anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałem projektor bez kabla i pilota

aryhil
#9 Pomysłodawca#

Cześć

Zakupiłem projektor. Dojechał, ale bez kabla zasilającego, bez oryginalnego kartonu oraz bez pilota.

 

Czy sprzedawca musi takie informacje zamieścić w opisie? Założyłem dyskusje i sprzedawca odpisał, że nigdzie nie napisał, że pilot i kabel są w zestawie.

Ma rację?

IMG_20240113_171821.jpg

IMG_20240113_171802.jpg

IMG_20240113_171747.jpg

oznacz moderatorów
50 ODPOWIEDZI 50

aryhil
#9 Pomysłodawca#

Czy ja jestem kłamcą i naciągaczem?

Wydaje mi się, że screeny które zamieściłem mówią same za siebie.

oznacz moderatorów

aryhil
#9 Pomysłodawca#

Wyszukiwanie usterek?! Nie mierz ludzi swoją miarą. Nie każdy jest cwaniakiem, który próbuje oszukać innych.

Rozumiem, że dla ciebie kupujący nie ma prawa niczego oczekiwać. Sprzedawca łaskę robi, że w ogóle wysłał towar...

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@aryhil  juz pisalem dlatego ustawodawca daje możliwość odstąpienia od umowy - abyś mógł sobie przyszłym tygodniu kupić projektor z kablem i pudełkiem i pilotem  

Natomiast jeśłi produkt nie działa jak powinien a jednak chcesz go zachować - tutaj jest reklamacja z kórej nalezy w takim wypadku korzystać

Natomiast : "Brak kabla zasilającego jest absurdalny i tylko drugi cwaniak może bronić takiego zachowania." - nie , nie jest absurdalny, jeśłi prodkut jes powystawowy czy po zwrocie i jest "odnowiony przez sprzedawce" to niekoniecznie musi być kompletny i nalezy sie z tym liczyć

Nie wspomne już o tym że ostatnio jest moda na sprzedaż nawet nowych elektronarzędzi bez akumulatorów które to podobnie jak kable zasilające są po prostu uniwersalne i przestają być częscią skladową produktu

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@aryhil  nie wiem o jakich aukcjach mówisz ale w przeciągu dwóch miesięcy na zwykłym allegro nie było żadnego podobnego projektora w takich pieniądzach od firmy.

Zakup się nie sprawdził, nie pasuje? Odeślij i nie zawracaj gitary kablem za kilka złoty ^^

oznacz moderatorów

aryhil
#9 Pomysłodawca#

@Skill_Player "nie wiem o jakich aukcjach mówisz ale w przeciągu dwóch miesięcy na zwykłym allegro nie było żadnego podobnego projektora w takich pieniądzach od firmy."

 

Nie ładnie tak kłamać 😉

Screenshot_2024-01-13-20-07-04-38_a038fdda0361bc57fee075193df50ddc.jpg

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Obrazka na razie nie widać.

Patrzę w zakończonych aukcjach i nie ma tam używki takiego projektora od firmy w podobnej cenie.

Była jedna aukcja ostatnio od prywatnego sprzedawcy ale tam od razu na zdjęciach jest wyszczególniony pilot - nawet na miniaturce a w kolejnych zdjęciach kable - oferta za 1699zł.

Nawet nie musiało być żadnego opisu, porównać te dwie sytuacje i wychodzi od razu pytanie czy w tańszej ofercie są akcesoria?

oznacz moderatorów

aryhil
#9 Pomysłodawca#

W listopadzie kupiłem dla teścia za 675pln (zdjęcie wyżej) wszystko w zestawie było. Strzał jeden na milion, ale w cenie 1200-1400 częściej widać.

Chciałem kupić dla siebie, bo u niego ładnie to wygląda.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@aryhil Brak kabli zasilających oraz innych niezbędnych kabli dla działania urządzenia to częsty przypadek, zwłaszcza przy specjalistycznym sprzęcie. To dlatego że jednemu potrzebny krótki kabel, innemu długi, jednemu byle jakiej jakości, a drugi potrzebuje ekranowanych itd... Są kable za 5 zł, są i odpowiedniki z  wyższej półki za tysiąc, więc producenci często ich nie dodają by nie podwyższać niepotrzebnie ceny.

Natomiast dobrą praktyką Sprzedawcy jest poinformowanie o tym Kupującego, aby uniknąć własnie takich niedomówień. Gdy w zestawie nie ma akcesoriów niezbędnych do działania urządzenia, to Kupujący powinien być o tym poinformowany przez Sprzedawcę.

Podsumowując - kabli i pilota nie musiało być w zestawie, ale Sprzedawca to faja.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A ty nie pisz tylko czytaj opis, nie opisuj swoich ofert bo to nie wnosi niczego.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Brawo Ty!!! > jak zwykle piszesz bez pomyślenia przed >wpis jak zawsze > "ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra"

oznacz moderatorów

MescotCompany
#12 Orędownik#

Powiem tak, mimo wszystko sprzedawca powinien podać dokładne informacje co dokładnie znajduje się w zestawie, a jak nie ma takich informacji, to powinieneś dopytać

oznacz moderatorów