anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oddałem produkt a kupujący anulował płatność.

Liseczek151
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie wszystkich

Wnoszę się o pomoc gdyż mam pewien problem. Pierwszy razy prawie przedałem coś na allegro i była to postać w grze MMO. Osoba kupująca wybrała forme płatności, dostałem e-mail że wszystko fajnie opłacone i w dodatku wysyła mi filmik że dokonał płatności. Problem w tym że oddałem mu to konto i okazuje się że po kilku dniach ta osoba anulowała płatność i tego dowiedziałem się od supportu allegro.

Co w takiej sytuacji powinienem zrobić? Czy wgl jest coś co mogę zrobić, support wysłał ostrzeżenie ale wątpie czy to cokolwiek pomoże. Zgłaszać sprawę na policje ? Jeżeli tak, to co powinienem przygotować ?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

Vryko
#18 Luminarz#

Może Program Ochrony Kupujących..?

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Liseczek151
#7 Wielbiciel#

Niestety program ochrony kupujących działa w przypadku gdy zakupiony produkt nie dotarł do sprzedającego, a ja niestety oddałem towar a nie otrzymałem wpłaty za niego.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Vryko 

Sprzedawca ma się zgłosić po rekompensatę z POK?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

A, fakt. Sorry za wprowadzenie w błąd. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zawsze wysyłaj rzeczy po sprawdzeniu, czy masz pieniądze, a nie na podstawie potwierdzeń wpłaty i filmików. Teraz upominaj się o wpłatę, widzę, że już zwróciłeś się do Allegro. Jeśli nic nie pomoże, idź na policję. Przygotuj wszystkie dowody transakcji, jakie posiadasz.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Liseczek151 To jest wyłudzenie, podrobione maile i filmy 😞

Jak by płatność była zakończona to kupujący jej nie cofnie 😞 i byś miał ją tu  Środki i historia operacji i jest nie do ruszenia przez kupujących 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

tokar47
#1 Nowicjusz#

Niestety na przyszłość zanim coś wyślesz sprawdź na allegro finanse czy środki wpłynęły. Raz tak próbowano ode mnie wyłudzić sprzęt za 1000zł.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Liseczek151 Raczej skończy sie na Policji

oznacz moderatorów

Rajdeno
#7 Wielbiciel#

Hejka,

Myślę że zgłaszanie sprawy na policję to dobre wyjście ale to nie będzie potrzebne.

Jeśli to była gra MMO wystarczy że napiszesz do supportu i powiesz że ktoś ukradł Ci konto, podasz podstawowe dane i konto wraca do Ciebie. Tylko przestrzegam przed pisaniem "chciałem sprzedać" czy "zapłacił ale anulował". Jak wiadomo każdy regulamin gry zabrania sprzedaży kont. Wówczas jest tylko Ban.

Myślę że to lepsze rozwiązanie niż wycieczka na policję, dodatkowo jeśli kupujący nic nie kupował wcześniej to nawet allegro nie ma jego danych.

Pozdrawiam i życzę udanego finału

oznacz moderatorów

Liseczek151
#7 Wielbiciel#

Fakt jest to rozwiązanie nad którym myślałem ale postać z tej gry może być już prawdopodnie bez ekwipunku co sprawia że nie będzie ona już tak cenna jak w momencie sprzedaży.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Liseczek151 Sądząc że sprzedałeś już nie potrzebujesz więc bardziej szkoda kasy a jak napiszesz do supportu może odzyskasz chyba że ktoś też czyta nasze Gadanie !!! 

oznacz moderatorów