anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

odmowa rozliczenia zwrotu z powodu zapachu

MAMY ROZWIĄZANIE!
JohnyB
#7 Wielbiciel#

Cześć, problem dotyczy zakupu nowej kurtki, po odbiorze okazało sie, że kurtka brzydko pachnie, była intensywnie przesiąknięta dymem papierosowym. Ponieważ garderoba była upodobana, więc tak od razu nie chcieliśmy jej oddawać, została więc "psiknieta" dezodorantem. Jak sie okazało to jednak nie pomogło zniwelować przykrego zapachu, więc od razu została zapakowana i odesłana.

Pytanie, czy z tego powodu sprzedający może odmówić zwrotu, twierdząc, że kurtka pachnie?

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25
JohnyB
#7 Wielbiciel#

jak napisałem, po zastosowaniu deo od razu kurtka była odesłana, dbiór przesylki i nadanie zwrotne to czas ok. godziny, więc argumentacja o imprezie odpada, ale dziękuję wszystkim za reakcję.

czekam na ostateczne stanowisko sprzedajacego, allegro zaopiniowalo, ze w tej sytuacji nie widzi uzasadnienia do odmowy rozliczenia, więc jakby co będę mógł się tym posilić w programie ochrony.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Tak, Allegro nie widzi, ja też nie widzę. Sprzedawca NIE MOŻE NIE PRZYJĄĆ ZWROTU, może tylko zmniejszyć zwracaną cenę proporcjonalnie do zmniejszenia wartości rzeczy, ale zapach moim zdaniem nie zmniejsza wartości. To nonsens.

oznacz moderatorów
Client:78181267
#1 Nowicjusz#

Hej, czy otrzymałeś 100 procent zwrotu? 

oznacz moderatorów
Client:78181267
#1 Nowicjusz#

czy pomniejszoną wartość? 

oznacz moderatorów
Client:27892374
#2 Obserwator#

Hej. A co zrobić w sytuacji gdzie ja zamówiłam dwie bluzki o wartości ponad 400zl i sprzedawca nie chce uznać mi zwrotu z powodu tego że ubrania ponoć pachną papierosami, a ja nawet nie palę..

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:27892374 jak zakup od firmy a nie osoby prywatnej to musi zwrot przyjac ale moze pomniejszyc kwote zwrotu np o koszt pralni chemicznej 

oznacz moderatorów