anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałem uszkodzony towar, złożyłem reklamację, ale jest rozpatrywana, co dalej?

jchojnowski
#7 Wielbiciel#

Witajcie,

Kupiłem karmę dla psa. Odebrałem przesyłkę 23.06 - opakowanie w którą była zapakowana karma było nie uszkodzone. Otworzyłem w domu i okazało się, że opakowanie jest otwarte (nacięte równo na długości 8 cm). W tym samym dniu rozpocząłem dyskusję ze sprzedającym, przesłałem zdjęcia. Od tego czasu sprzedający pisze, że "Reklamacja nie została rozpatrzona przez nasz magazyn". Co w tej sytuacji zrobić, zrobić zwrot i odesłać karmę ? Prosić allegro o pomoc ? Przepraszam za głupie pytania ale pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja.

opakowanie.jpg

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mdrogeria
#21 Demiurg#

jchojnowski jeśli jest ubytek na wadze lub produkt nie nadaje się do użytku poproś w dyskusji administratora o pomoc .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@jchojnowski W tej sytuacji zakończ po 14 dniach Dyskusję jako nierozwiązaną i złóż wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia To spowoduje, że sprzedawca otrzyma odpowiedni komunikat i szybko zmieni zdanie, wysyłając Ci produkt pełnowartościowy lub zwracając pieniądze, albo środki zwróci Ci Allegro z POK.

Karmę odeślesz wtedy, gdy sprzedawca sobie tego zażyczy, oczywiście na jego koszt.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@jchojnowski Obrazka nie widzimy, jeżeli była dostawa Smart to odesłanie jest darmowe, jeżeli nie została rozpatrzona pozytywnie, to złóż wniosek do POK: https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  pokażcie obrazeek , ciekaw jestem jak istotne jest to uszkodzenie .

oznacz moderatorów

jchojnowski
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedzi 🙂 Jeszcze raz dodam zdjęcie.

zdj_opakowania.jpg

oznacz moderatorów

jchojnowski
#7 Wielbiciel#

to nawet nie chodzi o ubytek, tylko nie dam psu karmy z otwartego opakowania, to tak jakby kupić w sklepie np. otwarte opakowanie chipsów

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@jchojnowski OK rozumiem, napisałem żebyś złożył wniosek do POK.😁

oznacz moderatorów

jchojnowski
#7 Wielbiciel#

a powiedz mi proszę, czy zwrócić/odsyłać teraz to opakowanie do sprzedawcy ? 

Czy zaczekać te 14 dni i złożyć wniosek do POK ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@jchojnowski Nie odsyłaj, odczekaj 14 dni i złóż wniosek. Wtedy sprzedawca szybko zareaguje i dokona wymiany lub odda pieniądze. Wtedy odeślesz na jego koszt, czyli zapłacisz za odesłanie, a on będzie Ci musiał ten koszt oddać.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@jchojnowski nie piszesz o ew. ubytku , jeśli go nie ma proszę pomyś o naszej kochanej MATCE ZIEMI , rozumiem ,że kochasz swojego pupilka niemniej nie ubędzie mu jeśli spożyje karmę z naciętego opakowania . Czaszem w tym miejscu / nacięcie ułatwiwiające otwarcie  / pęka worek samoczynnie , czy przez nieuwagę sprzedawcy . Jeśli nie ma ubytku po mojemu wada nie kwalifikuje się do reklamacji choćby z przyczyn ekologicznych .

oznacz moderatorów

jchojnowski
#7 Wielbiciel#

tutaj worek nie pękł, tylko jest równo nacięty, bez poszarpanych brzegów. Na pewno nie jest to przypadkowe rozerwanie, kupuję tą karmę już jakiś czas  - co prawda nie od tego sprzedawcy - i nigdy nie zdarzyło mi się aby opakowanie "samo się rozerwało". 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@jchojnowski oczywiście absolutnie to rozumiem i masz rację! 
Rzeczywiście według przepisów sprzedający ma 14 dni na rozpatrzenie reklamacji, a ten termin jeszcze nie upłynął. Poczekaj proszę na decyzje sprzedającego, a w razie potrzeby skorzystaj ponownie z naszej pomocy w dyskusji. To ważne - nie zamykaj dyskusji dopóki problem nie będzie w pełni rozwiązany. Mam nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

jchojnowski
#7 Wielbiciel#

bardzo Wam dziękuję za pomoc, nie spodziewałem się takiej szybkiej reakcji 🙂

oznacz moderatorów