anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

POK- dowód osobisty

Idź do rozwiązania
CenterSpeed
#8 Zapaleniec#

Hej 
No więc w wielkim skrócie, kupiłem przedmiot na allegro lokalnie, właśnie minęło 14 dni od daty zakupu. Towaru nadal nie otrzymałem. Więc zdecydowałem się na POK, jednak jest tam prośba o podanie skanu dowodu osobistego. Czy jest to konieczne? Albo czy mogę zakryć np serię dowodu? Nie wiem czy warto ryzykować, z jednej strony to allegro. Z drugiej strony w naszym kraju bez problemu można zaciągnąć kredyt na cudze dane i wtedy taka osoba ma przekichane bo to ona musi udowodnić, że nie wzięła kredytu. Wolałbym nawet samemu zgłosić sprawę na policję byleby nie podawać skanu dowodu. Z góry dzięki za odpowiedź.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
xyz96
#21 Demiurg#

Zapytaj pracownika Allegro, czy w Twoim przypadku konieczne jest przesłanie skanu dowodu i które ewentualnie jego części możesz zamaskować; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=28111aef-fc3d-4ee0-a94e-d1d7ac01fa65&subjectId=fed698b4-f...

oznacz moderatorów
CenterSpeed
#8 Zapaleniec#

@xyz96  Jak na razie pomoc allegro milczy, ale na stronie POK znalazłem coś takiego.
Regulamin --> Załącznik nr 9 POK --> CZĘŚĆ IV Rozpatrzenie wniosku rekompensaty
podpunkt b)  Dokumenty wymagane do rozpatrzenia wniosku "zdjęcie każdej ze stron dokumentu tożsamości z imieniem, nazwiskiem i datą ważności (w przypadku Konta Junior, kserokopią każdej ze stron legitymacji szkolnej obejmującą następujące dane: imię i nazwisko oraz datę ważności) " -  z tego wynika, że mogę zrobić ksero i zasłonić pesel i serię dowodu.
Dobrze to rozumiem? - Poniżej link do strony regulaminu.
https://allegro.pl/regulamin/pl/zalacznik-9

oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

cytując fragment wpisu moderatora @msniezek 

"...do POK skanu dowodu nie wymagamy."

 

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/dokumenty-konieczne-by-skorzysta%C4%87-z-...

oznacz moderatorów