anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwo czy nie?

maniekp84
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich, otrzymałem dziś maila z adresu allegro.zapata.payu.dpt@yandex.ru . Rzekomy Kupujący wpłacił pieniądze na konto (ja u siebie na koncie allegro lok nic nie widzę). Mam teraz wysłać towar... do Lagos !?!? Proszę o wypowiedzenie się, czy to nie jakiś kolejny podstęp...

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

pinsplash
#21 Demiurg#

@maniekp84 Na kilometr śmierdzi - zignoruj

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@maniekp84 jak nie masz na Payu to przekręt, zresztą widać po mailu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

jak środki pokażą się na twoim koncie wysyłaj , ale ani sekundy wcześniej 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@maniekp84

Lagos to stolica Nigerii,  dokładniej nie trzeba,  dziwne  że  oszuści  nawet tego adresu  nie zmienili.

Wpisz  sobie  w Google   "przekręt nigeryjski" a  będziesz  wszystko wiedział.  To już ponad 20 lat działa a ludzie  ciągle  dają się nabrać.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@br. "To już ponad 20 lat działa a ludzie  ciągle  dają się nabrać." - dlatego właśnie działa😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@maniekp84 Dokładnie tak jak pisałam już w tym wątku, nie przesyłaj proszę żadnych pieniędzy i towarów na ten adres oraz nie klikaj w linki zawarte w tej wiadomości. Jest to próba oszustwa, a więcej informacji o przekręcie nigeryjskim znajdziesz w tym artykule

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

grzesiek11lit
#7 Wielbiciel#

Dziś miałem tą samą sytuację, oraz ten sam mail. Allegro lokalnie, godzina podobna, ktoś napisał przez maila a chwilę po tym rzekoma wpłata za telefon. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@grzesiek11lit to super że byłeś czujny 😄 wielkie brawa 👏

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@grzesiek11lit Czujny i podzielił się z nami na forum.😁

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

A ja dostałem wiadomość od Rity Williams z fundacji Billa Gatesa. Chce mi podarować 6,5 mln $.

Pisze, że ma raka, więc mam się pospieszyć. To już drugi dzień jak się waham, brać czy nie brać.

Nie żebym nie przytulił 6 i pół bańki, ale tak wykorzystywać trudną sytuację Pani Rity, no nie wiem.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

6,5 melona zielonych.... Sorki, ale przy takich cyferkach jak możesz pisać o trudnych sytuacjach? Spytaj sąsiada, pewnie niezbyt pochlebnie wyrazi się o Twoim IQ.

Kurczę, za "marne" 10% podam Ci numer mojego konta.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@maxr01 Każe pisać do siebie na japoński adres. A jak trzeba będzie pojechać i podpisać jakieś dokumenty? Tak daleko?

Zróbmy tak. Wezmę od Ciebie 10% (z góry) a reszta Twoja. Tylko przywieź mi jakiś dobry miecz, będzie Cię stać.

oznacz moderatorów