anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 października zmieniamy sposób prezentowania ofert

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Dotychczas, gdy korzystaliście z wyszukiwarki, prezentowaliśmy Wam wszystkie dostępne oferty wyszukiwanego przedmiotu. Jednak mamy już ponad 500 milionów ofert - aby spełniać swoją rolę, wyniki wyszukiwania wymagały uproszczenia. 

Dlatego od 1 października będziemy wyświetlać na Allegro wyłącznie listę produktów. Większość z Was dobrze zna już ten widok, testujemy go od kilku miesięcy, w tej chwili widzi go już 70% kupujących. Zdecydowaliśmy się wprowadzić go dla wszystkich, jako domyślny widok wyników wyszukiwania. 

Co istotne, nadal będziecie mogli, tak jak dotychczas, przejrzeć listę wszystkich ofert danego produktu - wystarczy kliknąć przycisk [porównaj X ofert].

_HolaOla__0-1723555352580.png

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę zmianę?

Wyniki testów wyraźnie wskazują, że dzięki korzystaniu z widoku produktowego kupujący:

  • chętniej dodają produkty do koszyka i częściej je kupują - spodziewamy się  przynajmniej 6 milionów dodatkowych transakcji rocznie dla sprzedających na Allegro,
  • szybciej znajdują to, czego szukają - dzięki połączeniu ofert w ramach produktów, na każdej stronie listy z wynikami wyszukiwania wyświetlamy ich średnio około 4 razy więcej.

Więcej informacji jak zawsze znajdziecie w naszych aktualnościach.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
356 ODPOWIEDZI 356

bosek_2804
#8 Zapaleniec#

Pisałem o tym samym z firmowego konta sprzedażowego, nie z mojego prywatnego i .. dostałem BANA na długie dni.

WITAJMY w naszej BAJCE.

oznacz moderatorów

Grzesiekj23
#9 Pomysłodawca#

Chyba ja też, ale na wyszukiwanie 😂 Bez logowania wyświetla się wszystko normalnie, po zalogowaniu i użyciu wyszukiwarki przez sekundę migną oferty i dostaję taki widok:

Schowek01.jpg

 

 

No, jak pyta ankieta, na pewno jestem mega zadowolony z wyników wyszukiwania. Tak właśnie będzie wyglądało allegro za parę lat jak już wszyscy się stąd zawiną.

 

Doigrałem się 🤣

oznacz moderatorów

Grzesiekj23
#9 Pomysłodawca#

Po 2 godzinach doszedł komunikat:

Clipboard07.jpg

 

Czyli ADBLOCK też już się poznał na łączeniu ofert 😂 Traktuje to jako śmieci.

Teraz tylko w widoku połączonych ofert tak się wyświetla. Przy wyszukiwaniu z zaznaczoną opcją szukania w opisach jest OK- dokładnie taki widok jaki chcę widzieć, wszystko ROZŁĄCZONE.

Jak daleko jeszcze pójdą?

oznacz moderatorów

AkcesoriaIT
#10 Popularyzator#

Wczoraj na webinarze odnośnie Katalogu Produktów dostaliśmy odpowiedz że Allegro nie podzieli się w pełni informacją na jakich podstawach allegro wybiera "Top Ofertę", znanych jest parę parametrów, jednak pracownik allegro podkreślił że to ich tajemnica.

oznacz moderatorów

Lord_Greg
#10 Popularyzator#

Czyli sprzedający nie mają już de facto wpływu na widoczność swojej oferty. Smutne i godne pożałowania.

_____________
TAKA JEST DECYZJA BIZNESOWA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oznacz moderatorów

-ESTE-
#7 Wielbiciel#

Jeden wielki SYF !!! Korporacje nie liczą się z szarymi ludźmi. Prędzej czy później zamkną też całkiem "allegro lokalnie". Żenada. Zero szacunku dla ludzi na których allegro się wybiło i wyrobiło swoją pozycję. Gdyby od początku startowali tylko jako serwis dla firm to dzisiaj byli by niczym.

oznacz moderatorów

Grzesiekj23
#9 Pomysłodawca#

19 lat zakupów na Allegro, wczoraj pierwsze na E R L I... Brawo dla Was DROGIE Allegro.

oznacz moderatorów

AlexPopilevych
#9 Pomysłodawca#

Szkoda, że nie wystawiają tam rzeczy używanych.

oznacz moderatorów

Grzesiekj23
#9 Pomysłodawca#

Allegro się zmienia, może E R L I też wprowadzi jakieś zmiany. Dość duży kawałek tortu Allegro oddaje za bezcen, szkoda by było nie skorzystać...

oznacz moderatorów

KSIMAT
#8 Zapaleniec#

Masakra, co się dzieje z tym Allegro. Totalnie nieintuicyjne zakupy. Widok jest do bani. 

Szukanie używanych rzeczy to już katorga. Nie da się nic znaleźć. Jak zawsze było świetne wyświetlanie tak teraz to jest porażka, widzę coraz mniej ciekawych ofert. Kupuję jeszcze co nie co , aczkolwiek szukanie zabiera 50% więcej czasu. 

oznacz moderatorów

folkowy-slesin
#11 Animator#

tak trudno się przestawić na er... po 20 latach tutaj ale mus to mus. za nami też pierwsze prywatne zakupy, a tu na Allegro próba opchnięcia resztek towaru i wygaszanie 2 kont

oznacz moderatorów

AGD-RTV-IT
#13 Ambasador#

@folkowy-slesin my w końcu miesiąca wypróbujemy 2 inne markeplace. Akurat mają promki na 6 i 3 miesiące bez opłat abonamentowych i prowizji od sprzedaży. Wystarczający czas na testy.

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów

Crow_Empire
#13 Ambasador#

Szukam teraz Off'a na komary.  Okazuje się, że ich wspaniały system pokazuje mi najtańszą ofertę za 6.99zł. Super, legancko, ale ja, jak to ja...zacząłem kopać dalej i co znalazłem? A znalazłem oferty i za 5.62zł, a nawet za 4.99zł. Wszystko o czym piszemy od iluś tam dni sprowadza się do jednego... Allegro nie zależy na wygodzie kupującego, czy tym, że większość używa połączonych ofert. Allegro chodzi jak zwykle o kasę i tym sposobem będą podstępem rżnąć nas, kupujących, bo zapłacimy więcej, ale i sprzedających, bo ci też zapłacą więcej, tyle, że prowizji.

 

Zwyczajnie cały plan Allegro polega na ukrywaniu tańszych ofert, niż dany próg, a wybór wyszukiwania "od najtańszych" obecnie nie działa. Przykładem jest wspomniany produkt, oferowany jako najtańszy wg filtra, gdy można jednak go znaleźć taniej.

 

Myślę, że to jest definitywna sprawa dla UOKiKu, polecam zgłaszać ten perfidny przekręt, bo jest niczym innym jak oszustwem, sam to dziś znów zrobię 🙂

 

 

oznacz moderatorów

Agent555
#18 Luminarz#

Nie tylko ty tak masz mi również pojawiają się najdroższe oferty, chociaż są tańsze oferty danego produktu .  Myślę że wszyscy użytkownicy tak mają,  

Wykombinowali to sobie doskonale , ale im się do końca  nie udało użytkownicy ich podstępny plan rozszyfrowali 

oznacz moderatorów

Lord_Greg
#10 Popularyzator#

Teraz i tak jest nas garstka, w porównaniu z liczbą użytkowników, którzy się w październiku obudzą z tym włączonym na stałe.

Tłumaczenie dla korpoludków: po dedlajnie będzie **piiip**storm z tego fakapu.

_____________
TAKA JEST DECYZJA BIZNESOWA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Lord_Greg 

żaden fakap tylko celowe działanie i kolejny etap eliminacji konkurencji

teraz już tylko krok, by pierwsza była prezentowana oferta allegro

i będzie jak w a ma zo nie

 

używanych produktów już nie ma, tak zwany program ochrony marek wytnie wszystkie oferty inne niż od autoryzowanych dystrybutorów i allegro będzie gurom! 🙂

 

oznacz moderatorów

AkcesoriaIT
#10 Popularyzator#

Zgadzam się się z Tobą, sam jestem sprzedawcą i widzę że jest źle, co prawda jestem kropką w stali allegro, jednak starając się nie panikować zastanawiam się czy jednak ktoś kto nie chce zapłacić 500zł za nowy produkt a 200-300 będzie miał wyjście? Na ten moment zostaje ..O...L...X... które daję iluzoryczną ochronę nie mówiąc już o gwarancji. Allegro z swoim system opieki kupujących stworzyło markę której renoma jeszcze długo potrwa obojętnie czy się nam podoba czy nie. Do póki nie ma realnej lokalnej konkurencji pytanie które sobie żywotnie zadaję każdego dnia, czy kupujący którzy mogą przeznaczyć około 40/50% wartości nowego zakupu i akceptując że zakup będzie katorgą, czyli zamiast chwili bądź chwil przeznaczą na proces wyszukiwania kilka lub kilkadziesiąt minut, ale jednak kupią...

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

Tak jak wspomniał @RED - Allegro skutecznie zabija możliwość kupna używanych rzeczy pod przykrywką "ochrony marek", czym jednocześnie zabija zaufanie i lojalność kupujących. Gdyby rzeczywiście chodziło o ochronę marek, to restrykcje dotyczyłyby wyłącznie rzeczy nowych - tak było na początku wprowadzania tej pseudo ochrony marek, ale Allegro pokazało prawdziwy powód jej wprowadzania, poprzez szybkie dorzucenie tam rzeczy używanych. Restrykcje wobec rzeczy używanych, które najczęściej mają co najmniej kilka lat i już dawno nie są produkowane przez producenta, są całkowicie pozbawione sensu.

Allegro chyba nie ogarnia tego, że pomimo największego obrotu na rzeczach nowych, kupujący trzymają się Allegro właśnie ze względu na dotychczasową swojskość i "jarmarczność" serwisu (tanie rzeczy używane), jak również ze względu na wygodę kupowania. W tym momencie Allegro rozwala kupującym oba filary, na których opiera się ich zaufanie i lojalność wobec serwisu.

@AkcesoriaIT mówisz że: "Allegro z swoim system opieki kupujących stworzyło markę której renoma jeszcze długo potrwa obojętnie czy się nam podoba czy nie."
Sęk w tym, że aktualnie ochrona kupujących na Allegro nie istnieje - być może jej reszki funkcjonują jeszcze w przypadku jakichś **piiip**ół (drobnych problemów), ale przy poważniejszych sprawach Allegro wspiera nieuczciwych sprzedawców, przeciągając razem z nimi dyskusje (miesiącami!!!) i maltretując psychicznie kupujących, ciągając ich po komisariatach itp., żeby tylko nie wypłacać rekompensat. Allegro nie dotrzymuje słowa, tylko do dostarczeniu odpowiednich dokumentów (np. potwierdzenie zgłoszenia spawy na Policji), które były ostatnim wymogiem do wypłaty rekompensaty, nagle wymagają kolejnych dokumentów, aż w końcu szary człowiek nie daje rady fizycznie załatwić kolejnego dokumentu lub wysiądzie mu w trakcie zdrowie - zależnie co nastąpi pierwsze. Tak właśnie wygląda obecnie "ochrona" kupujących na Allegro (tzw. Allegro Protect).

oznacz moderatorów

marcin2317
#7 Wielbiciel#

Czy można wrócić do normalnego widoku ofert? Ten nowy to jakaś pomyłka. Chciałbym widzieć wszystkie oferty a nie te które mi są "podtykane" pod nos.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Z przykrością informuję, że decyzją zarządu Allegro zostałeś jak wszyscy inni ubezwłasnowolniony. Nie masz prawa do własnych suwerennych decyzji. Kupujesz to co Ci wyświetlą i się nie burzysz, a jak się burzysz to i tak mają to gdzieś. Testy przebiegły pozytywnie, bo 70% użytkowników z ciężkimi bluzgami dało radę coś kupić, koniec KROPKA.

Tak niestety działa allegro od dwóch lat. Pierwsze zmiany uderzały w sprzedawców: jak nie prawidłowe wyświetlanie czasu dostawy, błędy katalogowe, wyszukiwarki ukazujące ułamek realnie wystawionych ofert, blokowanie kontaktu ze sprzedawcą (Alina, próba usunięcia numerów telefonów firm), wznawianie sprzedanych egzemplarzy, opóźnienia przymusowo powłączanych metod dostawy itp. Do tej pory za większość tych historii odpowiadali sprzedawcy, allegro jadąc na opinii z dawnych lat bez trudu przerzucało ciężar winy.

Dopiero nie dawno zaczęli to samo robić kupującym. I tak samo jak wcześniej w przypadku sprzedawców ignorują wszystkie protesty. Sama jestem tu z 17 lat, co miesiąc było 5-10 paczek kupionych.  Teraz została stała z kawą co 2 miesiące i okazjonalne jak np część podręczników, większość tego co zawsze tu kupowałam kupuję już gdzie indziej. Baa przedwczoraj jak szukałam podręczników i w tym bałaganie pokazało mi 7 klasę zamiast 6stą zajrzałam do małej bieda konkurencji. Używane mieli 30% taniej, niektórych kilka razy tyle do wyboru i 3 darmowe wysyłki paczkomatem... Wygoda z zakupami tu się kończy, portal ma nas wszystkich tam gdzie światło nie dochodzi. Więc wszyscy zaczynają odpowiadać adekwatnie...

oznacz moderatorów