anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opóźniona przesyłka

helkom
#9 Pomysłodawca#

Cześć.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 🙂

Zakupiłem w Chinach kurtkę w listopadzie.

Miała przyjść 18 listopada- 4 grudnia, ale do dzisiaj jej nie otrzymałem.

Najpierw przez 17 dni leżała w Shanghaju teraz leży gdzieś w Polsce.

Przyleciała do polski 20 grudnia rano i gdzieś tam utknęła, minęło już 10 dni roboczych.

Czy są jakieś procedury czy też możliwości, skargi na taką opieszałość czy też zaniedbanie?

Rozumiem że przed świętami przewoźnicy są zawaleni robotą, ale już jest dawno po świętach a nawet nowym roku, a paczki jak nie było tak nie ma.

Jestem bardzo dzielny, bo ani razu nie przekląłem, a możecie sobie wyobrazić jaki jestem z frustrowany tą sytuacją 😞

Pozdrawiam Zbyszek

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

Ziolko39
#21 Demiurg#

@helkom Podaj nr. zamówienia >  nasze miłe Panie sprawdzą co się dzieje > @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

rozik2
#11 Animator#

Wydaje mi się, że to nie jest zamówienie z Allegro 😛

oznacz moderatorów

helkom
#9 Pomysłodawca#

mylisz się rozik2 to jest zamówienie z Allegro. Dyskusja ze sprzedającym została już przedłużona ze cztery razy

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W zasadzie się zgadzam w części że to nie wina sprzedającego tylko kupującego, nie zna przepisów i kupuje z Chin to co się dziwić że tak pisze:

Sprzedający jest niezwykle uprzejmy i się stara , przepraszał mnie już ze 20 razy.

Interweniował wielokrotnie.

a to zwalnia sprzedającego z odpowiedzialności dostarczenia przesyłki.  Naprawdę!!!

oznacz moderatorów

helkom
#9 Pomysłodawca#

No nie wiem Lew czy twoja uszczypliwa uwaga wnosi coś do sprawy? Niejednokrotnie kupowałem rzeczy z Chin i nigdy nie było z tym problemów, Towar przychodził bardzo szybko i bez problemu. Raz nawet byłem w lekkim szoku bo otrzymałem przesyłkę dokładnie po 7 dniach. Poza tym kupiłem na Allegro wiec chyba ten portal zapewnia coś więcej niż uszczypliwe komentarze demiurgów???

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@helkom Przykro mi, ale w tej sytuacji nie jesteśmy w stanie pomóc. Metoda dostawy oferowana przez sprzedawcę, nie należy do metod zintegrowanych Allegro. Tylko on może podjąć interwencje w prawie przesyłki. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

helkom
#9 Pomysłodawca#

LV905311772CN

oznacz moderatorów

helkom
#9 Pomysłodawca#

Numer zamówienia

ae0bb260-8711-11ee-af71-c5814597bf55
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@helkom w tej sytuacji jedyna możliwość to kontakt bezpośrednio ze sprzedającym, aby to on interweniował i dowiedział się u przewoźnika, co się dzieje z tą przesyłką. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

helkom
#9 Pomysłodawca#

Cześć Ola 🙂

Sprzedający jest niezwykle uprzejmy i się stara , przepraszał mnie już ze 20 razy.

Interweniował wielokrotnie.

Jednak gdy przesyłka dotarła do Polski, wydaje mu się że została dostarczona.

Nie mam absolutnie żalu do sprzedawcy bo wina ewidentnie nie leży po jego stronie!

Mam obecnie podobną sytuację na Inpoście, nadałem dwie przesyłki i żadna nie dotarła. Napisałem reklamację, ale równie dobrze mógłbym rzucić kamyk do studni.

Wydaje mi się że tylko Chuck Norris mógłby pomóc, bo on wszystko może :)))

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@helkom tak się czasem dzieje, mi ostatnio po dotarciu do polski leżała 14 dni, więc poczekaj był okres świąteczny, nowy rok 🙂  jak się zamawia z Chin czasem jest po tygodniu a czasem idzie i końca nie widać 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@helkom  Prawdopodobnie kurtka leży w jakimś składzie celnym,  dostaniesz wezwanie do opłacenia cła i podatku, opłacisz, wtedy kurtka ruszy w dalszą podróż.

Nie chcę przewidywać złego, ale już kupowałem u chińczyków i oni maja inną numerację rozmiarów. Kurtka prawdopodobnie będzie zbyt ciasna.

oznacz moderatorów

helkom
#9 Pomysłodawca#

sprawdziłem rozmiary nie po numeracji s m czy xxl ale w centymetrach

koszt zakupu jest tak minimalny, że na pewno jest zwolniony z podatku i cła

 

oznacz moderatorów

helkom
#9 Pomysłodawca#

Witam szanownych forumowiczów 🙂

Aby zamknąć temat postanowiłem odpisać, gdyż paczka po 52 dniach w końcu do mnie dotarła.

Myliłem się co do tego, że towary są za tanie aby było naliczone cło, cło zostało naliczone i musiałem zapłacić 8,50 zł. Kurtka jest na mnie dobra 🙂 Dziękuję za merytoryczne wypowiedzi i próbę pomocy. Życzę miłego dnia:) Zbyszek

oznacz moderatorów

helkom
#9 Pomysłodawca#

Małe sprostowanie, dzisiaj ponownie odwiedził mnie listonosz, przeprosił mnie , że wczoraj się pomylił i źle ode mnie pobrał pieniądze. Okazało sie że cła nie było 8,50 a 26,50 😞 Od całości zakupu z przesyłkami cło wyniosło 11,3 %

oznacz moderatorów