anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

pomoc potrzebna - Kupiłem wadliwy telefon, a sprzedawca nie chce go zwrócić

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:83313563
#8 Zapaleniec#

Kupiłem telefon na allegro (otrzymałem w piątek 29.05)


problem: Czasami Face ID nagle przestaje działać i nie jest w stanie wykryć twarzy ani ustawić nowego ID (zrzut ekranu podany), ale działa normalnie ponownie po ponownym uruchomieniu telefonu.

telefon w takim samym stanie, w jakim otrzymał, skarga została złożona w poniedziałek 01/06,

W dyskusji sprzedawca odmawia zwrotu telefonu i twierdzi, że działał

Wsparcie Allegro powiedział:

„Bardzo mi przykro, jednak w sytuacji, w którym sprzedający się odrzucił roszczenia, nie mogę już być interweniować.

Jako pracownicy serwisu, nie objęci orzeczeniem sądu, by móc podważyć decyzję sprzedającego. Nie mam też możliwości wyegzekwowania na sprzedającego użycie działań.

W takich sytuacjach kupujący ma taką samą możliwość dochodzenia swoich praw na drodze sądowej. "

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:83313563 Reklamacja w ramach rękojmi i musi przyjąć

oznacz moderatorów
Client:83313563
#8 Zapaleniec#

czy możesz wyjaśnić, co robić?

Program Ochrony Kupujących pozwala mi złożyć reklamację po 14 dniach i nie chcę czekać

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:83313563 Do 14 dni możesz zwrócić towar bez podania przyczyny

oznacz moderatorów
Client:83313563
#8 Zapaleniec#

Alegrolokalnie zapewniają jedynie opcję otwartej dyskusji

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:83313563 No tak AL no to masz problem

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:83313563 W zakładce "kupione "masz taka opcje zwrot towaru bez podania przyczyny

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:83313563 To zakup od firmy-sklepu?

Wejdź w Kupione, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. Sprzedawca nie może odmówić prawa do zwrotu. Złożona wcześniej reklamacja nie wpływa na prawo do odstąpienia od umowy.

Jeśli to zakup od osoby prywatnej i reklamacja nie została uznana, pozostaje Ci droga sądowa lub wypełnienie wniosku do POK po 14 dniach od zakupu.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:83313563 Naprawdę to jest cytat od pracownika Allegro???????

Wsparcie Allegro powiedział:

„Bardzo mi przykro, jednak w sytuacji, w którym sprzedający się odrzucił roszczenia, nie mogę już być interweniować."

To jakiś praktykant z podstawówki?????? :D:D:D:D W dodatku chyba z jakimś specjalnym orzeczeniem 😄

oznacz moderatorów
Client:83313563
#8 Zapaleniec#

Chcę odzyskać pieniądze, a następnie usunę moje konto Allegro. Kupowanie od osoby prywatnej nie jest bezpieczne

Czy wiesz coś, co mogę zrobić zamiast czekać 14 dni?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:83313563 Odczekaj 14 dni, nie ma innej możliwości. Wcześniej wniosku do POK nie wypełnisz.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@konto zamknięte nie krzyczy na praktykantów 😄

@Client:83313563, czemu nie jest bezpieczne? znamy tylko twoją wersję zdarzeń 🙂
a w sumie to nie kupujmy elektroniki na allegro (sprzętu ponad 300zł), co innego inne 😛

oznacz moderatorów
Client:83313563
#8 Zapaleniec#

Mówię prawdę, dlatego jestem bardzo zdenerwowany otrzymaniem wadliwego telefonu

Myślałem, że telefon komórkowy będzie w porządku, ponieważ jest prawie nowy i wygląda dokładnie tak, jak nowy

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

A powiedz jak było cenowo, czy nic nie wzbudziło podejrzeń twych, opis np 🙂

oznacz moderatorów
Client:83313563
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

był stuknięty? coś uszkodziło taśmę od kamerki? bo Face ID to chyba gdzieś ma na tej taśmie cośki, wiesz co.. idź do serwisu na sprawdzenie tego fona, niech oszacują co jest nie tak i wyślij to sprzedającemu, a potem niech poniesie koszty tej naprawy 🙂 albo.. poproś o zwrot połowy kosztu tej naprawy bez oddawania już, sam serwis niech oszacuje 😛

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Dlaczego wprowadzasz w błąd? Towar reklamuje się u sprzedawcy. Po oddaniu do serwisu sprzedawca będzie miał dodatkowe argumenty do odrzucenia reklamacji, a żadnych kosztów sprawdzenia w serwisie nie ma obowiązku zwracać.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

A co to ma do rzeczy? Za określoną cenę kupujący ma otrzymać przedmiot zgodny z opisem.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

No bo ja sam bym tak zrobił 🙂 Jestem uczciwym człowiekiem, nie naciskam na sprzedawców, tylko idę na rękę, oczywiście pod warunkiem, że ktoś jest fair wobec mnie. Jesteśmy ludźmi, trzeba podchodzić po ludziowemu do innych. Ja wiem, że ty masz ciężki charakter, zawsze poważna mina, i dąsasz się o byle co. No ale bądźmy otwiarci, wystosujmy propozycję do sprzedającego, pewnie pójdzie na rękę. Po co robić problemy 🙂

@xyz96, powiedz mi szczerze, zauważyłem, że zabolało cię to o opłacaniu. Oczywiście ja tak piszę, bo tak wygląda, nie dlatego, że tak uważam. Jeśli ten temat cię boli, okej, rozumiem, ale z psychologicznego punktu widzenia myślę, że chciałeś (lub miałeś szansę) zostać moderatorem lub pracownikiem allegro. Mówiłeś, że znałeś dawną moderatorkę z Cafe Allegro. Czyli gdzieś tam była chęć lub szansa, ale ktoś ci zajął miejsce. Chciałeś odreagować sobie wiązanką, akurat kiedy ja jestem sprawiedliwy wobec wszystkich, a argumenty z pupy nie działają. Jeżeli chcesz o tym pogadać, to nie ma sprawy. Zapraszam nawet na fb, możemy pogadać, chętnie pomogę w sposób jak będę mógł najlepiej 🙂

oznacz moderatorów
Client:83313563
#8 Zapaleniec#

ta dyskusja została przygotowana, aby pomóc mi z wadliwym telefonem, który otrzymałem.

każda opinia jest bardzo ceniona i nie ma potrzeby walki

Dzięki za zrozumienie

oznacz moderatorów