anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podróbki obuwia z Chin

MAMY ROZWIĄZANIE!
Qazimodo78
#8 Zapaleniec#

Cześć. 

Kupiłem buty na portalu Allegro. Towar wysłany z Chin jest strasznie marnej jakości podróbką.

Oczywiście zwrot znacznie przewyższa cenę zakupu od sprzedawcy z Chin. W regulaminie allegrogo piszą że zwrot będzie na mój koszt. 

Czy w związku z taka sytuacją nie prościej mi udać się na policję i tam zgłosić sprawę - przecież podróbek do UE sprowadzać nie wolno.

Jak odzyskać pieniądze? Macie jakiś pomysł?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
xyz96
#21 Demiurg#

Tak, możesz to zgłosić na policję. Prawdopodobnie podrobione buty zostaną zatrzymane jako dowód, a Ty możesz wystąpić do Allegro o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących;

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/warunki-skorzystania-z-programu-o...

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

 

oznacz moderatorów
Qazimodo78
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za konstruktywną odpowiedź xyz96

#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Można zgłosić na policję ,można zapisać to na poczet "nauki". Zawsze kupując towar z dostawą z zagranicy występują problemy z zwrotem.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Qazimodo78

"Oczywiście zwrot znacznie przewyższa cenę zakupu od sprzedawcy z Chin." - kupiłeś buty za (strzelam) 1/4 ceny i mimo tego byłeś przekonany że kupujesz oryginały?😏

"przecież podróbek do UE sprowadzać nie wolno." - no widzisz, a Ty sprowadziłeś (bo jeśli to był tzw. dropshipping, to papiery są na Twoje nazwisko)😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Ojej, co za insynuacje. Jak nawet za 1/4 ceny, ale było napisane w umowie, że buty są marki X, to znaczy, że mogą być podróbką i sprzedawca niewinny? Podróbek sprowadzać nie wolno, a kupujący był poinformowany, że w danej ofercie pośrednictwa sprowadzi podróbkę? I znowu sprzedawca niewinny?? Ojej.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Czy ja choć słowem wspomniałem o sprzedawcy?😏
Widzisz to, co chcesz widzieć, a nie to co zostało napisane.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Knowhere No właśnie, nic o sprzedawcy, wszystkiemu winien kupujący 😄

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Czy ja choć słowem napisałem, że kupujący jest winny? Stwierdziłem tylko, że najprawdopodobniej był świadomy tego, że kupując za ułamek ceny (w dodatku z Chin), kupuje podróbki. I że w razie czego (jeśli to był dropshipping i zakup oraz paczka były bezpośrednio na jego dane) to on będzie winny wprowadzenia podróbek na teren UE - czyż nie tak mówią przepisy, na które tak często tu się powołujesz?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Knowhere Tak, napisałeś, między wierszami 🙂

oznacz moderatorów
Qazimodo78
#8 Zapaleniec#

Zaskoczę Cię. Buty kosztowały może 15% ceny mniej niż na innych aukcjach. Moja wina że nie sprawdziłem sprzedawcy.

Twoja odpowiedź nic nie wnosi do tematu - nie masz rady to nie marnuj czasu. Życie jest zbyt piękne by szukać problemów innych ludzi

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@Qazimodo78

Nie przejmuj się @Knowhere. On za każde niepowodzenie wini kupujących. To chyba jakaś trauma z dzieciństwa.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573, pięknie dziś wyglądasz, u fryzjera chyba byłaś😁

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Oho, odsiecz przybyła 🙂

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Z tą wszakże różnicą, że Edek i ja to dwie różne osoby😏
Natomiast jeśli chodzi o Ciebie i @Client:79179573 to zdania są podzielone😁

PS Odsiecz to była pod Wiedniem w 1683.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Qazimodo78 z tym zgłaszaniem na policję to uważaj. Polskie prawo jest dziwnie skonstruowane. Jeśli buty są podróbką i zostały do Ciebie wysłane bezpośrenio z Chin, to zgodnie z prawem jesteś importerem i wprowadzasz do obiegu nielegalny towar. W takim przypadku kancelaria prawnicza reprezentująca producenta oryginałów może zażądać od Ciebie odszkodowania za wprowadzenie na rynek podróbki, a podróbki będą zutylizowane na Twój koszt. Tak to wyglada pod względem prawa w Polsce - niestety.

oznacz moderatorów
Raviell
#2 Obserwator#

Nie do końca masz racje. Jeżeli kupujesz produkt w Polskim sklepie, (tu allegro), i w opisie aukcji nie ma wyraźnie napisane że produkt jest, podróbka, (a to raczej niemożliwe), to nie będziesz odpowiadał z tytułu wprowadzania do obiegu, nielegalnego towaru. Na aukcjach takich botów jest czesto w opisie ze to oryginalny produkt, nawet przy zapytaniu sprzedawcy, otrzymasz odpowiedz, ze produkt orginalny. Wiec ja bym sie tak nie zapędzał.

oznacz moderatorów
kasi_ak
#12 Orędownik#
  • Ale moga clo naliczyc😉 jak sie zrobi afera
oznacz moderatorów