anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od dwóch dni dostaje dziwne maile z informacją o możliwości odbioru przesyłki InPost

SCYZORYKMM
#7 Wielbiciel#

... ale ja niczego nie kupowałem, mam dwuetapowe logowanie, nic nie ma w historii zakupów a allegro informuje mnie o trzech paczkach do odbioru w różnych częściach Polski. Podają w mailu dane do odbioru w paczkomacie. Przeskanowałem linki w mailu VirusTotalem i nic. Czyste. Mimo tego nie klikam w linki. Co się dzieje?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SCYZORYKMM sprawdziłam to i od nas widzę tylko powiadomienie z wczoraj i to jest faktycznie zastanawiające, ponieważ powiadomienie dotyczy zamówienia w ofercie nr 14207514106, które już odebrałeś. Przesyłkę nr 633101696325394112160095 odebrałeś, a przesyłka nr 633101086330418112237557 została umieszczona w paczkomacie i czeka na odbiór. 
W tej sytuacji skontaktowałabym się ze sprzedającym o co tutaj chodzi, może przez pomyłkę nadał do Ciebie jeszcze raz to zamówienie. 
Piszesz o trzech paczkach, natomiast ja znalazłam tylko jedno powiadomienie od nas, czy możesz przesłać zrzuty z informacjami o pozostałych dwóch przesyłkach? Czy one też wyglądają jakby były od nas? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

SCYZORYKMM
#7 Wielbiciel#

No raczej zrzutów ne wyslę bo tam są dane do dbioru paczek - adresy paczkomatów, numery telefonów i kody odbioru. Mam już cztery takie kompletne maile. Rozmawiałem na czacie z kimś z Allegro i powiedzieli że to jakaś pomyłak sprzedającego który anulował jakieś zamówienia. NIe przekonało mnie to tym bardziej że najpierw dostałęm maile z powiadomienem o nadaniu przesyłek a dziś o możliwości odbioru.

 

oznacz moderatorów

SCYZORYKMM
#7 Wielbiciel#

Najnowszy mail z 14.18 dotyczy przesyłki 633101086311500112378404

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SCYZORYKMM nie widzę takiego powiadomienia. Natomiast jeśli taką informację otrzymałeś od naszego doradcy, to możesz być spokojny 🙂 
Jeśli wciąż potrzebujesz potwierdzenie to wrażliwe dane na zrzucie, możesz zasłonić na zrzucie (np. w Paint). 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

SCYZORYKMM
#7 Wielbiciel#

to ostani z czterech mailito ostani z czterech maili

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SCYZORYKMM dziękuję! Widzę, że przesyłka o podanym numerze została odebrana, rozumiem, że nie przez Ciebie, ponieważ paczkomat jest na drugim końcu Polski. Z podanych przez Ciebie numerów trzy przesyłki zostały odebrane, jedna wraca do nadawcy. 
Napisz proszę, czy odebrałeś którąkolwiek z nich? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

SCYZORYKMM
#7 Wielbiciel#

Żadnej z tych przesyłek nie odbierałem ani nie udostępniałem danych do ich odbioru. Czy znana jest przyczyna takiej pomyłki? Nie chciałbym by moje przesyłki spotkała podobna historia.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@la_nika  a czy nie są to przesyłki od tego samego sprzedawcy ?

Podobno jeśli system policzy dwie przesyłki w ramach smart do jednego zamówienia ( lub wiecej) a sprzedawca zmiesci sie w jednej to niektórzy sprzedawcy drugą paczke smart wykorzystują do innego zamówienia z odpłatna wysyłką ( dzieki czemu zarabiają kwote którą ktos płaci za wysyłke) . A że częśc informacji przechodzi systemowo i jest z automatu przekazywana do danego zamówienia to potem ktoś otrzymuje puste powiadomienia a zupełnie ktoś inny przesyłke gdzie sprzedający podaje numer ręcznie i ręcznie zmienia numer telefonu odbiorcy. ( a że maile są maskowane - to maila nie może zmienić) I mamy gotowy bałagan.

To tylko moje domysły lecz wiem że takie mechanizmy bywają stosowane przez niektórych sprzedających

oznacz moderatorów

SCYZORYKMM
#7 Wielbiciel#

Nie wiem czy to tak działa ale nie wyobrażam sobie by moje dane do odbioru przesyłki zostały wysłane do kogoś innego. Czekam na odpowiedź z Allegro, bo nie podoba mi się to. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@SCYZORYKMM  dane są kogoś innego, paczkomat jest wskazany przez kogoś innego, telefon jest kogoś innego. Natomiast ponieważ adres mailowy allegro jest maskowany i połączony systemowo z allegro i sprzedający nie może tego zmienić to powiadomienia o tamtych paczkach automatycznie przychodza na Twój adres mailowy. Tamci klienci nie otrzymują powiadomień na maila a tylko smsy

oznacz moderatorów

SCYZORYKMM
#7 Wielbiciel#

No to ktoś powinien to ogarnąć. Kupuję sporo rzeczy przez Allegro i jak się taka dziura w systemie pojawiła to niestety jest tylko kwestią czasu jak ktoś kogoś zwyczajnie okradnie.  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SCYZORYKMM najprawdopodobniej @_Likos_ ma rację, ale przyjrzymy się tej sprawie.
Dziękuję za Twoje zgłoszenie! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

A mi 2 dni temu kupująca napisała, że otrzymała informację o potrzebie zapłaty za dokonaną transakcję, niby że ja ją wysłałem. Odpisałem jej, że ja takiej informacji nie wysyłałem, żeby kategorycznie nic nie płaciła,  transakcja jest opłacona, a przesyłka wysłana. Coś to kiepsko zaczyna wyglądać...

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Pewnie kombinatorzy znaleźli jakąś dziurę i przed świętami testują nowe wałki, no to ciekawie się robi. 

oznacz moderatorów