anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 października zmieniamy sposób prezentowania ofert

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Dotychczas, gdy korzystaliście z wyszukiwarki, prezentowaliśmy Wam wszystkie dostępne oferty wyszukiwanego przedmiotu. Jednak mamy już ponad 500 milionów ofert - aby spełniać swoją rolę, wyniki wyszukiwania wymagały uproszczenia. 

Dlatego od 1 października będziemy wyświetlać na Allegro wyłącznie listę produktów. Większość z Was dobrze zna już ten widok, testujemy go od kilku miesięcy, w tej chwili widzi go już 70% kupujących. Zdecydowaliśmy się wprowadzić go dla wszystkich, jako domyślny widok wyników wyszukiwania. 

Co istotne, nadal będziecie mogli, tak jak dotychczas, przejrzeć listę wszystkich ofert danego produktu - wystarczy kliknąć przycisk [porównaj X ofert].

_HolaOla__0-1723555352580.png

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę zmianę?

Wyniki testów wyraźnie wskazują, że dzięki korzystaniu z widoku produktowego kupujący:

  • chętniej dodają produkty do koszyka i częściej je kupują - spodziewamy się  przynajmniej 6 milionów dodatkowych transakcji rocznie dla sprzedających na Allegro,
  • szybciej znajdują to, czego szukają - dzięki połączeniu ofert w ramach produktów, na każdej stronie listy z wynikami wyszukiwania wyświetlamy ich średnio około 4 razy więcej.

Więcej informacji jak zawsze znajdziecie w naszych aktualnościach.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
479 ODPOWIEDZI 479

banitos_2006
#10 Popularyzator#

"&description=1" - i tak nie wyświetli wszystkich ofert

 

oznacz moderatorów

bodziobodzio4738
#9 Pomysłodawca#

Owszem można dopóki "pan szef" nie zlikwiduje skryptu. Druga sprawa że do jakiego dochodzi absurdu że aby normalnie wyszukać ofertę na portalu monopolisty trzeba dopisywać jakieś linijki? Przeglądam inne portale zakupowe i stwierdzam jedno już po dokonaniu kilku zakupów - można kupić dużo rzeczy na prawdę sporo taniej, z darmową dostawą bez smartów i innych płatnych abonamentów a już na pewno wyszukiwarka jaka by nie była to jest lepsza od tego **piiip**a które oferuje obecnie Allegro. Zwyczajnie nie bawi mnie marnowanie czasu na przeklikiwanie i sortowanie za każdym razem od nowa po 20 razy przez katalogi i w których jest jeden wielki śmietnik a jedyne co można znaleźć szybko to najdroższe oferty danego produktu, ale to na pewno przypadek...

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

a najdziwniejsze jest to że od dwóch dni nawet na kampaniach ADSowych ruch zamiera. Z jednej strony fajnie bo mniejsze koszty z drugiej - jednak sprzedaż w dół.

Hmm czyżby jednak słupki i excele i inne dane sie pomyliły ? 

NIe wiem jak jest u dużych sprzedawców , być może tam rośnie ale jeśłi nie ma kliknięć w ADSy to tak jakby nie było klientów

A to juz rzeczywiście nie wróży dobrze dla dalszego handlu i dla samego allegro. Bo jesli nie bedzie klientów to sprzedawcy nie będą inwestować w handel na allegro , a bez klientów to i nawet konta OSA nie zarobią.

Jeszcze zbyt wczesnie na wnioski ale oby allegro nie zapłaciło drogo za tą zmiane

oznacz moderatorów

kovek
#7 Wielbiciel#

Dawno takiego burdelu i syfu nie widziałem. W przypadku kupna gier takie prezentowanie ofert kompletnie się nie sprawdza.

oznacz moderatorów

mich41x
#9 Pomysłodawca#

A to ciekawe że b**delu nie cenzurują, ale id10tyzm i tym podobne już owszem. Widać jakie słowa najczęściej na tym forum padają i które z nich najbardziej ich bolą 😉

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Może nie cenzurują. Ale jak raz napisałam ten bur.delik to sam główny CM mi zwrócił uwagę, że to niegrzeczne.  Co było zrobić, przeprosiłam. W końcu porównywanie z allegro instytucji mającej tysiące lat doświadczenia i ciężko wyprawowana opinie rzeczywiście było nie grzeczne. Mnie najbardziej wkurza gdy na jakiś drobny przedmiot napiszę pop.pie.rdó.łka i mnie wybipowują. Uważam, ze to co w miejsce mojego wyrazu wstawiają jest o wiele brzydsze xD

oznacz moderatorów

Lord_Greg
#10 Popularyzator#

2024-10-02 15_21_24-Window.png

 

No, jak tam? xD

_____________
TAKA JEST DECYZJA BIZNESOWA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oznacz moderatorów

DiKey91
#10 Popularyzator#

@Lord_Greg 
To jeszcze stosunkowo mały spadek. Jeśli padnie rekord to może wtedy pójdą po rozum do głowy.

oznacz moderatorów

assasin_zlotow
#11 Animator#

walić im negatywne opinie w sklep play

oznacz moderatorów

Football-stock
#12 Orędownik#

Wiele razy już im publikowałem ich wspaniałe osiągnięcia. Ale tam pracują specjaliści od porażek, niszczą podmiot a w CV wpisują doświadczenie w restrukturyzacji;) Nasza spółka olewa już ten kanał, prawie nic nie wystawiamy, obniżamy wszystkie wskaźniki (zero wysyłek w ten sam dzień itd.), redukcja całego personelu do obsługi pomarańczowego zaburzonego A. Proste podejście co się sprzeda to wysyłamy, zero działań wymagających nakładów pracy, czasu i pieniędzy. Ostatnie miesiące chorych zmian, to ciągłe spadki sprzedaży, widoczności itp., a zarazem kolejne formy wysyłek (koszty logistyki i magazynowania), za to widoczne wzrosty kosztów i zwrotów (porąbany smark). Promowanie chińczyków i znajomych Allegro odstrasza normalnych kupujących, którzy zbanowali już kilka portali typu Sh..., A.....on, Alie... Najlepsze to że parazarządzający Allegro na tych bankrutach się wzorują;) Kupujący niemalże nie komentują, profil klientów Allegro drastycznie się zmienił (pogoniono młodych, mieszkańców dużych miast itd.) To jest parodia Allegro to takie neoAllegro, bez swojego charakteru, bez unikatowych cech. Kolejny portal z dropshippingiem lub przemytem z Azji. Dodam, że te szumne otwieranie rynków na Czechy, Węgry itd. to jest dopiero tragedia, bo na prawdę to otwieranie Polski na sprzedawców z tych krajów. Jeszcze Rumuni brakuje do szczęścia. Te kraje są zalane syfem made in china, dodatkowo korzystają z różnic w systemach podatkowych co powoduje, że nawet wielkie polskie firmy mają pozamiatane. To już nie jest miejsce dla polskich firm, szczególnie MSP. Sorry amerykanie znają jedynego Boga - Cash is God.

oznacz moderatorów

mich41x
#9 Pomysłodawca#

Komentarze to akurat chore są i całkowicie straciły sens w sytuacji gdy 99% transakcji to komercha i bez większych przygód. Jestem na Allegro od 15 lat i sam przestałem wystawiać przynajmniej z 5 lat temu. Nie będę po każdym bzdecie potwierdzał, że jeszcze jeden sprzedający po prostu zrobił co miał zrobić.

A że oni tam liczą z nich jakieś statystyki to niech przestaną je liczyć. Równie dobrze mogliby brak negatywa i sporu uznać za pozytyw, na jedno wyjdzie.

Na Lokalnym to by się przydały, ale tam ich nie ma bo prowizja od naciągacza też pieniądz i nie śmierdzi...

oznacz moderatorów

gry-konsole-pady
#8 Zapaleniec#

Ja myślę, że kupujący nie wiedzą co się stało bo mieli wcześniej do wyboru wiele ofert, a teraz widzą kilka. Po za tym jest straszne zamieszanie w wielu branżach bo sam katalog produktów to wiemy jakie robił zamieszanie. Ktoś z managerów po 10 fakultetach wziął ogromne pieniądze za produktyzację i chce za wszelką cenę pokazać, że się nie mylił. Poprzednie rozwiązanie było lepsze bo kupujący mogli sami rozłączyć produkty. Przecież można było zrobić domyślnie żeby było jak teraz, ale zostawić przycisk "rozłącz te same produkty" i sam kupujący by decydował co mu bardziej pasuje. Kompletnie nie rozumiem tej decyzji Allegro.

oznacz moderatorów

mich41x
#9 Pomysłodawca#

No właśnie to jest dziwnie, że nie musieli tego usuwać, przynajmniej nie od razu. Gdyby potem powiedzieli, że kasują bo szkoda im kasy na utrzymywanie dwóch wersji serwisu, to jeszcze byłby to jakiś argument. Ale nawet nie próbują udawać, że o coś w tym chodzi, więc ewidentnie chodzi o coś, do czego publicznie wolą się nie przyznawać.

Dojenie sprzedających, wciskanie droższych ofert kupującym, albo pozbycie się "trudnych" towarów (dużo wyświetleń, klikania, porównywania, ale mało z tego transakcji) - diabli ich tam wiedzą, ale coś musi być na rzeczy.

Albo ulubiony wnuczek prezesa dostał pracę w firmie i musi mieć rację.

oznacz moderatorów

DiKey91
#10 Popularyzator#

Po prostu sprzedaż prywatna ma zostać zlikwidowana. Być może przekaz z UE lub wyżej 🙂

oznacz moderatorów

pzkf
#9 Pomysłodawca#

Poprzednie rozwiązanie było też tragiczne! Ta ich wyszukiwarka to jeden wieli bubel. Mając jedyny przedmiot na allegro, przy wyszukiwaniu go pokazywało kilkanaście stron zupełnie czegoś innego a moja oferta była na 11 stronie.

oznacz moderatorów

mechatronick
#1 Nowicjusz#

to jest dno i debilna zmiana. stracą sprzedawcy, kupujacy i samo allegro

oznacz moderatorów

sla_bor
#8 Zapaleniec#

Allegro właśnie pokazuje, że ma w nosie opinie swoich klientów, zarówno kupujących jak i sprzedających, nie liczą się z naszym zdaniem, a przecież to nie czady komuny - chodź tak się zachowują, sprowadzili użytkowników do roli płatników za coś, co nam nie odpowiada. Mam nadzieję, że konkurencja nie śpi i szybko wykorzysta szansę aby zaoferować nam produkt z którego chętniej będziemy korzystać w przyjaźniejszych warunkach. Macie jeszcze czas, aby się zreflektować, choć widząc Waszą arogancję nie widzę na to szans. Pozdrawiam wszystkich niezadowolonych. 

oznacz moderatorów

poczytajmi-pl
#8 Zapaleniec#

Przecież ten system wyszukiwania jest zupełnie niepraktyczny. Jedyne plusy jakie przynosi, to te dla allegro, bo zdecydowanie bardziej faworyzuje osoby, które korzystają z płatnych opcji promowania. Dla kupujących to jest dramat. Próbuję właśnie znaleźć na allegro zlew i jest to droga przez mękę. Jestem w szoku, że ktoś dopuścił do funkcjonowania ten sposób wyszukiwania. To jest sabotaż. Nieprawdopodobne.

oznacz moderatorów

kuci_1
#1 Nowicjusz#

Coś kręcicie. Podobno jest 17 ofert produktu, ale pokazuje tylko 5. Poza tym - skoro szukam i ważna jest dla mnie cena, a wy mi pokazujecie najdroższą... Z ciekawości zajrzałam na swoje konto. Ponad 16 lat jestem na tym portalu, ale kupuje coraz mniej. Szkoda zdrowia i nerwów na wyszukiwanie 

oznacz moderatorów

DoWi
#7 Wielbiciel#

OJEZUUU! Kto to wymyślił? Bez sensu to jest. Przeglądanie ofert to teraz katorga.

oznacz moderatorów