anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powielone oferty, które nie są usuwane

Client:105146235
#7 Wielbiciel#

Jak wszyscy dobrze wiedzą Allegro to taki twór w którym 1 sprzedawca powielający oferty od razu dostaje informację o naruszeniu i oferty lądują w dziale "zakończone" ale również są sprzedający którzy mają setki powielonych ofert i podczas zgłoszenia takiego produktu, oferty dostaję wiadomość że maszyna automatycznie takie oferty usuwa. Więc ponownie wysyłam zdjęcia produktów , ich numery. Mija 5 dni oferty są nadal aktywne sprzedawca nie wystawił ich ponownie bo nikt z tym nic nie zrobił. Takie działania mają charakter nie uczciwości konkurencji. Uokik już raz nałożył kare na Ten PORTAL. Pytam, się kiedy ktoś z was nie będzie faworyzował 1 a innego blokował. Kiedy dział techniczny przestanie pić kawkę i zacznie coś robić. Dziś w trakcie trwania czatu i poruszeniu tego tematu dostałem informacje od doradcy że jeśli nie mam więcej pytań to pozwoli sobie zakończyć czat, i wyszedł z czatu. To normalna praktyka ?

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

Client:105146235
#7 Wielbiciel#

Jestem Pracownikiem firmy która ma 5000 ofert okablowania w swojej asortymencie. Zdublowałem jedną ofertę na 5000 od razu dostałem ostrzeżenie a oferta trafiła do kosza.
Pracodawca zauważył maila i sprawdził że inni sprzedają powielając. Moje stanowisko wygląda tak że skoro inni mogą to znaczy że ja nie umiem więc może jestem nie kompetentny. Mam na utrzymaniu rodzinę , przez nielegalne praktyki innych mogę stracić pracę. Dlatego drogie Allegro proszę o nie faworyzowanie a o zajęcie się przestrzeganiem regulaminu.
Czy mam dodać tu przykład tych samych ofert ? Aby każdy użytkownik allegro gadane zobaczył jak się postępuje na Tym portalu z uczciwymi sprzedającymi?

oznacz moderatorów

Sentinel-S1
#9 Pomysłodawca#

Jest jeszcze opcja że oferty były już wystawione zanim ten punkt regulaminu  wszedł w życie,  a oni tego za specjalnie nie weryfikują, dodali automat który wyłapuje ta bieżąco przy nowo dodawanych ofertach, a starych nikt nie sprawdził. 

oznacz moderatorów

Client:105146235
#7 Wielbiciel#

ten punkt wszedł w życie przed 2020 rokiem a te konta o których mowa mają po 1,5 roku.

oznacz moderatorów

Sentinel-S1
#9 Pomysłodawca#

Możliwe że masz raceje, ale jestem więcej jak pewien że automat który blokuje to wystawianie w nowych aukcjach dodali całkiem niedawno. Max do roku wstecz, więc spodziewam się że oni wystawili to przed tym momentem, a na zgłoszenia standardowo nikt nie reaguje - ja czekam po 5-6 tygodni i 20x pisze zeby chinskie buble od moich produktów odpieli... Takze tego... 

oznacz moderatorów

Client:105146235
#7 Wielbiciel#

Za taką praktykę nie uczciwej konkurencji Uokik ukarał allrgro karą 200milionów.
W Twoim i moim przypadku jest to samo. Ktoś sprzedaje i ma lepszą pozycję dzięki nie przestrzeganiu regulaminu a allegro to akceptuje ponieważ oferty nie znikają, użytkownicy nie są blokowani. Zbieram materiały od dłuższego czasu rozmowy z konsultantami i jak wygląda proces zgłoszeniowy i faworyzowanie innych sprzedających. Jestem przerażony skalą tego procederu. Czekam aż moderator się wypowie. Może stwierdzi że źle interpretuje regulamin a towarem jest jego opis haha

oznacz moderatorów

Sentinel-S1
#9 Pomysłodawca#

Albo ilość syfu jaka jest generowana przez produktyzacje i dziwne zapisy w regulaminie które z założenia miały coś poprawić a w praktyce są martwe, generuje tak kosmiczna ilość zgłoszeń że garstka konsultantów nie jest w stanie tego przerobić... 

oznacz moderatorów

Client:105146235
#7 Wielbiciel#

Z produktyzacją już walczyła nasza firma, ludzie podpinali się pod nas mimo że my mieliśmy ean wykupiony za dużo pieniędzy w dodatku allegro nie widziało problemu. Na szczęście udało się to wszystko odłączyć. Ale trwało to 3 tygodnie. Jak może ktoś sobie sprzedawać "mój" produkt gdzie jako jedyni go produkujemy jako swój. Czekam na odpowiedź moderatorki co w sprawie tych kont co duplikują te oferty. Ponieważ naruszają już kilka podpunktów na allegro. 

oznacz moderatorów

Sentinel-S1
#9 Pomysłodawca#

Ja miałem to samo 🙂 
Jeste producentem, właścicielem kodów i jedynym dystrybutorem, jakiś badziew mi do produktów podłączyli i 5 tyg po dobroci nic nie wskórałem, dopiero jak **piiip**oburze na forum zrobiłem to sie ktoś zainteresował. A od konsultantów allegro dostałem meila cytuje " Kody są publiczne i każdy może ich używać" xD 

oznacz moderatorów

Client:105146235
#7 Wielbiciel#

Kody są publiczne i każdy może ich używać- w mojej firmie pracuje 3 prawników, po konsultacjach w sprawie kodów ean GS1 , stwierdzono jednoznacznie że jeśli ktoś używa Twoich kodów bez Twojego zatwierdzenia i wprowadza nie ten produkt który ty oferujesz pod Tym kodem ean jest narażony na takie kary że można mieszkanie w mniejszym mieście kupić.Więc allegro wprowadziło Cię w błąd.  😉 

oznacz moderatorów

sklepRTVSAT
#12 Orędownik#

made in allegro i wszystko w temacie

oznacz moderatorów

Client:105146235
#7 Wielbiciel#

Czy jakiś moderator może się wypowiedzieć ?? Czy macie w dupie jak zwykle?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:105146235 Proszę Cię przede wszystkim, żebyś zachował kulturę wypowiedzi.

Jeśli chodzi o powielone oferty, tego typu naruszenia są weryfikowane automatycznie, zgodnie z zasadami opisanymi w tym artykule. Jeśli uważasz, że system nie działa prawidłowo, możesz skorzystać z przycisku "Zgłoś naruszenie zadas", dostępnego w każdej z ofert. Wówczas konkretne przypadki zostaną zweryfikowane również przez pracownika Allegro.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

przemopk
#9 Pomysłodawca#

@Client:105146235 wykazał się większą kulturą wypowiedzi niż Pani, udając, że nie rozumie wątku i nie odpowiadając w sposób rzetelny.

oznacz moderatorów

Client:105146235
#7 Wielbiciel#

Dokładnie, olała sprawę udając że nie zrozumiała o czym jest ten temat, sprawa przystąpienia takich kont do udziału w smart podważa regulamin a moderator nadal twierdzi że skoro mamy te same zdjęcia, opis , produkt w produktyzacji, cenę a nazwa różni się "ZŁOTO" "PREMIUM" to już jest inny Towar. A zgodnie z regulaminem pkt.3 d. niepowielanie w ramach danej kategorii publikacji Ofert dotyczących takiego samego Towaru - jest warunkiem przystąpienia do SMART więc jakim cudem te konta nadal należą do smart ? i z powodzeniem sprzedają "ten sam towar" ?? Oczywiście zapis tego wątku i Pani niekompetentnej odpowiedzi będzie przedstawiony w piśmie. Czekam na rzetelną odpowiedź a nie robienie z ludzi debili. Nie jestem jedynym pokrzywdzonym.. zwykłe kolesiostwo. nat_not

oznacz moderatorów

Client:105146235
#7 Wielbiciel#

cyrki.pngA to przykład kont 3 a ofert takich samych 60..Co robi allegro? "Nie panie to nie ten sam produkt bo w tytule jest kropka a w drugiej ofercie nie ma tej kropki"

oznacz moderatorów

Client:105146235
#7 Wielbiciel#

cyrki2.pngMusze chyba do okulisty czy mam zwidy ? może ktoś potwierdzić że widzi to samo co ja? właśnie o takim czymś mówię.. wy nie widzicie problemu prawda?

oznacz moderatorów

Client:105146235
#7 Wielbiciel#
Traktowanie użytkowników właśnie tak wygląda. Nawet nie raczą odpisać na nie wygodne tematy. Zapłacą karę to może się zastanowią.
oznacz moderatorów