anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Płatności na Allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:46799002
#1 Nowicjusz#

Dzieńdobry, jak to jest z tym naszym wspaniałym allegro ? czy allegro ma dane mojej karty kredytowej i nie muszę już logować się do banku i potwierdzać przelewu ? drugie pytanie, podczas moich ostatnich zakupów (książka za 72 zł) Allegro ściągnęło mi pieniądze z konta dwa razy ! gdzie mogę to zgłosić ? i jeszcze jedno pytanie nie chcę automatycznych płatności, chcę się logować do Banku i ręcznie potwierdzać przelew, jak tego dokonać ? dziękuje serdecznie i pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli płaciłeś kartą i ją zapisałeś, to Allegro ma jej dane i pieniądze są pobierane automatycznie. Usuń zapisaną kartę; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/karta-platnicza-apple-pay-google-pay/jak-usunac-zapisana-kar...

Następnym razem przy płatności kartą klikaj Użyj karty, a nie Użyj i zapisz kartę.

Pieniędzy ściągniętych dwa razy nie musisz nigdzie zgłaszać. Jedna z wpłat wróci na konto automatycznie po 2-3 dniach.

oznacz moderatorów
Client:46799002
#1 Nowicjusz#

extra ! dzięki :), masz jakiś pomysł jak zgłosić ten podwójny przelew ? (w sumie poprosiłem sprzedawcę żeby cofnął, może będzie uczciwy :P) no ciekawe jak to się stało że 2x ściągnęło

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Masz napisane wyżej po edycji - nie musisz nigdzie zgłaszać, jedna wpłata wróci po 2-3 dniach 🙂

To nie wina sprzedawcy.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:46799002 Jak podpiąłeś kartę to tak jest.Jest to mniej bezpieczne więc albo odepnij kartę albo włącz dwustopniowe logowanie, żeby nie kupił ktoś przez twoje konto

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@LEW433 To już nie chodzi stricte o włamanie na konto i zakupy na czyjś rachunek. Tu chodzi o to, że ktoś kiedyś w allegro może zostawić niezabezpieczoną bazę, ktoś zwolniony a allegro może po prostu ją wynieść, albo ktoś może się włamać i dane popłyną w sieć.
Większych gigantów niż allegro już w ostatnich latach przetrzebiono włamaniami do ich sieci wewnętrznej.
Chcesz spać spokojnie - nigdy i nigdzie nie zapisuj danych kart oraz rachunków tylko po to, żeby zaoszczędzić 30 sekund życia.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Knowhere Sieć nigdy nie śpi.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Bezpieczeństwo zakupów i danych użytkowników Allegro jest naszym priorytetem, a żadna z wymienionych przez Ciebie sytuacji nie miała u nas dotychczas miejsca. Jeśli więc chcesz kogokolwiek przestrzegać, nie używaj proszę do tego sugestii, że to pracownicy Allegro nie wykonują swoich obowiązków lub dopuszczają się przestępstw. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Nie twierdzę że nie jest i nie twierdzę że miała miejsce, ale pomniejszych wpadek allegro już kilka miało. Tak czy owak nie znaczy to, że taka sytuacja w końcu nie może się zdarzyć - morele też pewnie do ostatniej chwili nie wierzyły, że ktoś tak im przetrzepał bazę danych (że nie wspomnę o Sony jakiś czas temu, którego sieć wewnętrzna została wywrócona na lewą stronę, przeżuta i wypluta).
Nigdzie nie sugerowałem, że pracownicy allegro nie wykonują swoich obowiązków lub dopuszczają się przestępstw. Napisałem jedynie, że w Polsce (i nie tylko) zdarzały się już przypadki, gdzie pracownicy przez lata wynosili po kawałku bazy danych (żeby sobie dorobić), albo robili to raz a dobrze (w ramach zemsty po zwolnieniu lub np. nieotrzymaniu awansu, który mieli dostać).
Zrozum, że ludzie to tylko ludzie - popełniają błędy (czasem szkolne), można ich oszukać (poczytaj sobie Mitnicka), (prze)kupić albo wk... zdenerwować do tego stopnia, że odwalą jakąś lewą akcję. Ludzie to nie kryształy - ludzie to tylko ludzie, a świat nie jest bezwarunkowo piękny i dobry (szczególnie ten wirtualny).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów