anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczka ma status odebranej, a nie została odebrana???

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:101138363
#4 Eksplorator#

26.07 zamówiłem przedmiot do najbliższego paczkomatu inpost, o godzinie 09:26 dostałem kod do jej odebrania. Około 22 tego samego dnia poszedłem ją odebrać. Po wielokrotnym wpisywaniu numeru telefonu i kodu, za każdym razem dostawałem błąd. Zalogowałem się na allegro i zobaczyłem, że paczka została "odebrana" o 09:27. Jestem jedyną osobą która wiedziała o nadaniu tej paczki, więc to niemożliwe, że ktoś inny ją odebrał.

Co zrobić aby odzyskać paczkę?

https://imgur.com/a/uHbtghp 

 

edit: właśnie dostałem kolejną wiadomość, od razu poszedłem do paczkomatu i nadal wyskakiwał ten sam błąd. 😕

czy to już 1 kwietnia?

Screenshot_2022-07-30-15-12-55-13.jpg

 

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:101138363  Powiadom sprzedajacego o takim przypadku, niech wyjaśnia. Najlepiej przez zakładkę " moje zakupy" szczegóły, masz tam 'zapytaj o zakup". Zakup od prywatnego sprzedającego czy firmy?

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@LEW433 Sprzedawca widzi w systemie że klient odebrał przesyłkę . Kiedyś sam tak miałem że skrytka się nie całkiem otwarła i przy próbie pociągnięcia za klapę skrytka się zamknęła i po to jest podany na paczkomacie telefon do in postu by ją zdalnie otwarli w razie problemu.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ale nie szkodzi wyjaśnić to kupującemu, nie każdy jest tak bystry. Kontakt nie przeszkadza. Lepiej wyjaśnić niż "wojna". 😊

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie chodzi o "wojnę" tylko że sprzedawca w takim przypadku co mu doradzi jak sam widzi że odebrane . 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:101138363 a paczka do odbioru jest w automacie paczkowy? Czy u obsługi sklepu?

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Sam widzisz że komunikat o tym że paczka odebrana wyświetlił się w tym samym czasie kiedy ty wpisywałeś kod ,więc raczej sam przy tym byłeś . Nieraz tak się zdarza że po wpisaniu kodu w skrytce zwalnia się blokada a klapka nie otwiera ,trzeba spojrzeć na ekran i samemu pomóc się ją otworzyć .

oznacz moderatorów
Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@Client:101138363  napisał(a):

26.07 zamówiłem przedmiot do najbliższego paczkomatu inpost

 

Coś tu się nie zgadza, bo na screenie widnieje dostawca Pocztex 😅

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Barzy_TPI To może odbiorca pomylił instytucje? Ale skoro pisze że widnieje jako odebrana i to w czasie jakim był pod paczkomatem to raczej nie.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 ja obstawiam, że kupujący powinien pójść po cukier do biedronki i spytać się czy przypadkiem nie czeka na niego paczka 😁

oznacz moderatorów
Barzy_TPI
#13 Ambasador#

Dokładnie 😁 Kupujący nie zamówił przedmiotu do paczkomatu, tak jak opisał, tylko jako odbiór w punkcie (realizowany przez Pocztę Polską) 🤣

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Barzy_TPI To jak to wytłumaczyć że minutę po tym jak klepał kod w paczkomacie paczka została odebrana z poczty?

oznacz moderatorów
Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@kolekcjoner608  Kod w paczkomacie wpisywał o 22, gdy próbował pierwszy raz odebrać przesyłkę 😉

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Barzy_TPI No tak masz rację ,ale ktoś ją jednak odebrał skoro na allegro mu się wyświetla że "odebrana" a faktycznie wygląda że pomylił punkty odbioru .

oznacz moderatorów
Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@kolekcjoner608może Poczta Polska w swoich trackingach dot. dostawy do punktu odbioru, uznaje odbiór jako dostarczenie paczki do takiego punktu, a nie późniejsze odebranie jej przez właściwego odbiorcę. Nie wiem, już od dawna nie korzystam z usług PP.

oznacz moderatorów
Client:101138363
#4 Eksplorator#

wcześniej byłem pewien, że ustawiłem lokację na paczkomat obok biedronki. szczerze to nie mam pojęcia jak działa ta dostawa i obstawiłem, że pocztex to tylko nazwa dostawcy. Wygląda na to, że to rzeczywiście nie była dostawa do paczkomatu...

Kupię cukier i dam znać czy odzyskałem paczkę.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Idź a jak paczki już nie będzie (to już trzeci dzień) to chociaż całą sytuację sobie osłodzisz. 

oznacz moderatorów
domkar04
#14 Krzewiciel#

@Client:101138363 no nie, dostawcą paczkomatów jest inpost, pocztex to usługa poczty polskiej, na przyszłość sprawdzaj dokładnie!

oznacz moderatorów
Client:101138363
#4 Eksplorator#

paczka została odebrana przez biedronkę, gdy podałem kod kierownik wydał mi paczkę.

mogło się obyć bez straszenia ludzi w sklepie moją mordą, będę bardziej uważny na przyszłość

dzięki

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Jak wygrana w totka.🤣

oznacz moderatorów