anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z fakturą

Client:109025446
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry.

Chciałam poprosić aby Allegro wystawiło mi poprawną fakturę w języku polskim, ponieważ kontakt ze sprzedającym jest utrudniony. 

Fakturę wystawił w dwóch różnych językach przez ten zabieg nie mogę uzasadnić jej w rozliczeniu do urzędu  oraz u księgowej. Niestety jeżeli nie dostanę poprawnie wystawionej faktury urzędy mi jej nie zaliczą do dofinansowania - nie ukrywam będę musiała się tłumaczyć i przedsiebiorcy oraz firmy pośrednie będą wzywane na wyjaśnienie sytuacji.

Sprzęt zakupiony służy mi do pracy na klientach i w celach zarobkowych.

Czy mogę prosić o zweryfikowanie bądź wystawienie przez Państwa firmę poprawnej faktury, ponieważ rozmawiałam z tłumaczem (zapłaciłam za tłumaczenie faktury w celu dołożenia jej do dokumentacji), który zajmuje się takimi fakturami rozłożył ręce, bo znaczki są przypadkowo wklejone. 

Proszę o kontakt jak najszybciej ostateczny termin zloze ja wszelkich dokumentów urzędowych mija 9.01 

Pozdrawiam, 

Adrianna 

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:109025446 jak kupiłeś w firmie z zagranicy to masz fakturę w obcym języku, co ma do tego allegro ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów

iosveglio
#9 Pomysłodawca#

Jeśli nawet tłumacz twierdzi, że nic nie zrobi... to nic nie zrobi, skoro są to przypadkowe znaczki. W innym wypadku po prostu powinnaś mieć tłumaczenie.
Chociaż internet twierdzi, że nie musisz mieć tłumaczenia:

"Także z art. 287 § 1 pkt 2 Ordynacji podatkowej nie wynika obowiązek tłumaczenia dokumentacji sporządzonej w języku obcym na język polski przez tłumacza przysięgłego. Wynika jedynie obowiązek przedstawienia, na żądanie kontrolującego, tłumaczenia dokumentacji będącej przedmiotem kontroli."

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:109025446 przykro mi, ale nie mamy możliwości wystawienia faktury za sprzedającego. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów