anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podróbki z Chin

muzyka_pl
#7 Wielbiciel#

Dzień Dobry,

Chciałbym zapytać tylko ekspertów w temacie, jak to będzie gdy ja jako klient zakupił bym podróbkę produktu Lego z Chin tą z linku:

https://allegro.pl/oferta/lego-10271-creator-expert-fiat-500-12955197983

Jest to ewidentna podróbka produktu Lego, gdyż tak wychodzi z opisu, ale produkt nosi tytuł iz jest to Lego i ma zdjęcie Lego oraz w Parametrach produktu pisze Lego.

Chciałbym zakupić ten produkt i jak rzeczywiście okażę się iż jest to podróbka (jestem na 99% pewien iż jest to podróbka) oczywiście otworzyć dyskusje z Allegro, złożyć reklamację i nawet odesłać do Chin na swój koszt. Chciałbym to zrobić z takiego powodu, iż denerwuje mnie już polityka Allegro. Zgłaszałem ten produkt już 2 tygodnie temu jako podróbkę i w tym czasie powtórzyłem to 3 razy, a aukcja wciąż jest widoczna.

Chciałbym aby ktoś zaczął ponosić koszty za wystawianie tych podróbek i wprowadzania nieświadomych klientów w błąd. 

Moje pytanie brzmi, czym w tym przypadku ja jako klient czym bym zaryzykował, czy ktoś był w sytuacji gdzie zakupił podróbkę z Chin i Allegro zareagowało w niewłaściwy sposób i klient stracił pieniądze.

Piszę tego posta ze względu iż lubię produkty Lego a później widzę opinię produktu od nieświadomych klientów którzy myślą iż te produkty są słabej jakości, a w rzeczywistości kupili podróbkę.

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@muzyka_pl Oferta została usunięta, dziękujemy za zgłoszenie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

muzyka_pl
#7 Wielbiciel#

 Tak myślałem że usuniecie, ale aukcja dalej widnieje. Oszukujecie kupujących.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Bo nawet jak usuną to taki delikwent wystawia ponownie jak nie z tego samego konta to z innego by tylko poszukać jakiegoś jelenia . Takich ofert co ktoś zgłosi to jest tylko mały procent ,reszta trafia w ręce nieświadomych kupujących z których wielu nawet nie jest świadomych że kupili podróbkę . Allegro samo nie szuka takich aukcji tylko zwykle liczy że inni znajdą i podadzą aukcję takiego delikwenta na tacy.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

zawsze możesz działać zgodnie z prawem

handel podróbkami prawnie jest zabroniony

możesz zgłosić portal allegro do uokik

możesz zgłosić się do inspekcji handlowej

możesz zgłosić przestępstwo

możesz się zgłosić do producenta

 i itp

możliwości jest wiele

 

oznacz moderatorów

muzyka_pl
#7 Wielbiciel#

Dziękuje za konstruktywną odpowiedź.

oznacz moderatorów

muzyka_pl
#7 Wielbiciel#

Dzień Dobry,

Chciałbym zapytać tylko ekspertów w temacie, jak to będzie gdy ja jako klient zakupił bym podróbkę produktu Lego z Chin tą z linku:

https://allegro.pl/oferta/lego-10271-creator-expert-fiat-500-12955163575?reco_id=0f0e86b9-7402-11ed-...

Jest to ewidentna podróbka produktu Lego, gdyż tak wychodzi z opisu, ale produkt nosi tytuł iz jest to Lego i ma zdjęcie Lego oraz w Parametrach produktu pisze Lego.

Chciałbym zakupić ten produkt i jak rzeczywiście okażę się iż jest to podróbka (jestem na 99% pewien iż jest to podróbka) oczywiście otworzyć dyskusje z Allegro, złożyć reklamację i nawet odesłać do Chin na swój koszt. Chciałbym to zrobić z takiego powodu, iż denerwuje mnie już polityka Allegro. Zgłaszałem ten produkt już 2 tygodnie temu jako podróbkę i w tym czasie powtórzyłem to 3 razy, a aukcja wciąż jest widoczna.

Chciałbym aby ktoś zaczął ponosić koszty za wystawianie tych podróbek i wprowadzania nieświadomych klientów w błąd. 

Moje pytanie brzmi, czym w tym przypadku ja jako klient czym bym zaryzykował, czy ktoś był w sytuacji gdzie zakupił podróbkę z Chin i Allegro zareagowało w niewłaściwy sposób i klient stracił pieniądze.

Piszę tego posta ze względu iż lubię produkty Lego a później widzę opinię produktu od nieświadomych klientów którzy myślą iż te produkty są słabej jakości, a w rzeczywistości kupili podróbkę.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@muzyka_pl przeczytaj dokładnie opis sprzedawcy ,to co widzisz nad miniaturką jest nazwą  z katalogu allegro !!!! Oferta ewidentnie jest błędnie połączona z produktem .

oznacz moderatorów

muzyka_pl
#7 Wielbiciel#

Ale w tytule aukcji jest nazwa LEGO oraz na zdjęciu produktu jest Logo Lego

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@muzyka_pl jak wiesz na 99 % że to podróbka to po co kupujesz 😞 w najlepszym przypadku Ty poniesiesz koszty i będziesz w plecy zamiast dać nauczkę sprzedawcy 😞 sprzedawca powie że to oryginał a Ty że podróbka a allegro odpisze ze nie jest sądem i stroną transakcji i nic nie może 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@muzyka_pl Odpowiedzi na Twoje pytanie nie znam, ale spróbuj przetestować system i opisz rezultaty tutaj - chętnie przeczytam 😊

 

@kostas11 - przepraszam, że przez przypadek odpowiedziałem pod Tobą - miało być pod @muzyka_pl 

oznacz moderatorów

muzyka_pl
#7 Wielbiciel#

Jest bardzo łatwo odróżnić podróbkę od oryginalnego Lego. Każdy klocek Lego ma symbol Lego na górze. A chodzi mi o to by dać nauczkę albo sprzedawcy albo Allegro.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@muzyka_pl Przesłałam ofertę do przedstawiciela producenta, który zweryfikuje oryginalność tego produktu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

muzyka_pl
#7 Wielbiciel#

Ja już dwa tygodnie temu zgłaszałem i nic z tym nie zrobiliście, a nawet jak usuniecie to na jej miejsce wyskakują 3 inne. Powinniście zrobić coś już systemowo, aby nowy użytkownik z poza EU musiał udowadniać oryginalność produktu, jeżeli wystawia produkt znanej marki.

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak by systemowo usuwali takie produkty to by zarobku nie mieli a liczy się kasa a nie dobro klienta.

oznacz moderatorów

muzyka_pl
#7 Wielbiciel#

Dlatego chciałbym aby ja tracili i wypłacać z Allegro Protect

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@muzyka_pl najpierw chyba powinienes zapoznac sie bardzo dokladnie z regulaminem uslugi.

oznacz moderatorów