anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Parametr Stan Nowy ale dopiero w opisie dodatkowa prawda że Recertyfikowany

robmar_eu
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Zakupiłem dysk u sprzedawcy na allegro. Potrzebowałem nowy dysk jako magazyn danych kopii zapasowych moich danych firmowych. Wersja produktu PRO przez producenta ma 5 lat gwarancji. Zawsze przeszukuje produktów w liście ukłądając od najtańszych. Na liscie z produktami był jedym z najtańszych - ale były tańsze oznaczone w Parametrze produktu jako Odnowiony przez producenta - co skutkowowało odrzuceniem tych dysków bo zależało mi na nowy. Ten jak widać miał parametr oznaczony jako nowy. Zdjęcia też przedstawiają nowy produkt  (ten recertyfikowany jest specjalnie oznaczony zieloną ramką - nigdzie zdjęcia takie nie zostały dodane) no i kupiłem dysk nie przeglądałem opisu aukcji bo no co skoro produkt nowy to nowy 😉 ale jednak w opisie jest dodatkowo dopisane że jest to Nowy(recertyfikowany) czyli odnowiony  przez producent. No przyszedł dysk do mnie do firmy i po otwarciu pudełka odrazu zauważyłem że nie jest to nowy tylko recertyfikowany przez co producent z 5 lat gwaracji zamniejsza. W tym przypadku jako że zakup na firmę Okres gwarancji dla przedsiębiorców 12 miesięcy dla przedsiębiorców. Dysk zapakowałem z powrotem do pudełka i tego samego dnia odesłałem. Dużo rzeczy kupuje przez allegro i nigdy nie miałem problemów ze zwrotami nawet zakupując na firmę. W szczególności żadnych śladów używania nietknięte opakowanie wszyszcy robią korektę i zwracają pieniadze. Ale tutaj trafiłem na opór. Okazuje się że nie zaznaczyłem oddanie bez podania przyczyny. Po 2 tygodniach nie otrzynałem pieniędzy chodź towar wrócił 2 dni po zakupie był już u sprzedawcy. Więc otworzyłem dyskusje aby przyspieszyć zwrot pieniędzy. Otrzymałem informacje że nie mogę jako firma zwrócić bez podania przyczyny. Więc opisałem że dysk jest recertyfikowany. Na co sprzedawca zadzwonił do mnie i powiedział że nie może zwrócić mi pieniędzy bo zakup na firmę. Stwierdził, że jeżeli wystawię pozytywną opinię za zakup to zgodzi się na zwrot pieniedzy. Jak dla mnie jest to osoba która specjalnie naciąga ludzi i na codzień to robi. Nie sądziłem że jeszcze takie pratyki da się tutaj spotkać. Przeglądając komentarze natknołem się na kilka takich własnie. A reszta pewnie oznacza pozytywny komentarz i daje za wygraną. Postanowiłem się zwrócić do allegro w dykusji o pomoc. Ale toczy się już 2 tygodnie i allegro nie widzi mojego punktu widzenia. Jako że mam w mojej działności sprzedaż sprzętu komputerowego nie przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy. W dyskusji allegro za każdym razem jest inna osoba która całego wątku nie przeczytała i jedynie ustosunkowywyje się do opini sprzedajacego. W innych ofertach także ukrywa ten fakt że dysk jest odnowiony nie wpisując to jako prawidłowy parametr Stanu towaru odnowiony przez producenta. 

Dajcie znać co wy sądzicie o takiej sprawie i jak dalsze kroki podjąć.

https://allegro.pl/oferta/dysk-zewnetrzny-seagate-ironwolf-pro-8tb-gw-fv-hit-13917951215

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

Ziolko39
#21 Demiurg#

@robmar_eu Tak się kończy nie czytanie opisu, bo się nie chce > nie przeglądałem opisu aukcji bo no co skoro produkt nowy to nowy  ale jednak w opisie jest dodatkowo dopisane że jest to Nowy(recertyfikowany) czyli odnowiony  przez producent.

Ostatnio też dostałem od gościa przez CW > A nie chce mi się czytać długich wypocin dlatego napisałem 

Teraz moje pytanie > o czym to świadczy?🤔

oznacz moderatorów

robmar_eu
#7 Wielbiciel#

A nie uważasz że po to są opisi stanu sproduktu aby w łatwy sposob określać czy jest nowy czy jakiś inny? W szczególności, że są do określeśnia dokładnie takie stany w jakich produkt jest sprzedawany. Nie kupowałem rzeczy używanej aby było trzeba czytać opis. Wiekszość produktów które kupuje ma status nowe i są poprostu nowe. A tutaj na innych akucjach sprzedający ma inne dyski i określa je dokłądnie tak samo i allegro nie widzi w tym żadnego problemu. Jak dla mnie to oszustwo. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

To miej pretensje że allegro na swojej platformie nie udostepnia innych stanów przedmiotu np nowy, fabrycznie nowy, trochę nowy, nowy ale naprawiany, nowy ale z odzysku, nowy ale już stary mimo że nie używany etc jako kupujący masz obowiązek zapoznać się z treścią oferty, w treści oferty pisało co i jak nic nie zostało ukryte. Kupując akceptujesz warunki oferty w takim stanie w jakim były przedstawione a tu sprzedawca niczego nie zataił sam się zaorałeś bo ci sie nie chciało porządnie przeczytać. W zakupach na firmę nie ma zwrotów ani reklamacji masz 12 miesięcy gwarancji allegro ma to w zadku każdy zakup na jgd według nich nie przysługują ci prawa konsumenckie, w podobnej sprawie na innym wątku odmowilo uznania prawa do zwrotu i reklamacji allegro i uokik, rzecznik też tego palcem nie tknie. Idź do sądu bo tak nic nie ugrasz. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak i uważam że jak nie zdziałasz ze zwrotem to należy zareklamować na niezgodność z umową..

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@robmar_eu Nie ma żadnej niezgodności > sam przyznałeś, że w opisie stało jak byk > że jest to Nowy(recertyfikowany) czyli odnowiony  przez producent. > Twoją reklamację odrzuci i "po ptokach" > LEW jak zwykle podpuszcza.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Ziolko39 nie ma niezgodności bo dla allegro i sprzedawcy i uokiku kupujący nie jest konsumentem nie chroni go ustawa konsumencka a wszelkie roszczenia pomiędzy stronami reguluje kodeks cywilny

oznacz moderatorów

robmar_eu
#7 Wielbiciel#

To w takim razie po co w allegro Czym jest parametr Stan - Pomoc (allegro.pl) jest tyle opcji oznaczania praramtrów produktu? I dlaczego allegro ma to w 4 literach. Jak dla mnie to oszustwo. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@robmar_eu zacznijmy od tego że jakiś regulamin nie jest aktem prawnym ma być zgodny z obowiązujacym prawem tylko tyle a prawo polskie nie przewiduje definicji słowa "nowy" w ustawie ani w kc ani w uk. To że allegro sobie przyjęło jakąś definicję parametru stan w prawie nie będzie nijak brane pod uwagę. Miałeś w treści oferty dokładnie napisane co i jak nie jest to wada ukryta ani celowe wprowadzenie przez sprzedawcę w błąd. Kupiłeś to na firmę  niedość że zaorałeś się sam bo nie przeczytałeś zawieranej umowy akceptując ofertę w formie w jakiej była przedstawiona to jeszcze sam pozbawiłeś się ochrony ustawy konsumenckiej jedyne co to pozostaje sąd gdzie najprawdopodobniej przegrasz bo twoje pkd są pokrewne zakupowi na firmę. Tyle w temacie. Następnym razem czytaj oferty przed zakupem.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@az1rael Przecież napisałem mu, że sam się podłożył i nie ma szans na żadną reklamację > kiciuś tylko swoim zwyczajem podpuszcza do bezzasadnej awantury > nie przeczytał dokładnie postu, tak samo jak gość opisu oferty > no ale bez podpuchy dzień stracony😆

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Ziolko39 pomyślałem że też pijesz do ustawy konsumenckiej używając slowa niezgodność. I dlatego w tym kraju nigdy nie założe jdg najzwyczajniej w świecie można się niechcący samozaorać prawnie nie znając wszelkich przepisów kwestia szczęścia czy zdążysz je poznać zanim jakaś mina urwie ci tyłek

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@az1rael To było do wpisu kiciusia, gdzie proponował reklamację z tytułu "niezgodności z umową" > to fragment jego postu > to należy zareklamować na niezgodność z umową..😀

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 i niestety nic to nie da 

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/problem-ze-zwrotem-pieni%C4%99dzy-za-zwr%...

Przejrzyj sobie wątek stanowisko allegro sprzedawcy uokiku kupujacy na fakturę jako jgd nie jest konsumentem i nie przysługują mu prawa konsumenta do zwrotu i reklamacji tylko gwarancja producenta. Jak chce coś ugrać zostaje sąd. Kupujacy najpierw przegrał dyskusję o zwrot i allegro samo zamknęło teraz będzie to samo z reklamacją, gdzie była druga dyskusja wznowiona bo sprzedawca odrzuca roszczenie reklamacyjne z tytułu rękojmi bo kupujący jgd nie jest konsumentem i nie przysługuje mu reklamacja za niezgodność z opisem z ustawy konsumenckiej. Podsumowanie calości problemu kupujesz cos na fakture z nipem to ochrona allegro robi się nieśmiesznym żartem

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie pisałem o prawie konsumenckim ale o złożeniu reklamacji która przysługuje także przy zakupie na Firmę.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 napisałeś cyt "Tak i uważam że jak nie zdziałasz ze zwrotem to należy zareklamować na niezgodność z umową.." termin reklamacja z powodu niezgodności umową istnieje tylko w ustawie konsumenckiej, allegro się wypnie bo kupujący nie jest konsumentem. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 a tu masz z tej oferty gwóźdź do trumny taki zapis

W przypadku sprzedaży towaru w obrocie między przedsiębiorcami na podstawie art. 558 § 1 k.c. strony wyłączają odpowiedzialność sprzedającego z tytułu rękojmi za wady fizyczne i prawne rzeczy, w szczególności ustalają iż nie ponosi on żadnej odpowiedzialności także za

 

wady ukryte przedmiotu sprzedaży.

 

Sprzedawca tym zapisem kupującemu wyłączyl wszelkie formy zgloszenia i pozytywnego rozpatrzenia reklamacji

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Reklamacja musi mieć podstawę > proponowana przez Ciebie "niezgodność z umową" jest po prostu śmieszna po tym co jest w opisie aukcji > przydało by się przeczytać co napisał @robmar_eu > kupiłem dysk nie przeglądałem opisu aukcji bo no co skoro produkt nowy to nowy  ale jednak w opisie jest dodatkowo dopisane że jest to Nowy(recertyfikowany) czyli odnowiony  przez producent

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Ziolko39 sprzedawca firmom wyłączył możliwość złożenia reklamacji w ofercie

 

W przypadku sprzedaży towaru w obrocie między przedsiębiorcami na podstawie art. 558 § 1 k.c. strony wyłączają odpowiedzialność sprzedającego z tytułu rękojmi za wady fizyczne i prawne rzeczy, w szczególności ustalają iż nie ponosi on żadnej odpowiedzialności także za

wady ukryte przedmiotu sprzedaży.

oznacz moderatorów

robmar_eu
#7 Wielbiciel#

A idą dalej inny sprzedający ma opisany 

https://allegro.pl/oferta/dysk-hdd-3-5-seagate-ironwolf-pro-8tb-sata-af-14729411966?bi_s=ads&bi_m=sh...

i tu widać że jest to odnowiony receryfikowany. 

Dodatkowo dotarłem do dokumentacji producenta 
https://www.seagate.com/files/www-content/support-content/warranty/_shared/Files/TP689.2-1606US-Medi...

z niej wynika że recertyfikowany to nie jest nowy 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@robmar_eu nadal nie rozumiesz że nowy w regulaminie allegro to jest definicja allegro a nie prawna? Jest cos takkego jak katalog produktow allegro i ten twoj dysk fabrycznie nowy i ten regenerowany przez producenta maja taki sam ean i na podstawie tego kodu ean jest stworzony w katalogu produkt ten dysk. I w tym katalogu sa podane paramentry odgornie przypisane przez allegro na podstawie tego co kiedys 1 sprzedawca wpisal jak tworzyl produkt a allegro wedlug regulaminu mu zajumalo to co stworzyl dla siebie i korzystaja z tego teraz wszyscy sprzedawcy. Wiec ten 1 sprzedawca stworzyl ten dysk jako fabrycznie nowy a ten twoj tylko polaczyl swoj regenerowany z tym 1 nowym a ze nie moze tych parametrow sam zmienic tylko co najwyzej napisze do allegro ej tu jest blad w katalogu zmiencie to i albo allegro zmieni albo nie i odpisze nie to z bledem jest dobrze. Dlatego w opisie oferty masz zawarta informacje ze dysk jest "regenerowany" i jest to zgodne z prawem. Co do drugiej aukcji ze tamten ma dobrze bo pewnie zakupil sobie swoj kod ean i stworzyl na nim produkt regenerowany dysk marka model jak twoj i nie kazdy sprzedawca bedzie kupowal na okreslony czas kody by cos sprzedac jako regenerowane. Wracajac do prawa wszystko co kupujesz od firmy jest traktiwane jako nowe i ma w ustawie konsumenckiej 2 lata na skladanie reklamacji za niezgodnosc z umowa. Nie wazne czy to dysk fabrycznie zapakowany nowy czy z zdjetymi plombami bo ze zwrotu kupujacy se go wyjal z pudelka i oddal czy regenerowany popsuje sie to 2 lata masz na reklamacje nawet jak to 10lat lezacy na magazynie w pudelku nieotwierany telefon ktory dawno juz nie jest nowym modelem ale ma fabryczne plomby wiec jest nowka sztuka. Za zapisy kc w tej kwestii rekklamacji w zakupach firma firma sie nie wypowiem bo na forum dotyczy ulamka postow.

oznacz moderatorów