anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podejrzewam, że telefon nie jest oryginalny. Co zrobić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:67989870
#7 Wielbiciel#
  • Witam, kupiłam iPhona.

W aukcji było,że jest nowy.

Zdarzyła się sytuacja że zepsuł mi się wyświetlacz, wymieniłam go na własną rękę.

Okazało się że nie był oryginalny.

Jakie są moje prawa jeśli po ekspertyzie okaże się że telefon nie jest oryginalny??

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:67989870 Możesz złożyć reklamację z tytułu rękojmi i domagać się wymiany towaru na nowy, naprawy towaru, obniżenia ceny lub odstąpienia od umowy. Koniecznie przedstaw dokumenty, które poświadczą, że zakupiony telefon nie był zgodny z opisem oferty (jeśli okaże się, że telefon nie był oryginalny). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:67989870
#7 Wielbiciel#

Czy mam prawo żądać zwrot kosztów za wymieniony wyświetlacz jeśli posiadam paragon z wykonania usługi? 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:67989870 Wymieniłaś wyświetlacz na własną rękę. Rozumiem, że telefon został uszkodzony w trakcie użytkowania i nie była to wada urządzenia?

Sprzedawca jest odpowiedzialny z tytułu rękojmi za wady fizyczne, które istniały w chwili przejścia niebezpieczeństwa na kupującego lub wynikły z przyczyny tkwiącej w rzeczy sprzedanej w tej samej chwili (Art. 559. KC).

Jeśli wyświetlacz miał wadę, należało zgłosić usterkę do sprzedającego, który wysłałby urządzenie do serwisu. Chociaż możesz oczywiście zapytać go o taką możliwość.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:67989870
#7 Wielbiciel#

Co mogę zrobić jeśli minęło już więcej niż 180 dni i nie mogę tego zgłosić?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:67989870 Złóż sprzedawcy reklamację, a następnie poproś o pomoc Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... Sprzedający otrzyma stosowny komunikat i zostanie zobowiązany do rozpatrzenia reklamacji. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie należało tego robić na własną rękę teraz sprzedający dostał argumenty że naprawiałeś, oczywiście złóż mu reklamację z tytułu rękojmi i zobaczysz co odpisze.

oznacz moderatorów
Client:67989870
#7 Wielbiciel#

Właśnie gdybym nie wymieniła wyświetlacza dalej bym żyła w pewności że to oryginalny telefon...

A tak to już wiem

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

No tak ale w serwisie naprawa?

oznacz moderatorów
Client:67989870
#7 Wielbiciel#

Nie rozumiem. 

W serwisie telefonicznym wymieniłam wyświetlacz.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:67989870 Zapytam z czystej ciekawości. Widziałem na żywo podrabiane samsungi s8/9/10/20 oraz chińskie imitacje telefonów Apple - generalnie, że to nie oryginał to widać już na pierwszy rzut oka. Jak udało Ci się go używać więcej niż 180 dni nie zauważając, że to podróbka? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.

Czy może chodzi o to, że sam ekran był nieoryginalny i jego wcześniejsza wymiana została przez sprzedającego zatajona a wyszło to dopiero w serwisie przy jego wymianie?

oznacz moderatorów
Client:67989870
#7 Wielbiciel#

Nie znam się na iPhonach.

Na pierwszy rzut oka wydaję się okej.

Był jako nowy to nie dochodziłam i dalej bym myślała że to oryginał.

 

 

oznacz moderatorów
Client:67989870
#7 Wielbiciel#

Poza tym w serwisie się dowiedziałam że w środku jest oryginalna tylko płyta główna, obudowa też nie jest oryginalna z tego co przypuszczam gdyż na wkładce na kartę powinien być numer IMEI a go nie ma.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:67989870 czyli telefon nie jest sam w sobie podrabiany tylko jest to jakiś składak - chiński ekran oraz obudowa/ramka a płyta główna oryginalna.

Tak czy inaczej jeśli kupiłaś go jako "nowy" to składaj reklamację na podstawie rękojmii do sprzedającego o wymianę urządzenia na zgodne z opisem oferty. Zapytaj w serwisie czy mogą Ci dodatkowo wystawić ekspertyzę na temat telefonu.

oznacz moderatorów
Client:67989870
#7 Wielbiciel#

Telefon oddałam do autoryzowanego serwisu Apple żeby wykonali ekspertyzę.

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jak był w serwisie! a nie w jakimś przydomowym fachowcu, bo żeby teraz składać reklamację należy mieć jakiś dowód, zaświadczenie.🤔

oznacz moderatorów
Client:67989870
#7 Wielbiciel#

Mam paragon z wymiany wyświetlacza

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

To dobrze że w serwisie i masz paragon.

oznacz moderatorów
Client:67989870
#7 Wielbiciel#

@LEW433 Także myślę że rozwiąże sprawę.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Zrób tak jak radzi ci @komis-bell 

oznacz moderatorów