anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

odmowa rozliczenia zwrotu z powodu zapachu

MAMY ROZWIĄZANIE!
JohnyB
#7 Wielbiciel#

Cześć, problem dotyczy zakupu nowej kurtki, po odbiorze okazało sie, że kurtka brzydko pachnie, była intensywnie przesiąknięta dymem papierosowym. Ponieważ garderoba była upodobana, więc tak od razu nie chcieliśmy jej oddawać, została więc "psiknieta" dezodorantem. Jak sie okazało to jednak nie pomogło zniwelować przykrego zapachu, więc od razu została zapakowana i odesłana.

Pytanie, czy z tego powodu sprzedający może odmówić zwrotu, twierdząc, że kurtka pachnie?

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25
pulkownik66
#19 Nestor#

@JohnyB Z tą kurtką jak z nogami nie wystarczy psiknąć. Nogi trzeba umyć, a kurtkę przeprać lub dać do czyszczenia.

oznacz moderatorów
AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

No cóż.... czasem tak bywa.... Sam przyznam, że przez ostatni tydzień, tylko "wietrzę" łaszki  i spryskuję się dezodorantem, musi to klientom wystarczyć.

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

JohnyB cóż psikanie kurtki dezodorantem może sugerować sprzedawcy że przedmiot był używany. W zasadzie jeśli chcemy odstąpić od zakupu bez podania przyczyny to z przedmiotem nie powinniśmy nic robić - obejrzeć i odesłac. Można spróbować odesłać w ramach reklamacji tylko czy z powodu zapachu można reklamować?? przyznam nie wiem. Druga rzecz że wprowadzono zmiany na własną ręke wiec sprzedawce może reklamacji ani zwrotu nie uznać bo stwierdzi że towar nie jest pełnowartościowy. No bo tak na zdrowy rozum czy chciałbyś kupić NOWĄ kurtke przesiąkniętą zapachem jakiegos dezodorantu?? To od razu sugeruje że kurtka nie jest nowa wiec sprzedawca znów od kogoś oberwie. Pranie nowych rzeczy raczej nie wchodzi w gre bo jest od razu widoczne. Wiec jak widzisz zwykłe psiknięcie dezodorantem a dla sprzedającego to mozę być duży problem. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@JohnyB Przy zakupie od firmy-sklepu sprzedający nie może w żadnym przypadku odmówić zwrotu. Sprzedający może tylko zmniejszyć zwracaną kwotę, jeżeli doszło do zmniejszenia wartości rzeczy. Nie sądzę aby zapach zmniejszał wartość towaru. Gdyby sprzedawca stwarzał Ci problem ze zwrotem pieniędzy, napisz tu ponownie.

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

xyz96 oczywiście że zmniejsza wartośc towaru. Jełsi kolejny klient dostanie kurtkę przesiąknietą zapachem cudzego dezodorantu  to na pewno bedzie miał wątpliwości (zresztą słuszne) czy kurtka jest nowa. Powyżej widzisz jak klienci reagują na niechciany zapach. Z drugiej strony nowa kurtka nie powinna "pachnieć " papierosami wiec w powyższym przypadku nalezało po prostu od razu ją odesłać w ramach reklamacji lub zwrotu. bo cąłkiem niewykluczone że już ktoś jej używał ja osobiście nie spotkałem jeszcze nowej rzeczy przesiąknietej zapachem papierosów.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Ja nie mam zamiaru się tu rozwodzić na 100 postów i pisać elaboratów o pachnącej kurtce, tak jak kiedyś o połamanym lusterku samochodowym, czy ostatnio o porysowanej krajalnicy za 80 zł. Moja odpowiedź kupującemu została udzielona i zdania nie zmienię.

oznacz moderatorów
Client:42840226
#7 Wielbiciel#

mam właśnie taki problem na Zalando nie chcą zwrócić towaru z powodu zapachu i że jest używany. 

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Client:42840226 i słusznie, używaną odzież powinni przyjmować do zwrotów po max 10zł/kg. 

oznacz moderatorów
andzik84wt
#8 Zapaleniec#

Bardzo proszę o sugestię co robić,sprzedawca odmawia przyjęcia ometkowanego,nieużywanego towaru (sukienka) sugerując że oerdzi i nadaje się do kosza i zmniejsza wartość do 5 zł ...co robić ?z góry dziękuję 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@andzik84wt zgłosić problem z zakupem czyli otworzyć dyskusję

oznacz moderatorów
andzik84wt
#8 Zapaleniec#

Otworzyłam,sprzedający odesłał mi kwotę 1 zł ,resztę potrącając...czekam na interwemcje Allegro 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A jaka jest prawda? kto ma rację/

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@andzik84wt Allegro nie ma mocy prawnej aby podważać decyzje reklamacyjne i zwrotowe sprzedającego.
Powinnaś poszukać porady u miejscowego rzecznika praw konsumenta.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@andzik84wt napisz w dyskusji ze ma ci przedstawic wycene skad kwota 1 zl bo pralnia chemiczna nie kosztuje az tyle. Wezwij pracownika allegro by o to samo upomnial sie u sprzedawcy

oznacz moderatorów
andzik84wt
#8 Zapaleniec#

Zglosioam opcje pomocy, czekam 

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@JohnyB Jak się kupuje rzecz używaną, to się ją pierze, niezależnie od tego czym pachnie lub śmierdzi, a już najgorszym pomysłem jest psikanie dezodorantem na smród. Możesz kurtkę reklamować z powodu smrodu od niej bijącego.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

WREDZIA-W1 klient napisał ze kupił nową kurtke

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@_Likos_ O, kurde! Faktycznie 🙂 No to reklamacja.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

WREDZIA-W1 hmm zdaje sie że troszku za późno na reklamacje już widze stanowisko sprzedawcy : klient otrzymał nową kurtkę bez żadnego zapachu lecz z pewnością był w niej na imprezie dowód?? - zapach dymu i dezodorantu. Reklamacja odrzucona/ zwrot także. A szkoda że reklamcji nie było od samego początku.

oznacz moderatorów