anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odrzucona reklamacja

Essox
#7 Wielbiciel#

Mam pytanie, może ktoś podpowie rozwiązanie. Zakupilem na jesień u sprzedawcy [edycja] z Krakowa trampki, których ze wzgledu na pozna pore roku juz nie założyłem. Zalozylem je natomiast w maju i gdzieś przez podeszwe ktora sie rozkleila trampki zaciagnely wilgoci i na bokach powstaly zacieki. Oczywiscie sprzedawca negatywnie rozpatrzyl reklamację zarzucajac mi ze pralem zamszowe trampki w pralce 🙂 Teraz moje pytanie jest takie, jaki sens jest reklamowac towar u osoby która mi go sprzedała skoro ona nie ma żadnego interesu w tym zeby rzetelnie nad reklamacja sie pochylic... Czy w przypadku obuwia nie nalezy o osad pytać sie producenta lub przedstawiciela producenta na Polskę? 

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

xyz96
#21 Demiurg#

Nie, to sprzedawca rozpatruje reklamację, on odpowiada za towar. Jeśli się nie zgadzasz z jego decyzją, możesz powołać rzeczoznawcę i rozwiązać problem na drodze sądowej. Po wygranej możesz wymagać od sprzedawcy nie tylko spełnienia żądań reklamacyjnych, ale także zwrotu kosztów sądowych i kosztów rzeczoznawcy. Inną sprawą jest, że w ciągu pierwszego roku rękojmi przyjmuje się, że wada towaru lub jej przyczyna istniała już w chwili zakupu towaru i to sprzedawca Ci musi udowodnić, że wada jest Twoją winą, czyli musi udowodnić, że prałeś buty w pralce.

oznacz moderatorów