anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odrzucenie reklamacji.

partyka134
#8 Zapaleniec#

Witam kupiłam ostatnio na Allegro robot kuchenny KASIA. Rozpakowałam go.po kilku dniach dopiero ponieważ nie byłam w domu. Po rozpakowaniu i sprawdzeniu urządzenia okazało się że misa blendera nie działa a tak naprawdę bardziej mi na tym zależało, resztę wszystko jest sprawne wszystko działa. Dodam że nic nie bo przy nim robione naprawiane i nic w tym stylu. Zgłosiłam reklamacje i odesłałam robot do sprzedawcy. Po kilku dniach dostaje emaila że reklamacja została dorzucona ponieważ jest to wada mechaniczna a to nie podlega reklamacji i odesłali robot. Co mam w takiej sytuacji zrobić ??nie był to mały koszt a blender nie działa gdzie nie jest to moja wina. Proszę o pomoc dziękuję. 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

az1rael
#21 Demiurg#

@partyka134 ile dni minelo od odbioru? Prawo pocztowe nie wniesienie zastrzezen w terminie 7 dni od odebrania paczki do przewoznika powoduje ze paczka zostala dostarczone bez zastrzezen. Czyli przewoznik w transporcie uszkodzil towar powinnas sprawdzic po dostarczeniu i zglosic reklamacje do przewoznikanlub do sprzedawcy by ten reklamacje zlozyl do przewoznika a tobie wydal nowy towar, teraz juz sie nie da nic z tym zrobic bo paczka przyjeta bez zastrzezen i reklamacja odrzucona slusznie bo rekojmi nie podlegaja wady mechaniczne. Zostaje na przyszlosc sprawdzac towar po odebraniu kosztowna lekcja. 

oznacz moderatorów

partyka134
#8 Zapaleniec#

przesylka została odebrana 23 czerwca. Jeżeli chodzi o odebranie paczki była ona nienaruszona bez żadnych wgnieceń, pęknięć czy rozdarcia. A sprawdzone było kilka dni później zwrot zgłoszony 30 czerwca 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zwrot czy reklamacja?

oznacz moderatorów

partyka134
#8 Zapaleniec#

Reklamacja. 

oznacz moderatorów

partyka134
#8 Zapaleniec#

Reklamacja lecz skorzystałam z darmowego zwrotu. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak ale jak Ci odrzucili to teraz już nic nie zrobisz, dziwne że firma odrzuca reklamację z tytułu rękojmi czy gwarancyjną?

oznacz moderatorów

partyka134
#8 Zapaleniec#

Gwarancja. Dostałam zdjęcie produktu  że jest wada mechaniczna i nie podlega ona gwarancji. Ale to nie moja wina bo nic nie było robione tylko sprawdzone. Jedna misa działa a druga nie. Trochę dziwne 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To należało otworzyć dyskusję i zareklamować u sprzedającego z tytułu rękojmi, za towar odpowiada wówczas sprzedajacy a nie gwarant.

oznacz moderatorów

partyka134
#8 Zapaleniec#

A czy mogę to jeszcze zrobić czy już za późno ?! 

Bardzo dużo zamawiam rzeczy na allegro nigdy nie miałam takiego problemu żeby odrzucono reklamacje. Wiadomo jakbym coś zrobiła nie robiłam bym reklamacji bo wiadomo z mojej winy a tutaj nie. I nie za bardzo wiem co w tej sytuacji zrobić czy wogole coś jeszcze się da. 

oznacz moderatorów

partyka134
#8 Zapaleniec#

Wchodząc na aukcję już nie ma tego produktu był widocznie ostatni może już wcześniej miał ta wadę został już odsyłany albo po prostu z wada i trafiło na mnie. Dziwny fakt że jedna misa działa a druga nie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czyli odesłałeś do sprzedającego i on wysłał do gwaranta?

oznacz moderatorów

partyka134
#8 Zapaleniec#

Odesłałam do sprzedającego i po kilku dniach dostałam emaila że reklamacja została odrzucona bo jest wada mechaniczna a ona nie podlega gwarancji. I pod spodem dopisek tej treści 

"Wysyłam również  adres mailowy do serwisu, może Pani we własnym zakresie zapytać o ewentualne koszty naprawy uszkodzenia mechaniczneg. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz otworzyć dyskusję i tam opisać problem, (należało od razu tak zrobić) ale teraz jak już Ci odrzucił reklamację to masz odwołanie :https://www.mega-tech.com.pl/odwolanie-od-reklamacji/ albo porada u rzecznika.

oznacz moderatorów

partyka134
#8 Zapaleniec#

Już to zrobiłam.(nie wiedzialam o rękojmi) nigdy nie miałam takiego problemu. Bardzo dziękuję za pomoc i podpowiedzi. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@partyka134 dlatego sie sprawdza towar nawet jak nie jest paczka uszkodzona bo na sporzadzenie protokolu masz 7 dni. Robisz to sama na str przewoznika lub dajesz sprzedawcy informacje do sporzadzenia protokolu i on sobie sklada do przewoznika. Nalezy zawsze zachowac do celow sporzadzenia protokolu paczke i lepiej go i reklamacje skladac samemu niz zlecac sprzedawcy bo wtedy sprzedawca otrzyma odpowiedz reklamacyjna i odpisze ci reklamacja odrzucona, a czemu a w pismie napisza paczka zle spakowana a ty sie o tym nigdy nie dowiesz czyli wina byla sprzedawcy. U ciebie minelo 7dni wiec nie uzna ci rekojmi bo odpisze wada mechaniczna nie podlega rekojmi wynikla z zlego uzytkowania lub kupujaca uszkodzila towar to samo zreszta odpisali z gwarancji a nie masz dowodow na to ze uszkodzenie bylo w momencie otwarcia tj nie nakrecilas filmu nie zrobilas zdjecia gdzie plik ma date i godzine etc jest slowo przeciwko slowu. Czy pojdziesz do rzecznika czy zalozysz dyskusje czy ponowisz reklamacje dalej slowo przeciwko slowu w tej sprawie nieznajomosc prawa zadzialala na twoja niekorzysc i jest to nie do udowodnienia bez dowodow nawet rzeczoznawca pewnie stwierdzi uszkodzenie mechaniczne od uderzenia tak jak pisalem to ze paczka cala nie znaczy ze kurier nia nie rzucal i tak nie uszkodzil. Ogolnie mozesz napisac i dac zdjecie co sie uszkodzilo i jak yo uszkodzenie wyglada sama misa nie moze nie dzialac chyba ze pekla i przecieka wydaje mi sie ze uszkodzone jest plastikowe sprzeglo przenoszace moc z silnika blendera na element ruchomy w misie. Ele ten element jest tak pomyslany zeby sie rozpadl a nie doszlo do zatarcia silnika blendera i zrobiony z plastiku a jak to jest np zelmer czy znana marka to do dokupienia za pare zlotych 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Udaj się o poradę do miejskiego rzecznika konsumentów.

oznacz moderatorów

partyka134
#8 Zapaleniec#

Dziękuję 

oznacz moderatorów