anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podejrzewam oszustwo w allegro lokalnie

Multigod
#7 Wielbiciel#

Witam. 

Od kilku dni obserwuję niepokojącą mnie sytuację, otóż u kilku użytkowników sprzedających zauważyłem ten sam produkt z tymi samymi zdjęciami. Jest kilka kont podawane są te same dane, zdjęcia i sprzedaż po jednej sztuce licytacji i jednej kup teraz. W jaki sposób skontaktować się z allegro aby mogli zweryfikować faktyczną sprzedaż?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

Vryko
#18 Luminarz#

Spróbuj tą drogą: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=d8143baa-4f1d-48b1-9dc1-e76e40a5fc38

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Storczyk2018
#9 Pomysłodawca#

Również zauwazylam takie aukcje, niestety allegro jeszcze nie odpowiedziało, a jedna osoba z tego co widzę kupila jeden z wystawionych telefonów.. 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Multigod Spróbujemy tu kogoś wezwać, o ile są w pracy

@_HolaOla_ 

@nat_not 

@cloudcloud 

Przybywajcie, bo na gwałt Was tutaj potrzeba!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Skulig1 konto zawieszone a towar dalej do kupienia 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Czarnulka0000p
#7 Wielbiciel#

Zawieszone bo jakiś ktoś bezmyślnie nie kontaktując się złożył spór zamiast poprosić o odpowiedź  

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 

Nie  bardzo się  rwą  do  tego  gwałtu...  he.. he..

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@br. Proszą się do gipsu. Obiboki jedne!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

filonpl2
#9 Pomysłodawca#

@Multigod być może to wygląda w ten sposób, że koleś założył ofertę na Allegro Lokalnie i ogłoszenie na jakimś portalu i kiedy kupisz na Allegro Lokalnie, to napisze ci, że bardzo przeprasza, ale zdążył już sprzedać na portalu ogłoszeniowym i poprosi cię o dane do przelewu (zwrot pieniędzy), a kiedy ktoś kupi od niego na portalu ogłoszeniowym, to poda mu twoje dane do przelewu. I on będzie miał wypraną kasę z Allegro, a policja skupi się na tobie.

oznacz moderatorów

Storczyk2018
#9 Pomysłodawca#

Niestety tak nie napisał, zapytał się czy mi zarezerwować przedmiot bo anulowałam płatność 😄 oczywiście celowo, czuję duży przekręt

oznacz moderatorów

filonpl2
#9 Pomysłodawca#

Czyli nie wysłałaś pieniędzy i teraz nie finalizujesz transakcji? 🙂

oznacz moderatorów

Storczyk2018
#9 Pomysłodawca#

Nie, ze względu na to, że jest to jak widać oszustwo, pan zadeklarował, że wystawi przedmiot ponownie

Mam tylko nadzieję (pan sprzedał już inny telefon kilka dni temu, za podobną sumę),że ktoś zareaguje nim to się skończy gorzej dla innej osoby

oznacz moderatorów

Storczyk2018
#9 Pomysłodawca#

Screenshot_20200419-192637_OLXpl.jpg

oznacz moderatorów

Storczyk2018
#9 Pomysłodawca#

Screenshot_20200419-203053_Allegro.jpg

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Multigod NIe znalazłam zgłoszenia od Ciebie w tej sprawie, dlatego prześlij nam proszę linki lub numery takich ofert. 

@Storczyk2018 W kwestii publikowania ofert w innych serwisach, nie mamy tutaj możliwości działania, ponieważ odpowiadamy wyłącznie za nasze platformy. Tym bardziej, że oferta którą wstawiłeś jest już zakończona, więc trudno ją zweryfikować. Natomiast oferty, które są widoczne na Allegro Lokalnie i mają takie same zdjęcia, przekazałam już do sprawdzenia, więc bardzo dziękuję za czujność. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Storczyk2018
#9 Pomysłodawca#

Ja jestem ta osoba która zakupiła jeden z tych telefonów, celowo by wyciągnąć dane jakie ta osoba przedstawia, a link z innej platformy dodalam dlatego aby udowodnić, że zdjęcia są chamsko skopiowane i wystawiony przedmiot jest po prostu kogoś i innego.

Innymi słowy jest to po prostu oszustwo i szczerze powiem, że myślałam że allegro to platforma na, której nie ma się czego obawiać. Kiedyś zostałam w ten sam sposób pokrzywdzona i straciłam pieniądze, których nie odzyskalam, dlatego chcialam ostrzec innych.

oznacz moderatorów