anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z POK - mam dokument z firmy DYSON, zawiadomienie policji o oszustwie.. proszę o pomoc

DVDx
#7 Wielbiciel#

  @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Witam wszystkich, jest to mój pierwszy wpis, od ponad 20 lat jak mam tu konto, jestem zmuszony o pomoc na forum, bo mam wrażenie, że osoba, która zajmuje się moim wnioskiem, niejaki pan "I**r" robi wszystko, aby utrudnić mi skorzystanie z Allegro Protect, pytanie dlaczego ?

Nie wiem, może jego przełożony się tym zainteresuje i mi pomoże. Zostałem oszukany, gdzie sprzedający jawnie się do tego przyznał i mam to w korespondencji. Firma Dyson, do której wysłałem towar, stwierdziła z pełną odpowiedzialnością karną, że produkt jest nieoryginalny (to już wg. mnie wystarczający dowód powinien być, abym mógł skorzystać z POK). Przekazałem dokument do Allegro POK, okazało się, że to jednak mało... (o ile pan "I**r ogóle doczytał maila).

No okey, poszedłem więc dziś zgłosić sprawę na policję. Policja od razu zauważyła, że to"wałek", widać to od razu czytając same wiadomości wymienione ze sprzedającym... oraz dokumentach od oficjalnego serwisu urządzeń firmy Dyson (jedynego w Polsce!!!).

Mimo przesłania wszystkich tych dokumentów, zgłoszenia sprawy na policję Pan "I**r" zadaje mi głupie pytanie (naprawdę aż żal to było czytać), gdzie odpowiedź na nie była w poprzednim mailu. Najwyraźniej nie miał czasu nawet go przeczytać (i on ma mi pomóc to załatwić...).

Proszę mi powiedzieć czy to jest stawanie po stronie oszusta ? Tak oszusta, bo sam się do tego przyznał w mailu, Dyson to potwierdził, policja przyjęła wniosek o przestępstwie, natomiast dla Allegro to chyba znów za mało (bo szanowny Pan "I**r" oczywiście nie raczył nic odpisać (to jego standardowe podejście), więc od razu wiele takie nastawienie mówi o takiej osobie. Nie czyta maili, nie odpisuje, ale on ma mi pomóc rozwiązać mój problem ?

Proszę, jeśli to możliwe niech ktoś przejmie tę sprawę od tej osoby, aby ktoś inny tą sprawą się zajął, bo to aż przykre jest, gdy odpowiada się na pytania, na które odpowiedź w poprzednim mailu była udzielona, więc jasne, że nawet nie przeczytał go). Ba ww. pan, nawet nie raczy mi odpisać na pytanie, czy i jak mogę ten problem rozwiązać, skoro już komplet dokumentów dostał. Oczywiście sprawa trafi do sądu, bo firma Dyson chcę w tym brać także udział za wykorzystanie i sprzedaż podrobionych urządzeń, narażając przy tym na utratę zdrowia lub życia inne osoby, nie mówiąc już o wizerunku samej firmy. Wiec sprzedający się wkrótce zdziwi.

Reasumując:
Czy naprawdę wszyscy z "nas" kłamią, tj. ja, ekspert z firmy Dyson, policja a tylko sprzedawca jest prawdomówny ? Serio ?

Proszę, powiedzcie, gdzie to mogę jeszcze zgłosić. Z wielkim żalem, po takich przygodach i takim podejściu w pomocy w rozwiązaniu tego problemu, opuszczam Allegro, a zakupy będę robił tylko z bonów. Sprawę, tak czy siak, wygram i będę dochodził swoich praw choćby w sądzie, a firma Dyson oficjalnie mnie poinformowała, że także mi pomoże, więc i tak sprawa się rozwiąże. Niesmak niestety pozostanie do końca. Mimo 20 lat na tym portalu i wielu zakupów czuje się jak persona non grata, a nawet oszust, a ten prawdziwy oszust, sobie dalej sprzedaje produkty m.in. Dyson (sam jego nick to paradoks, patrząc, że z oryginałem to on nie ma nic wspólnego). Ja natomiast płacę ratę za podrobiony sprzęt 😄 . No przecież to parodia jest. I z takim podejściem, allegro daleko nie zajdzie. Zresztą sami się o tym przekonają za jakiś czas. Ponad 20 lat robiłem tutaj zakupy, a jednym takim incydentem znikam stąd, jak tylko domknę sprawę.

Proszę mi też powiedzieć co mi daje to całe Allegro Protect, oprócz wiecznej wymiany maili od 2 tygodni (które nawet nie są czytane, jak dziś się okazało sic!) ? Mimo tylu dowodów, nic z tego programu nie mam.

Proszę kierownictwo/przełożonych pana "I**ra" o zajęcie się tym tematem, i przekazanie jej kompetentnej osobie, bo ww. osoba taką zdecydowanie nie jest.

Ja nie odpuszczę, bo straciłem ~3.000 zł, spłacam ratę, mam dowody, które dla Policji są wystarczające, ekspertyzę z firmy Dyson, ale dla Allegro to mało... Masakra, rozumiem że prowizja, jest tu jednym z czynników, ale takim podejściem nie kupię tu nic za więcej niż 200 zł (za bony).

Zostałem tak zrażony podejściem do długoletniego klienta, który w miesiącu robi przynajmniej 20 zakupów, że to koniec dla mnie z Allegro. Bo ja zostałem z ratą, oszust dalej sprzedaje, a ja sobie spłacam ratę, bo towaru gwarancja nie obejmuje, bo to podróbka. Sprzedający oczywiście chciał wysłać kuriera, ale pytając go, czy zwróci i kiedy mi pieniądze, bo wymiana towaru nie wchodzi w grę, zaczął milczeć.

Nie wiem, jakim trzeba być **piiip**ą, godząc się na coś, czego nie powiedziano wprost (choćby centrum wiadomości) i to by mi to wystarczyło. Natomiast on unikał odpowiedzi jak ognia, jak chce to rozwiązać, więc jasne było dla mnie, że na zwrot nie mam co liczyć, co gorsza zawsze mógł powiedzieć, że wysłałem mu gazety lub po prostu, że to nie jego sprzęt. Wiadomo, że zwrot nie wchodził w grę, inaczej by to napisał wprost.

Skoro teraz mimo zawiadomienia na policji, ekspertyzie sprzętu przez firmę Dyson, jest problem ze zwrotem, to bez dowodu na pewno bym coś ugrał. Jasne.

Proszę o przyjrzenie się sprawie oraz przekazaniu jej komuś kompetentnemu, bo pan "I**r"  taką osobą zdecydowanie nie jest, wystarczy spojrzeć w naszą konwersację.

Dziękuje i liczę na szybkie rozwiązanie sprawy. Sprawa dot. wniosku: Wniosek POK - kupujący - 362338-1677075263 [ ref:_00D24aE05._5003VXH740:ref ]

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

Client:44052296
#21 Demiurg#

@DVDx a to ciąg dalszy sprawy z listopada czy nowa ?

oznacz moderatorów

DVDx
#7 Wielbiciel#

Ciąg dalszy, w listopadzie już czułem że to oszustwo bo nie mogłem zarejestrować produktu, ale sprzedawca link mi jakiś wysłał i że niby tutaj się to robi, strona wyglądała podobnie do dyson ale domena była dziwna. Wtedy nie przypuszczałem że to też lipna strona. Dopiero Dyson to potwierdził. Więc sprzedawca jawnie oszukuje. 

oznacz moderatorów

DVDx
#7 Wielbiciel#

A ja najwny się złapałem na to, aż sprzęt się uszkodził. Po 3 msc przestał się uruchamiać, odesłałem do serwisu Dyson i tam wyszło co jest pięć.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

DVDx
#7 Wielbiciel#

Mize być ciężko. Wspominałem o tym poniżej. Kurde zdjęcia nie mogę wysłać. Ale nie mam możliwości dyskusji, poniżej napisałem dlaczego, więc link podsyłam https://imgur.com/a/sMpQnnc

oznacz moderatorów

DVDx
#7 Wielbiciel#

Jutro odeśle towar aby móc skorzystać z POK. Więc dziękuję za odpowiedź i pomoc.

oznacz moderatorów

DVDx
#7 Wielbiciel#

Prosiłbym po prostu o to aby ktoś z POK mi napisał jakie kroki muszę wykonać. Bo raz słyszę przez tel jedno (policja) za chwilę drugie (odesłać). Moje pytanie brzmi następującą, czy jeśli jutro nadam zwrot to będę objęty allegro protect ? Co muszę napisać i gdzie (centrum wiadomości?) aby sprzedawca "zrozumiał" że odstępuje od umowy. Nie reklamuje, a jeśli tak to chce aby firma Dyson potwierdziła że wymieniony towar jest oryginalny. Proszę mi tylko odpowiedzieć na to pytanie.

 

Dwa czy nagrywać wszystko co wkładam do paczki ? I czym wysłać allegro InPost ? 

I czy mogę mi państwo zmienić osobę która rozpatruje wniosek ponieważ on mnie ignoruje i w życiu by mi tego nie napisał co wyżej czytam. Więc to kula u nogi a nie pomoc. 

oznacz moderatorów

DVDx
#7 Wielbiciel#

Oczywiście dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🍻

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

Standardowe podejście: utrudniać, utrudniać...utrudniać. Ja sie niezle musialem nagimnastykować dla 50zł z AP. Żenada.

Ale z drugiej strony jak jesteśmy już rąbani na początku procesu reklamacyjnego to co się dziwić. handlarze tylko utrudniaja zalatwienie reklamacji po mysli klienta.

oznacz moderatorów

xKamilxx
#9 Pomysłodawca#

Jak się sprawa zakończyła? Wysłałeś towar i dostałeś zwrot z POK, mam podobny problem. Allegro każe wysyłać i w dyskusji wrzucić nadanie, a policja każe zostawić bo dowód w zgłoszonej sprawie

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@DVDx jak się nie zna prawa to potem jest dramat
fakty się liczą
1 jaki sprzedawca czy firma czy prywatny
2 zakup na allegro normalnym czy na lokalnie
3 to że dyson ci wydał jakiś papier to nic nie znaczy bo o tym czy produkt jest oryginalny czy nie to zdecyduje biegły rzeczoznawca w sprawie sądowej może z art 286kk może z kc 
4 skoro allegro utrudnia zwrot z AP tzn że pewnie prywatny sprzedawca a jeśli prywatny to udowodnienie mu oszustwa jest praktycznie niemożliwe bo musiałbyś wykazać że ma wiedzę żeby ocenić czy towar to podróbka
5 reklamację składałeś? 
6 nie nazywaj kogoś oszustem bo jeśli nie masz na niego wyroku prawomocnego to jeszcze bekniesz za zniesławienie i zapłacisz koszty sądowe i odszkodowanie

oznacz moderatorów

Client:110143050
#11 Animator#

@az1rael "nie nazywaj kogoś oszustem"

A gdzie on niby konkretną osobę nazwał oszustem? Jak miałby beknąć za nazwanie jakiegoś anonimowego sprzedawcy "oszustem"? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:110143050 to ze na forum nie uzyl loginu nie znaczy ze w dyskusji nie polecial o jedno slowo za daleko lepiej uzywac slowa nieuczciwy niz potem miec przerypane  bo sie zagalopuje. I nie anonimowego bo jak sprzedawce firme nazwal oszustem to ten sprzedawca ma seksje komentarzy wystarczy go wyszukac na allegro a podanie loginu na forum to juz jest upublicznianie, nazwanie kogos oszustem w dyskusji to juz jest znueslawienie bo konsultant jest osoba trzecia

oznacz moderatorów

Client:110143050
#11 Animator#

@az1rael "to ze na forum nie uzyl loginu nie znaczy ze w dyskusji nie polecial o jedno slowo za daleko"

To nie znaczy też, że poleciał za daleko.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:110143050 ja tylko ostrzegam bo latwo o 1 slowo za daleko napisac potem jest beczenue ze sie po dupie dostalo elementarna zasada pilnowac jezyka na kazdym kroku by potem nie zalowac 

oznacz moderatorów