anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwa na Allegro i brak reakcji.

Marc_Oz
#11 Animator#

Kupuję tu od lat i z czasem dostrzegam oszustwa, które z biegiem lat zdają się być nagminne. Winię za to Allegro, które zdarzenia traktuje pobłażliwie, co znam z autopsji. Nie chcę przytaczać długiej listy licząc, że z konkretnymi sytuacjami zgłoszą się inni kupujący. Dzisiaj naszło mnie na antenę DVBT i oto widzę w opisie ~Aktywna Antena COMPACT TV DVB-T2 H.265 HEVC Wyprodukowano w Polsce~ ale dostawa ... CHINY. Czy to jest wyrób chiński na polskie zamówienie, czy to jest wyrób polski z reeksportem chińskim? SMART-a nie ma, tak jak u każdego Chińczyka (nie znam wyjątków) handlującego na Allegro, dostawa ~od13,90 zł~ (Bóg wie ile naprawdę!) https://allegro.pl/oferta/antena-tv-dookolna-dvb-t2-kompaktowa-aktywna-czern-13910888432 Allegro zaczyna mi się jawić PLATFORMĄ TOTALNEGO BAŁAGANU i szkoda, że tak łatwo oddaje pole konkurencji!

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

az1rael
#21 Demiurg#

to się zwie katalog czyli podpinanie swojego towaru pod jakiś podobny markowy z premedytacją lub przez **piiip**yzm bota allegro bo i tak i tak można, katalog to jedno wielkie nieporozumienie pełne baboli

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Tak działa ta "księga czarów" zwana katalogiem allegro i jej zasady . Jedni tworzą opisy ,robią zdjęcia a inni nic nie robią tylko podpinają to co mają ochotę sprzedać pod gotowca .

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Taa allegro mówi, że tak ma być. A Ty nie wiesz co chcesz kupić i masz brać to co Ci karzą. Od kiedy wszedł ten katalog można tu naliczyć miliony postów ze wszelkimi narzekaniami, prośbami, groźbami, odejściami, zamknięciami kont itp. Posty zachwalające to chyba na palcach rąk się policzy. A allegro ma to gdzieś. Wchodzi taki chińczyk, ściąga gotowy opis aukcji wraz ze zdjęciami zrobiony przez naszego sprzedającego. Często produkt nawet nie podobny do tego na zdjęciu. I w 2 dni ma konto z tysiącami ofert, sam nie wie co dokładnie tam sprzedaje. Potem taki cyrk. A jeszcze nasi sprzedawcy potem mają przy swoich produkcjach widoczne słabe opinie tego chińczyka... 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Marc_Oz I Allegro niczego nie próbuje naprawić, i to najbardziej martwi, bałagan w ofertach, wyszukiwarka nie działa.

oznacz moderatorów

Marc_Oz
#11 Animator#

Wyszukiwarka działa tyle, że bardzo nieudolnie! Po części winni są też sprzedawcy, bo w ofertach często ten sam produkt ma kilka, kilkanaście nazw, a i opisy bywają nierzadko od czapy 😬 Mnie wielokrotnie trafiła się lista z kilkoma trafieniami i dziesiątkami produktów niezwiązanych z zapytaniem. Powtórzenie zapytania, ale z inną nazwą (handlowa, zwyczajowa, techniczna) przynosiło nowe listy tego samego artykułu. Te nietrafione to najczęściej np. części zamienne do urządzenia (maszyny, narzędzia), którego szukasz. Ba, to samo jest z cenami! Bywa, że na jednej liście masz ofertę najniższej ceny i już chcesz kupować, gdy na innej liście jest to samo z ceną jeszcze niższą, od tamtej najniższej 😂 Allegro ma prawdopodobnie kiepską komórkę informatyczną, albo wypełnianiem baz danych zajmują się amatorzy.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

nie widzisz zalet produktyzacji i siły naszego kraju

teraz nawet Chińczyk sprzedaje polskie

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Marc_Oz nie wiem jakie oszustwa, które stają się nagimnne masz na myśli, ale jeśli chodzi o ofertę, którą wskazałeś już odpięliśmy ją od tego produktu. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Marc_Oz
#11 Animator#

no i wcale nierzadkie są odpowiedzi moderatorów Allegro typu 'ale o so chozi' jak


@_HolaOla_ nie wiem jakie oszustwa ...     

jakby chcieli podkreślać, że na Allegro żadnych oszustw nie ma i co się czepiacie.

Nie wiem, czy to wynika ze szkolenia ukierunkowanego na zbywanie tematów niewygodnych, czy krótkiego stażu pracy, albo może po prostu bezduszny bot tu odpowiada? W każdym razie funkcjonariuszom Allegro polecam praktyczną naukę funkcjonowania tej platformy, np. poprzez tzw. zakupy kontrolne?. Może dzięki temu kupujący odczują empatię z Waszej strony, a oszuści zrozumieją, że kłamstwo ma krótkie nóżki, szanowni moderatorzy? To też uwaga wynikająca z długiej tutaj bytności i niemałych pieniędzy pozostawionych w tym okresie, które w jakimś stopniu przyczyniają się do ... utrzymywania Waszych stołków.

 

oznacz moderatorów

Marc_Oz
#11 Animator#

Nie tylko Chińczyk potrafi, Polak też umie 🤣

Grafika: Wieszak wiszący (pierwotnie było: stojący)

Opis: Wieszak kapeluszowy 3-hakowy

Na zdjęciu załączonym do oferty widać dwa wieszaki, ani wiszące (przykręcane), ani 3-hakowe. Jest jeden kapeluszowy pojedynczy oraz drugi kapeluszowy podwójny. To sugeruje, że otrzymasz dwa wieszaki, które razem spełniają funkcję 3-hakową wieszaka kapeluszowego do zamontowania na desce do powieszenia.

Co otrzymał klient to widać na zdjęciu załączonym do recenzji z jedną gwiazdką:

https://allegro.pl/oferta/wieszak-kapeluszowy-przykrecany-3-haki-wieszaki-6472713343

A ile miał pretensji sprzedawca o tę jedną gwiazdkę w założonej dyskusji?! I najlepsze co na to moderator? Otrzymałeś zwrot pieniędzy to czego jeszcze chcesz kliencie! Oto klasa Allegro 🤔

 

 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Taa to jest wkurzające. Wszystko jak coś nie tak to zwrot. A gdzie stracony, czas, nerwy. Najlepiej pakować w worki, jak się nie podoba to 2 tygodnie się kłócić w dyskusji i liczyć albo nie na project. Nie ważne co przyjdzie bo jest zwrot. Pamiętam jak mnie kiedyś szlak trafiał, bo całe allegro przekopałam za swoim papierem ksero, znalazłam tylko kilka ofert. A potem dostałam jakiś zupełnie inny. Musiałam to opakowywać z powrotem i lecieć na pocztę!!! Po co to, można było uniknąć. Fakt, że kasę następnego dnia już oddał. Ale śpieszyło mi się, a tu czas zmarnowany przez katalogi. Wrzucali zdjęcia swojego produktu to takich pomyłek nie było. Nie lepiej jednak chociaż podstawowej jakości pilnować. Nie wszystkim ludziom zależy na błyskawicznej dostawie, nie wszyscy chcą się paprać ze zwrotami gdy nie podobne do tego na obrazku. Prosty dowód, z wysyłki standardowej w allegro zachwycony by nie był. Ludzie nadal potrafią doceniać szczegóły.

Screenshot_8.png

 

oznacz moderatorów

Marc_Oz
#11 Animator#

A ON NADAL OSZUKUJE I ALLEGRO NIC Z TYM NIE ROBI. KUPCIE TE WIESZAKI 3-HAKI ZGODNE ZE ZDJĘCIEM TO SIĘ PRZEKONACIE 🙂

oznacz moderatorów