anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z POK - mam dokument z firmy DYSON, zawiadomienie policji o oszustwie.. proszę o pomoc

DVDx
#7 Wielbiciel#

  @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Witam wszystkich, jest to mój pierwszy wpis, od ponad 20 lat jak mam tu konto, jestem zmuszony o pomoc na forum, bo mam wrażenie, że osoba, która zajmuje się moim wnioskiem, niejaki pan "I**r" robi wszystko, aby utrudnić mi skorzystanie z Allegro Protect, pytanie dlaczego ?

Nie wiem, może jego przełożony się tym zainteresuje i mi pomoże. Zostałem oszukany, gdzie sprzedający jawnie się do tego przyznał i mam to w korespondencji. Firma Dyson, do której wysłałem towar, stwierdziła z pełną odpowiedzialnością karną, że produkt jest nieoryginalny (to już wg. mnie wystarczający dowód powinien być, abym mógł skorzystać z POK). Przekazałem dokument do Allegro POK, okazało się, że to jednak mało... (o ile pan "I**r ogóle doczytał maila).

No okey, poszedłem więc dziś zgłosić sprawę na policję. Policja od razu zauważyła, że to"wałek", widać to od razu czytając same wiadomości wymienione ze sprzedającym... oraz dokumentach od oficjalnego serwisu urządzeń firmy Dyson (jedynego w Polsce!!!).

Mimo przesłania wszystkich tych dokumentów, zgłoszenia sprawy na policję Pan "I**r" zadaje mi głupie pytanie (naprawdę aż żal to było czytać), gdzie odpowiedź na nie była w poprzednim mailu. Najwyraźniej nie miał czasu nawet go przeczytać (i on ma mi pomóc to załatwić...).

Proszę mi powiedzieć czy to jest stawanie po stronie oszusta ? Tak oszusta, bo sam się do tego przyznał w mailu, Dyson to potwierdził, policja przyjęła wniosek o przestępstwie, natomiast dla Allegro to chyba znów za mało (bo szanowny Pan "I**r" oczywiście nie raczył nic odpisać (to jego standardowe podejście), więc od razu wiele takie nastawienie mówi o takiej osobie. Nie czyta maili, nie odpisuje, ale on ma mi pomóc rozwiązać mój problem ?

Proszę, jeśli to możliwe niech ktoś przejmie tę sprawę od tej osoby, aby ktoś inny tą sprawą się zajął, bo to aż przykre jest, gdy odpowiada się na pytania, na które odpowiedź w poprzednim mailu była udzielona, więc jasne, że nawet nie przeczytał go). Ba ww. pan, nawet nie raczy mi odpisać na pytanie, czy i jak mogę ten problem rozwiązać, skoro już komplet dokumentów dostał. Oczywiście sprawa trafi do sądu, bo firma Dyson chcę w tym brać także udział za wykorzystanie i sprzedaż podrobionych urządzeń, narażając przy tym na utratę zdrowia lub życia inne osoby, nie mówiąc już o wizerunku samej firmy. Wiec sprzedający się wkrótce zdziwi.

Reasumując:
Czy naprawdę wszyscy z "nas" kłamią, tj. ja, ekspert z firmy Dyson, policja a tylko sprzedawca jest prawdomówny ? Serio ?

Proszę, powiedzcie, gdzie to mogę jeszcze zgłosić. Z wielkim żalem, po takich przygodach i takim podejściu w pomocy w rozwiązaniu tego problemu, opuszczam Allegro, a zakupy będę robił tylko z bonów. Sprawę, tak czy siak, wygram i będę dochodził swoich praw choćby w sądzie, a firma Dyson oficjalnie mnie poinformowała, że także mi pomoże, więc i tak sprawa się rozwiąże. Niesmak niestety pozostanie do końca. Mimo 20 lat na tym portalu i wielu zakupów czuje się jak persona non grata, a nawet oszust, a ten prawdziwy oszust, sobie dalej sprzedaje produkty m.in. Dyson (sam jego nick to paradoks, patrząc, że z oryginałem to on nie ma nic wspólnego). Ja natomiast płacę ratę za podrobiony sprzęt 😄 . No przecież to parodia jest. I z takim podejściem, allegro daleko nie zajdzie. Zresztą sami się o tym przekonają za jakiś czas. Ponad 20 lat robiłem tutaj zakupy, a jednym takim incydentem znikam stąd, jak tylko domknę sprawę.

Proszę mi też powiedzieć co mi daje to całe Allegro Protect, oprócz wiecznej wymiany maili od 2 tygodni (które nawet nie są czytane, jak dziś się okazało sic!) ? Mimo tylu dowodów, nic z tego programu nie mam.

Proszę kierownictwo/przełożonych pana "I**ra" o zajęcie się tym tematem, i przekazanie jej kompetentnej osobie, bo ww. osoba taką zdecydowanie nie jest.

Ja nie odpuszczę, bo straciłem ~3.000 zł, spłacam ratę, mam dowody, które dla Policji są wystarczające, ekspertyzę z firmy Dyson, ale dla Allegro to mało... Masakra, rozumiem że prowizja, jest tu jednym z czynników, ale takim podejściem nie kupię tu nic za więcej niż 200 zł (za bony).

Zostałem tak zrażony podejściem do długoletniego klienta, który w miesiącu robi przynajmniej 20 zakupów, że to koniec dla mnie z Allegro. Bo ja zostałem z ratą, oszust dalej sprzedaje, a ja sobie spłacam ratę, bo towaru gwarancja nie obejmuje, bo to podróbka. Sprzedający oczywiście chciał wysłać kuriera, ale pytając go, czy zwróci i kiedy mi pieniądze, bo wymiana towaru nie wchodzi w grę, zaczął milczeć.

Nie wiem, jakim trzeba być **piiip**ą, godząc się na coś, czego nie powiedziano wprost (choćby centrum wiadomości) i to by mi to wystarczyło. Natomiast on unikał odpowiedzi jak ognia, jak chce to rozwiązać, więc jasne było dla mnie, że na zwrot nie mam co liczyć, co gorsza zawsze mógł powiedzieć, że wysłałem mu gazety lub po prostu, że to nie jego sprzęt. Wiadomo, że zwrot nie wchodził w grę, inaczej by to napisał wprost.

Skoro teraz mimo zawiadomienia na policji, ekspertyzie sprzętu przez firmę Dyson, jest problem ze zwrotem, to bez dowodu na pewno bym coś ugrał. Jasne.

Proszę o przyjrzenie się sprawie oraz przekazaniu jej komuś kompetentnemu, bo pan "I**r"  taką osobą zdecydowanie nie jest, wystarczy spojrzeć w naszą konwersację.

Dziękuje i liczę na szybkie rozwiązanie sprawy. Sprawa dot. wniosku: Wniosek POK - kupujący - 362338-1677075263 [ ref:_00D24aE05._5003VXH740:ref ]

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@DVDx Cześć! Bardzo mi przykro, że spotkała Cię taka sytuacja. Zapoznam się ze sprawą i skonsultuję z zespołem zajmującym się Allegro Protect. Wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

DVDx
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuje i czekam na dalsze informacje 🙂 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Pomijając to że masz rację to towar należało odesłać do sprzedającego i go u niego reklamować😁

oznacz moderatorów

DVDx
#7 Wielbiciel#

Nawet jeśli jest to jawne oszustwo ? Chyba mam nawet obowiązek to zgłosić na policję, jeśli dobrze kojarzę, bo jest na to paragraf nawet. Najpierw jednak zgłosiłem się do Allegro po radę co dalej. Poproszono mnie o kontakt ze sprzedającym, co też zrobiłem.

Sprzedający jednak nie potrafił mi powiedzieć WPROST/KONKRETNIE, jak chce to rozwiązać, więc doradzono mi zgłoszenie tego na policję skoro po dobroci, sprzedający nie chcę dojść do porozumienia (teraz żałuje, że w ogóle pisałem z tą osobą, oszustwo trzeba tępić, a ten nawet nie poczuwał się do winy).

I jasne zwróciłbym towar, jakbym od sprzedającego usłyszał jedno krótkie zdanie: "tak otrzyma Pan zwrot pieniędzy, przepraszamy za kłopot". Do dziś nic takiego nie otrzymałem. A nie potrzebuję kolejnej podróbki.

Ostatecznie udałem się na policję (co powinienem od razu zrobić, a nie się cackać z oszustem) to był dobry wybór, za pewnie się takie osoby czują. Na szczęście mam po swojej stronie firmę Dyson i ich prawników, którzy o zawiadomieniu już wiedzą. Jeszcze tylko syg. akt sprawy i się za niego wezmą. Zapewne wytoczą mu drugą sprawę, ale to już mnie nie interesuje.

Z żalem podchodzę jednak do pana "I**ra" który zamiast być mediatorem, skutecznie utrudnia życie. Nawet, wtedy gdy są dowody, że sprzedawca to oszust. Nie winię za to całego Allegro, ale proszę o zmianę osoby, która mój wniosek rozpatruje, bo to jest dramat, i monolog raczej niż dyskusja. Po prostu nie wiem, co mam jeszcze dostarczyć, aby choć nie płacić dalej raty i odzyskać pieniądze, a niech on "oszust" zwraca allegro pieniądze, bo on jawnie wprowadza w błąd, nie informują na aukcji, że towar nie jest oryginalny. Sam jego nick to paradoks w całej tej sprawie.


Dzięki i miłego wieczoru ! 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@DVDx Napisaliśmy do Ciebie mejla w tej sprawie. Mam nadzieję, że sprawa szybko się wyjaśni 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@DVDx czytałem po łepkach, jak byś streścił było by łatwiej 🙂

a czy złożyłeś reklamacje sprzedawcy i odesłałeś produkt ??? czy chcesz se zostawić produkt i dostać zwrot kasy ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

DVDx
#7 Wielbiciel#

Ciut wyżej jest krótsza wersja.

Sprzedający nie udzielił i odpowiedzi jak chcę to rozwiązać, ani razu nie powiedział wprost, że tak odeślemy Panu pieniądze i przepraszamy za kłopot. Czy to tak wiele ? Wątpię. Jednak nigdy takiej informacji nie dostałem. Więc jestem niemalże pewny, że otrzymałbym albo kolejną podróbkę, albo informację, że to przecież nie jego towar.

Bardziej mnie teraz interesuje, mając to wszystko tj. ekspertyzę firmy Dyson, zawiadomieniem o przestępstwie, czy nie obowiązuje mnie w końcu Allegro Protect?  bo jeśli nie, to nie wiem, co trzeba mieć za dowody, aby się kwalifikować.

Do Jarasaaaa z Wawki chyba trzeba dzwonić. 😄 

oznacz moderatorów

DVDx
#7 Wielbiciel#

Produktu nie chcę, może go brać, ale najpierw niech określi się czy zrobi zwrot, bo kolejnej podróbki nie potrzebuję.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

To w reklamacji należy napisać że towar jest nieoryginalny, a w zasadzie co napisane w ofercie, oryginalny? Nie bój się odesłać bo wówczas ruch leży po stronie sprzedającego. Znasz warunki Allegro Protect?

oznacz moderatorów

DVDx
#7 Wielbiciel#

Tak, jeśli nie dojdę, do pozarumienia, a nie doszedłem, i jestem pewny oszustwa, to zgłoszenie tego na policję jest wystarczające, ponieważ za składanie fałszywych zeznań odpowiadam karnie. Więc Pani konsultantka z Allegro poinformowała mnie, że wniosek o zawiadomieniu o przestępstwie jest wystarczający, aby Allegro Protect było dla mnie dostępne (pomijając już ekspertyzę firmy Dyson).

Może mi w końcu ktoś powiedzieć prawdę ? Nagranie rozmowy pewnie Allegro ma, więc mogę podać dokładny termin takiej rozmowy z Allegro i mogą sobie odsłuchać tę rozmowę. Od dwóch tygodni tylko bez sensu wymieniam wiadomości, które nie dają żadnego efektu, nie ukrywam, jestem już zmęczony tą sprawą (stąd wybrałem policję, bo ile można prosić o konkretne rozwiązanie przez sprzedawcę oszusta), gdzie ja pokrzywdzony, muszę latać, pisać, błagać a oszust sobie dalej robi ludzi w bambuko i sprzedaje jako oryginał (a zdjęcie aukcji mam, zanim je usunął, zrobiłem screena. Sam fakt, że usunął aukcję już powinno dać do myślenia).

Allegro niech sprawdzi konwersację ze sprzedającym, sami zobaczą, jakie podejście miał, gdy pytałem, jak widzi rozwiązanie problemu. Nijak się nie odniósł do tego. Wiec skąd miałbym wiedzieć, czy faktycznie oryginał mi po reklamacji wysłał ? To ja mam płacić firmie Dyson za kolejną ekspertyzę ? Czy jednak on od razu powinien sprawdzić towar i nie wysyłać podróbki ? Raczej na sprzedawcy ciąży ten obowiązek... Skoro nie jest pewny, niech napisze o tym w ofercie...  Nie mam zamiaru od niego nic dostać poza zwrotem środków. Usuwa aukcje, nie odpowiada wprost, więc nie wiem, jak naiwnym bym musiał być, aby mu zaufać, że nie zrobi kolejnego wału.

oznacz moderatorów

DVDx
#7 Wielbiciel#

Prawda jest taka, że my kupujący na za dużo pozwalamy (pozwoliliśmy już). W Twojej wypowiedzi da się też to zauważyć. Odsyłać, reklamować, prosić, błagać, upadlać się... przecież to oszust! Dyson to potwierdził co tu debatować? (Dyson kłamie ? Niby w jakim celu?) 

Nie naszym obowiązkiem jest sprawdzenie, czy to oryginał, czy podróbka. Sprzedający za to odpowiada, i to jego obowiązek. Jeśli tak zaczniemy myśleć to dojdzie do takiego paradoksu, że sprzedający będą sprzedawać podróby a kupujący to sprawdzać. Czy to nie wydaje się niedorzeczne ? Bo z jakiej okazji ja mam odpowiadać za oryginalność produktu ? I jak sprzedawca chce mim udowodnić, że to oryginał ? Jego pracownik podpisze dokument, że to oryginał ? Bez jaj, sprzedającego obowiązkiem jest sprawdzić towar, a jeśli ma wątpliwości poinformować o tym kupującego. Tu nie miało to miejsca.

Więc ja nie będę każdego produktu sprawdzał, bo to nie mój **piiip**ny obowiązek. Zobaczymy w sądzie, kto za to odpowiada, bo jak tak zaczniemy myśleć, to zaraz kupujący nie będzie miał żadnych praw (po moim przypadku widać, że już prawie ich nie mamy) i jeszcze będzie musiał sprawdzać, czy kupił oryginał, czy podróbkę.

Allegro zamienia się w chiński targ, więc czas stąd uciekać. Zresztą mieszkam na Wildzie, pod którą podlega obecna siedziba firmy, i mają oddelegowany cały zespół na komendzie, którzy tylko zajmują się oszustwami. Więc jest tego mnóstwo. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jedno nie wyklucza drugiego. Ja Ci tylko napisałem co mówi regulamin na temat Allegro Protect. To są warunki skorzystania z rekompensaty a takiej żądasz. Inna sprawa zgłoszenia że towar jest nieoryginalny.

oznacz moderatorów

DVDx
#7 Wielbiciel#

Jeśli dostanę informację, żeby odesłać towar i dostanę zwrot z Allegro Protect, to mogę odsyłać, numery seryjne zostały spisane, dowód zakupu mam, zdjęcia przez policję i firmę Dyson porobione (więc nie widzieli sensu konfiskaty, firma Dyson jest dla nich bardziej wiarygodna niż jakiś przysłowiowy "franek" z Allegro), więc mogę ten badziew/szmelc odsyłać. Sprawa i tak już została zgłoszona. Ponawiam pytanie, co jeszcze musi zostać spełnione, abym kwalifikował się do Allegro Protect. Bo co rozmawiam z konsultantem czy w mailach to zawiadomienie jest wystarczającym dowodem. W końcu świadomy jestem, że odpowiadam karnie za to. Tak samo ekspert z Dyson jest tego świadom. @ko_alka  daj proszę znać co jeszcze muszę zrobić, aby Allegro Protect w końcu dla mnie było dostępne?

Dziękuje.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Warunki skorzystania z Allegro Protect

Kiedy złożyć wniosek

Wniosek możesz złożyć najwcześniej 14 dni, a najpóźniej 2 lata po zakupie na Allegro lub Allegro Lokalnie.


oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@DVDx ja tu widzę dużo działań by nie oddać sprzętu sprzedawcy i uzyskać za niego zwrot wpłaty

Firma Dyson, do której wysłałem towar, stwierdziła z pełną odpowiedzialnością karną, że produkt jest nieoryginalny (to już wg. mnie wystarczający dowód powinien być, abym mógł skorzystać z POK). Przekazałem dokument do Allegro POK, okazało się, że to jednak mało... (o ile pan "I**r ogóle doczytał maila).

@LEW433 dobrze radzi

allegro nie jest stroną transakcji, ani nie pełni roli sądu/policji

ustawa konsumencka mówi wprost co należy w takiej sytuacji zrobić

 

przypominam, że lub każda inna osobo może złożyć doniesienie na policji, że @DVDx jest oszustem i oszukał mnie na jakąś wymyśloną kwotę i policja przyjmie mój wniosek

 

@DVDx odstąp od umowy ze względu na wady prawne, oddaj sprzęt sprzedawcy i uzyskaj zwrot wpłaty - jeżeli sprzedawca będzie się opierał uzyskasz wypłatę z pok

Zgłosiłeś na policję sprzedaż podróbek - sprawa powinna być prowadzona z urzędu i po jakimś czasie możesz być świadkiem w sądzie w tej sprawie

Tak jak mówiła policja - nie jesteś jedyną osobą, która otrzymała podróbkę

Moi znajomi też mieli podobny przypadek z dysonem - sprzedawca skończył z wyrokiem w sądzie

oznacz moderatorów

DVDx
#7 Wielbiciel#

Owszem możesz ale przyjmujesz wtedy z pełną świadomością konsekwencje wprowadzenia w błąd organy ścigania, za co grozi jara do lat 2 lub 3. Ja nie mam wątpliwości że to oszust. Skoro zgłosiłem na policję to raczej mam na to dowody prawda ? Więc jeśli wg. Allegro policja nie jest wiarygodna a sprzedający jest to cos tu nie gra. 

W takim razie odeśle towar, mi jest zbędny, mam zdjęcia wraz z numer symeryjnym zrobione przez Dyson i policję, to jutro odsyłam. A reszta i tak sąd się zajmie. Prosiłbym tylko aby konsultanci nie wprowadzali w błąd. Bo teraz wychodzi że oszustwa lepiej zamiatać pod dywan, i dogadywać że sprzedającym, który znów Co może wysłać podróbkę i tak do ust..ej śmierci ? Od kiedy sprzedajacy jest bardziej wiarygodny od policji ? Proszę o konkretną odpowiedź czy zawiadomienie o przestępstwie jest wystarczające aby objął mnie program allegro protect, bo wczoraj konsultant powiedział że tak, dziś że nie. A zgłosić może faktycznie każdy przesteostwo, ale musi się liczyć z konsekwencjami. Więc tylko debil by bezpodstawnie kogoś zgłaszał. Proszę o odpowiedź czy zawiadomienie jest wystarczające aby allegro protect mnie obowiązywało czy nie ? Jeśli tylko wysłać produkt muszę to jutro to zrobię, zgłoszenie jest, zdjęcia policja ma, więc mogę odsyłać.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz dyskusję ze sprzedającym? jeżeli masz to napisz w niej że odsyłasz towar (jak tego żąda sprzedajacy).

oznacz moderatorów

DVDx
#7 Wielbiciel#

Nie mam, bo po pierwszym zgłoszeniu gdy nie mogłem zarejestrować produktu, sprzedający mi podesłał inny link, bo niby tam na oficjalnej stronie są czasem problemy. I na te "lewej" stronie o dziwnej domenie przeszło, więc rozwiązałem dyskusje. Nie myliłem się że to podróbka, ale przekonałem się o tym dopiero jak się przestała włączać, i odesłałem do dysona. Więc ogólnie to o wałku teraz się dowiedziałem, ale czułem że coś jest nie tak podczas zakupu i problemów z rejestracją.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz napisać tu, jak nie mozesz już otworzyć dyskusji, zadziała podobnie>pomogą:https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...  ale poczekałbym na odpowiedź moderacji, nastąpi zapewne jutro.

oznacz moderatorów