anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odmowa Wystawienia Faktury

Insectoff
#2 Obserwator#

Witam,  Czy w przypadku gdy kupiłem w sklepie nie dla **piiip**ów telefon na raty  0 % z BNP, otrzymałem pozytywny wniosek z banku i poprosiłem o wystawienie faktury na nie swoją firmę ( jest kilka w rodzinie ) otrzymałem odpowiedź negatywną. Czy jest to sprzeczne z regulaminem allegro?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedawca powinien wystawić fakturę na podane przez Ciebie dane. To nie muszą być dane Twojej firmy. Otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa zgłoś problem i poproś tam o pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Insectoff Zgodnie z nowelizacją vat jeśli zleciłeś wystawienie faktury w formularzu zakupu lub droga e-mail jeszcze przed wysyłką oczywiście masz prawo żądać faktury i nie ma znaczenia na jakie dane . W przypadku żądania faktury po wysyłce niestety sprzedający ma prawo odmówić wystawienia faktury z NIP-em .Jeśli otrzymałeś paragon możesz żądać zamiany na fakturę , ale niestety bez NIP

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Insectoff napisz kiedy poprosiłeś o FV ?  bo rozumiem że mając tyle firm w rodzinie znasz nowe przepisy 🙂  

Regulamin allegro nic do tego nie ma 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Insectoff otrzymałeś odpowiedź negatywną nie dlatego, że poprosiłeś o fakturę na nie swoją firmę, a dlatego że kwota zakupu przekraczała limit rat od.nowa (to w nich kredytodawcą jest BNP Paribas). Zobacz tutaj, kwota zakupu przekroczyła 4800zł. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów