anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 października zmieniamy sposób prezentowania ofert

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Dotychczas, gdy korzystaliście z wyszukiwarki, prezentowaliśmy Wam wszystkie dostępne oferty wyszukiwanego przedmiotu. Jednak mamy już ponad 500 milionów ofert - aby spełniać swoją rolę, wyniki wyszukiwania wymagały uproszczenia. 

Dlatego od 1 października będziemy wyświetlać na Allegro wyłącznie listę produktów. Większość z Was dobrze zna już ten widok, testujemy go od kilku miesięcy, w tej chwili widzi go już 70% kupujących. Zdecydowaliśmy się wprowadzić go dla wszystkich, jako domyślny widok wyników wyszukiwania. 

Co istotne, nadal będziecie mogli, tak jak dotychczas, przejrzeć listę wszystkich ofert danego produktu - wystarczy kliknąć przycisk [porównaj X ofert].

_HolaOla__0-1723555352580.png

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę zmianę?

Wyniki testów wyraźnie wskazują, że dzięki korzystaniu z widoku produktowego kupujący:

  • chętniej dodają produkty do koszyka i częściej je kupują - spodziewamy się  przynajmniej 6 milionów dodatkowych transakcji rocznie dla sprzedających na Allegro,
  • szybciej znajdują to, czego szukają - dzięki połączeniu ofert w ramach produktów, na każdej stronie listy z wynikami wyszukiwania wyświetlamy ich średnio około 4 razy więcej.

Więcej informacji jak zawsze znajdziecie w naszych aktualnościach.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
345 ODPOWIEDZI 345

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Że też ja tego nie widziałam xD

oznacz moderatorów

^Got^
#11 Animator#

Możesz chcieć nie dostaniesz...

Chcesz dobrą wyszukiwarke? www.google.pl

Obecnie bardzo dużo sklepów ma już darmową dostawę jak kupujesz za pare stówek, i to bez smarta.

A czemu nie dostaniesz... patrz mój opis

,,ɐʍosǝuzᴉq ɐſɔʎzǝp,, ɐzsɐu ʇsǝſ ɐʞɐʇ 'ǝᴉdnp ʍ sɐʍ ʎɯɐW :oɹƃǝllⱯ
oznacz moderatorów

Mar665
#8 Zapaleniec#

Czego bym nie szukał, okazuje się że zawsze jako główny produkt jest droższy od tego które można znaleźć "głębiej" widać ta zmiana ma na celu tylko nabijanie kasy, uważny kupujący to dostrzeże ale duża cześć kliknie "Dodaj do koszyka" i PRZEPŁACI!

Jak tak to NIE allegro!

oznacz moderatorów

BIBIKING
#8 Zapaleniec#

Screenshot 2024-09-11 at 11-03-38 Lotos 5w40 4l Synthetic Plus - Niska cena na Allegro.pl.pngTo jeszcze nic, poprostu ciężko coś wyszukać. Szukałem dziś oleju 5W40 Orlen Synthetic Plus, zamiast tego jakieś 70-80% wyników to oleje innych marek, więc wybór padł na "zamiennik" z Orlenu ( czyli pewnie ten sam olej). Oferta "Z Gwarancją Najniższej ceny" prawie 109zł... kilkadziesiąt minut kombinowania i szukania... znalazłem TEN SAM olej za 91,98zł Orlen Max Expert 5W-40 ... 17zł TANIEJ (16% taniej). To jest chore, większa cena= większa prowizja.

oznacz moderatorów

BIBIKING
#8 Zapaleniec#

I jeszcze nie można edytować odpowiedzi, szukałem oczywiście Lotos Synthetic Plus.

oznacz moderatorów

damianos1693
#9 Pomysłodawca#

Kolega chyba zapomniał o fuzji Orlenu z Lotosem, czego efektem jest to że Lotos przestał istnieć, a więc naturalnie nie będzie już oleju Lotos synthetic plus, conajwyżej może to być ten sam olej pod marką Orlenu, więc wszystkie oleje Lotosy które sprzedają to zapewne stare oleje sprzed likwidacji Lotosu.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@BIBIKING 

Przepraszam ale zgłupiałem. Na screenie widać jak byk że ten olej jest. Pierwszy od góry. Są 22 oferty tego oleju. Co Ci przeszkadzają na listingu inne produkty.

bibiking.jpg

Wciskasz porównaj oferty i wygląda to tak.

https://allegro.pl/produkt/olej-silnikowy-syntetyczny-lotos-synthetic-plus-4-l-5w-40-68b12ebb-8fea-4...

 

Owszem, należy sprawdzić czy oferty są podpięte prawidłowo do katalogu. Jak dla mnie, na Twoją frazę, wyszukiwarka zadziałała prawidłowo.

Jak denerwuje Cię listing produktowy to używaj szukania fraz w opisie oferty. Będzie to wyglądać wtedy tak

https://allegro.pl/listing?string=Lotos%20Synthetic%20Plus%204%20l%205W-40&description=1

 

oznacz moderatorów

gameshop24pl
#8 Zapaleniec#

Witam proszę mi wyłączyć łączenie ofert. Niech używa tego tego **piiip**a ten kto to wymyślił. Niesamowite, wpisuję Rayman, wybieram kategorie gry na konsole - ps4 i wyświetla mi się kilkanaście takich samych pozycji. W każdej pozycji jest "porównanie ofert". Żeby teraz znaleźć najtańszą ofertę trzeba po kolei wszystkie otwierać. No chyba że macie złotą kulę i od razu zgadniecie w której ofercie jest najtańsza oferta. Zgadniecie? pytam bo ja NIE potrafię i zamiast kupić towar w dwie minuty kupuję ją dziesięć!
https://allegro.pl/kategoria/gry-na-konsole-sony-playstation-4-ps4-146702?string=rayman&order=p
Zobaczcie pod tym linkiem grę rayman na ps4. Na cholerę mi 10 pozycji ten samej gry gdzie w każdej muszę otwierać "porównanie ofert" ? WYŁĄCZCIE MI TO **piiip**O! Czy ktoś z was kupuje na tej @#%$ platformie? Chyba nie skoro takie **piiip**a wprowadzacie!!

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@gameshop24pl Nikt Ci niczego nie wyłączy, opisali to jako mala cześć niezadowolonych, a liczy się bilans, zysk anie zadowolenie, tak wyraziła się moderacja.

oznacz moderatorów

gameshop24pl
#8 Zapaleniec#

Przecież to debilizm. W ten sposób okradają użytkowników bo teraz wyszukiwanie najtańszej oferty jest utrudnione. Masz kupić tam gdzie oferta jest promowana. Tam gdzie marża dla sprzedawcy jest lichwiarska, tam masz kupić. Banda złodziei i nieudaczników.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie podoba Ci się to nie kupuj na tym portalu tylko poszukaj na innym ,im mniej osób będzie kupować a więcej będzie niezadowolonych to jest większa szansa że z takich "udoskonaleń " zrezygnują.

oznacz moderatorów

gameshop24pl
#8 Zapaleniec#

Akurat myślałem jak uwolnić się od tego **piiip**a i kupować bezpośrednio u sprzedawcy. Coś trzeba będzie zrobić. Nie chce mi się nawet z nimi pisać. Oni nawet nie wiedzą o co chodzi. Pieprzą tylko w kółko to samo. Jest dobrze i się pałuj.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@gameshop24pl Większość z nas tu piszących tak uważa, a oni inaczej.

oznacz moderatorów

Lord_Greg
#10 Popularyzator#

Już od miesiąca nic na tym guano nie kupiłem (ostatni zakup mam 10 sierpnia br.). Wszystko teraz biorę z ibejów i normalnych sklepów. Nie dość, że wygodniej, to często taniej, a wyszukiwarki działają (sic!).

Polecam taki styl bycia.

_____________
TAKA JEST DECYZJA BIZNESOWA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oznacz moderatorów

^Got^
#11 Animator#

Popieram kolege, ja poprzedni zakup 14.08. Smart skończył się wczoraj...

Nie przedłużam taka jest MOJA "decyzja biznesowa". 😄

,,ɐʍosǝuzᴉq ɐſɔʎzǝp,, ɐzsɐu ʇsǝſ ɐʞɐʇ 'ǝᴉdnp ʍ sɐʍ ʎɯɐW :oɹƃǝllⱯ
oznacz moderatorów

gameshop24pl
#8 Zapaleniec#

Żeby znaleźć najtańszą ofertę trzeba teraz głębiej szukać. OKRADACIE KUPUJĄCYCH ZŁODZIEJE MIAFIA !!

oznacz moderatorów

gameshop24pl
#8 Zapaleniec#

**piiip**o prawda, w dupę wsadźcie sobie taką pomoc. 

https://allegro.pl/kategoria/gry-na-konsole-sony-playstation-4-ps4-146702?string=gta%205&order=p&sta...

Gra na ps4 gtaV - kilkanaście identycznych pozycji i każdą z osobna trzeba otwierać żeby sprawdzić gdzie jest najtaniej. OKRADACIE KLIENTÓW !!!!!

oznacz moderatorów

bodziom257
#1 Nowicjusz#

Drogie allegro. Korzystam z Waszego serwisu od kilkunastu lat i powiem szczerze że teraz to **piiip**aliście teraz po całości. Nawet jeżeli ma być to widok domyślny, dajcie użytkownikom możliwość powrotu do poprzedniego bo łączenie ofert jest beznadziejne. By kupić przedmiot trzeba rozwijać podlisty i wyszukiwanie choćby najtańszej oferty jest strasznie utrudnione. Ogromny krok wstecz. Jestem na wielkie NIE!

oznacz moderatorów

qubick
#8 Zapaleniec#

Absolutne szaleństwo. Poprawienie serwisu allegro polega na... odebraniu ludziom wyboru - jaki widok ofert im bardziej odpowiada.

Allegro po przymusowym wyłączeniu mi NORMALNEGO widoku jest dla mnie bezużyteczne! 

Ciekawe ilu klientów stracicie wprowadzając siłowo i bez dania klientom wyboru to rozwiązanie. Mam nadzieję że dużo, mnie na pewno. 

oznacz moderatorów

qubick
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, od wielu miesięcy jestem pozbawiony możliwości wyszukiwania i normalnego przeglądania pojedynczych ofert. Została mi odebrana funkcjonalność wyboru między widokiem "połącz te same oferty" / "rozłącz te same oferty". Ta sytuacja trwa już od pół roku, kiedy pytałem allegro o co chodzi, zostałem poinformowany (przez bardzo nieuprzejme konsultantki), że zostałem - wbrew swojej woli i bez mojej zgody - włączony do "testów" polegających na tym, że.... odebranomi mi funkcjonalność, która jest dostępna wszystkim innym klientom allegro.

Pisałem już reklamację, ale zostałem zalkowicie zignorowany, poinformowano mnie że będę nadal ofiarą "testów", jak długo? Tak długo, jak allegro będzie miało taki kaprys.

Zrezygnowałem już z allegro Pay, teraz skończyli mi się allegro Smart i chyba już też nie wykupię, bo nie mogę normalnie korzystać z allegro. Jestem klientem od 20 lat! Nigdy jeszcze nie byłem tak źle potraktowany przez żadną firmę, czuję że w taki sposób mnie dyskryminując, chcą mnie po prostu wyrzucić z serwisu allegro, bo być może nie jestem pożądanym klientem, z nieznanych mi powodów.

W odpowiedzi na moją reklamację, bardzo nieuprzejma pani konsultant poinformowała mnie że cyt.:

 

"Nasze stanowisko pozostanie niezmienne. 

Oczywiście może Pan zgłosic sprawę do odpowiednich ogranów.

 

Dodam, że Pana nowe wiadomości, niewnoszące nowego wątku do sprawy pozostaną bez odpowiedzi."

 

Także tak jestem traktowany ZA TO, ŻE CHCĘ PO PROSTU MIEĆ PEŁNĄ FUNKCJONALNOŚĆ SERWISU ALLEGRO! Co zabawne, jak wejdę na przeglądarce na tryb incognito, mogę sobie przełączać między całkowicie bezużytecznym widokiem "połącz te same oferty" a jedynym z którego ja korzystam, a który został mi na moim koncie WYŁĄCZONY przez allegro - "rozłącz te same oferty". 

Wobec powyższego, chciałbym się zapytać, czy ktoś jeszcze jest w taki sposób dyskryminowany przez allegro? Jeśli tak, to czy allegro odrzuciło w tak bezczelny sposób prośbę o przywrócenie pełnej funkcjonalności? Czy ktoś został poinformowany ile taka dyskryminacja części konsumentów będzie jeszcze trwała? Proszę o informację, ale też i pomoc - co zrobić? Zamknąć swoje konto i założyć nowe? Jak można zakończyć tą chorą sytuacje, że nie mogę korzystać ze swojego konta, muszę wyszukiwać w trybie incognito i dopiero kupować  poprzez swoje konto? Mimo że miliony klientów allegro mogą sobie normalnie wyszukiwać i korzystać z allegro.

oznacz moderatorów