anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Płatność bez potwierdzenia z banku pomocy !

MAMY ROZWIĄZANIE!
Monika749
#7 Wielbiciel#

Dobry wieczór. Właśnie zrobiłam 3 zakupy na allegro jeden po drugim w odległości kilkunastu minut. Zdziwiło mnie, gdyż podczas pierwszych zakupów system połączył mnie z bankiem, musiałam wpisać kod potwoierdzający - jak zawsze. A przy kolejnych 2 aukcjach gdy doszłam do płatności to allegro jakby samo mi ściągneło pieniądze z konta. Nawet nie wchodziłam na stronę banku ( aplikację) ani nie wpisywałam kodu zatwierdzającego pobranie z konta pieniędzy. Zaniepokoiło mnie to. Prosze o wyjaśnienia, czy ta jakas nowa metoda?
Pozdrawiam
Mnika749

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
pulkownik66
#19 Nestor#

@Monika749 

Nie wydaje mi się, aby to było coś normalnego.A zakupy masz opłacone- czy tylko ściągnęło ci z konta kasę?

Może włączy się ktoś, kto miał taki przypadek?

oznacz moderatorów
Monika749
#7 Wielbiciel#

opłacone

 

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@Monika749 

No to chyba wszystko ok.

Tak wszelki wypadek sprawdzaj konto co jakiś czas.

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Na pewno była to płatność przelewem ???

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Monika749 Strzelałbym w to https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/metody-platnosci/czym-jest-i-jak-zaplacic-przez-payu-express... pewnie kliknęłaś "zapłać i zapamiętaj" zamiast tylko "zapłać";]

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Monika749 Czym prędzej usuń zgodę na tego rodzaju płatności. Przy włamaniu na Twoje konto Allegro, osoba nieuprawniona będzie mogła kupować i płacić Twoimi pieniędzmi, wysyłają towary na swój adres. https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/metody-platnosci/jak-usunac-zapisana-karte-platnicza-i-konto...

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Monika749 Zapisałaś kartę w naszym systemie, dlatego od tego momentu środki z niej będą automatycznie pobierane w chwili płatności. Pamiętaj tylko, aby koniecznie włączyć w tej zakładce dwustopniowe logowanie, które uchroni Twoje konto przed użyciem przez inne osoby i możesz być spokojna o swoje dane. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
ChmieTom
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Przed chwilą miałem identyczna sytuację na swoim koncie. Wczoraj zakupy z autoryzacja przez Bank, dzis dokonalem zakupu, pieniądze pobranie z konta bez logowania. Brak zapisanej kary. Czy jest w stanie ktoś wyjaśnić sytuację? Oraz czy wiadomo jak coś takiego zablokować. Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@ChmieTom Czy przy płatności nie podpiąłeś płatności kartą, wówczas się odbywa to automatycznie.

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@ChmieTom Tak jak @LEW433 pisze, mogłeś mieć przy akceptowaniu zgód, warunków jakiś zapis o automatycznej subskrypcji czy coś w tym rodzaju, albo nieopatrznie to zaakceptowałeś lub była już zaznaczona. Ja miałem podobną sytuację przy płatności przez paypal za pomocą karty i musiałem potem w opcjach rozłączyć tą automatyczną płatność. Sprawdź subskrypcje na koncie banku lub zobacz tu https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/metody-platnosci 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ChmieTom, na Allegro.pl można zapisać nie tylko kartę płatniczą, lecz także konto bankowe. Aby je usunąć wystarczy, że wejdziesz do tej zakładki. Zobaczysz tam wszystkie zapisane konta - masz też możliwość je usunąć. Po usunięciu każdorazowo będziesz proszony o weryfikację do płatności.

 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
ChmieTom
#7 Wielbiciel#

Dziękuję. Temat rozwiazany. Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów
bouoz4
#7 Wielbiciel#

Mam ten sam problem. Wystarczy kliknąć kup i pieniądze bez mojego dodatkowego potwierdzenia w banku są ściągane. W podanej przez Panią zakładce nie mam zapisanego konta. Mam tylko w innej zajaldce dodana kartę. Jeżeli usunę kartę to muszę wpisywać wszystkie dane. To jest jakieś nieporozumienie. 

oznacz moderatorów