anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Połączone/Skumulowane zakupy (licytacje) w jeden zakup. Problem. W jednej z ofert minął okres 1 mc

kurn12
#9 Pomysłodawca#

Witam wygrałem u jednego sprzedawcy kilka aukcji. Zaznaczyłem te kilka aukcji i kliknąłem opłać, ale po chwili sprawdziłem koszty dostawy dla wybranego produktu i ilość sztuk maksymalnie w paczce i zorientowałem się że będzie lepiej gdy wylicytuje więcej przedmiotów i opłacę je razem aby poszły jedną przesyłką. Poczekałem więc jak wygram więcej aukcji u tego sprzedawcy. Niestety okazuje się że gdy kliknąłem wcześniej opłać przy zaznaczonych aukcjach to połączyło mi to w jeden zakup, a na liście znajdował się przedmiot gdzie minął okres 1 miesiąca na opłacenie, przez co nie mogę opłacić pozostałych przedmiotów których termin opłaty jeszcze nie minął.

 

Dlaczego allegro działa w ten sposób na szkodę kupującego i sprzedającego? Sprzedający sam napisał mi że mogę opłacić towary w ciągu 1 miesiąca od zakończonej aukcji. Dlaczego więc odbiera mi się możliwość opłacenia pozostałych aukcji których termin zapłaty nie minął? Czemu ma służyć to łączenie aukcji? Bo na pewno żadnej ze stron. Może się okazać że środków na koncie po prostu ktoś ma za mało i chciałby opłacić część aukcji a nie wszystkie i nie ma takiej możliwości. Sprzedawca nawet jeśli da mi możliwość zapłaty bezpośrednio na konto bankowe ma wszystko utrudnione ponieważ bot z którego korzysta może wystawić nie opłacone aukcje automatycznie ponownie, a do tego dochodzą problemy logistyczne związane z tym że zamówienie byłoby opłacone poza allegro, bo nie będzie to widniało w systemie allegro (brak śledzenia).A sprzedawca będzie musiał specjalnie sprawdzić konto bankowe, zamiast puścić wszystko normalnie przez system.

Czy w systemie można było by usunąć przedawnioną aukcję z listy aukcji tak abym mógł opłacić pozostałe? To powinno w ogóle być zaimplementowane w systemie aby automatycznie znikało z listy i nie blokowało możliwości opłacenia pozostałych aukcji których czas na zapłatę nie minął.

 

@RaBarbar_ka@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@ko_alka@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

kurn12
#9 Pomysłodawca#

dodam jeszcze że uniemożliwia to również wystawienie opini sprzedawcy za pozostałe zakupy jeśli zostaną opłacone poza systemem allegro...

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kurn12 Niestety nie ma możliwości usunięcia którejś z ofert z listy do zapłaty lub rozdzielenia ofert połączonych w jedną płatność. Jeśli chciałbyś zmiany w tym obszarze, zachęcam do zamieszczenia sugestii na dedykowanym forum.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów