenie przychodów:

 

Wyniki testów wyraźnie wskazują, że dzięki korzystaniu z widoku produktowego kupujący:

  • chętniej dodają produkty do koszyka i częściej je kupują - spodziewamy się  przynajmniej 6 milionów dodatkowych transakcji rocznie dla sprzedających na Allegro,
  • szybciej znajdują to, czego szukają - dzięki połączeniu ofert w ramach produktów, na każdej stronie listy z wynikami wyszukiwania wyświetlamy ich średnio około 4 razy więcej

 

ale... życzę pomimo wszystko abyście się nie pomylili i nie przysłoniła Wam chęć zysku doświadczenia Klienta.

oznacz moderatorów

aragorn202
#1 Nowicjusz#

No kogoś tam chyba zdrowo poj*****. Rozumiem wprowadzić to jako opcję nadrzędną, niech sobie te **piiip**iane oferty wyświetlają jako pierwsze, ale ten kto wpadł na to, żeby ten przycisk wywalić powinien jebnąć się mocno w łeb.

oznacz moderatorów

Laquatus
#7 Wielbiciel#

Nie wiem jak można było tą funkcjonalność wprowadzić na produkcję live jak ta funkcjonalność po prostu nie działa poprawnie. Chciałem kupić "akumulator 18650" i po wpisaniu i przesortowaniu od najtańszych na pierwszym miejscu (od zawsze pomijam sponsorowane, bo to zawsze są shady oferty) jest coś takiego:

Laquatus_0-1728426616837.png

Nie dość, że sortowanie zostało zmienione, to jeszcze pomieszane są marki, modele i nawet stan nowych i używanych w jednym "produkcie". Przecież tu nic nie działa jak powinno, jak ta zmiana w ogóle przeszła przez zespoły QA!

oznacz moderatorów