anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z uzyskaniem faktur od sprzedających!

Client:47062394
#8 Zapaleniec#

Ciągle mam problem z uzyskaniem faktury za zakupione towary. Czy tak trudno jest przesłać fakturę jeśli zaznaczę opcję, że chcę otrzymać fakturę i napiszę dane do faktury. Nie wiem czy trafiam na opieszałych sprzedawców ale póki co w polskim prawie podatkowym jest obowiązek wystawiania przynajmniej faktury uproszczonej by rozliczyć się z VATu. 

oznacz moderatorów
43 ODPOWIEDZI 43

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pinsplash TWA - Towarzystwo Wzajemnej Adoracji 😂🤣

Należą do niego wszyscy sprzedawcy i ci, którzy nie zgadzają się z Naczelnym Demiurgiem 😀

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Można było odnieś wrażenie że ty nie należysz do TWA. To coś z Kościołem powiązane.😁

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@LEW433 No jak nie należę, jak należę 😀

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Zauważyłem i jestem "trochę" zaskoczony.😁

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@LEW433 Zaskoczony??? Przecież Ty też należysz. Od początku.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Ja po rezygnacji "Patyka",jestem na pierwszym miejscu u xyz.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@LEW433 No i sobie tam siedź 😀

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Nie mam wyboru, jestem tym zmęczony, naprawdę jestem ugodowy, może ma problem z płcią, ta pani. Nie chcesz odkupić, tanio sprzedam podium?😁

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@LEW433 Nie chcę. Dobrze mi tu, gdzie jestem 🙂 Jeszcze by mnie wyzywali od demiurgów. Po co mi to? 😜

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 No to trzeba ten krzyż dźwigać, może wystawić na licytację.😁

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Nie należę do TWA, z nowego konta wysyła mi buźki.🤣🤣😂

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@LEW433  Zasłona dymna. Nie daj się wpuścić w maliny 😀

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Popryskałem maliny przez pomyłkę, uschły.😠

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@LEW433 Doopa, nie ogrodnik 😂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Nie jestem takim ideałem:Screenshot_2020-11-27 Kod o nominale X złotych, czy muszę wykorzystać całą wartość(1).png

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@pinsplash sprzedawca, mógł wysłać fakturę z jakiegoś systemu z adresu nie powiązanego z Allegro i wówczas klient faktury by nie otrzymał, w przeciwnym razie powinna być również do pobrania w historii wiadomości.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@TATLOK  W takim razie bez sensu. Po co wysyłać fakturę skoro nie dotrze do kupującego ? 😊

Czy to nie jest tak że wysyłanie faktur drogą elektroniczną wymaga zgody kupującego ?  Nie wiesz czy coś się zmieniło w tym temacie? Ja trochę boję się tak wysyłać i wkładam zawsze papierową do paczki.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@Kaliope_Brzeg Wiesz sprzedawca mógł o tym nie wiedzieć - bo mógł np. od Nowego Roku korzystać z nowego systemu księgowego. 

Wysyłka faktury e-mailem nie jest tożsama z wersją faktury elektronicznej, na którą trzeba mieć zgodę.

Mogę wysłać e-mailem fakturę pod warunkiem włażenia jej również do paczki z produktem, ale tego nie robię bo.

W sytuacji gdy klient nie odbierze paczki i dokona zwrotu, taką fakturę łatwiej anulować, gdyż masz pewność że nie doszło do wprowadzenia jej w obrót gospodarczy, a tak fakturę wysłaną e-mailem, mógł odbiorca zaksięgować, nawet gdy z jakichś tam powodów nie odebrał paczki.

Łatwiej w takiej sytuacji anulować fakturę niż zrobić korektę.

oznacz moderatorów

Client:47062394
#8 Zapaleniec#

Jeżeli faktura wysłana mailem ma elementy składowe wynikające z ustawy o podatku VAT to jest ona równoważna z fakturą papierową i elektroniczną. 

" Jak stwierdził Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 28 czerwca 2018 roku (sygn. 0111-KDIB3-2.4012.287.2018.2.MD) przez fakturę należy rozumieć nie tylko dokument w formie papierowej, ale także w formie elektronicznej, która może być wystawiona i otrzymana w dowolnym formacie elektronicznym, również jak w przedmiotowym przypadku w formacie PDF, pamiętając o tym, aby zawierała elementy wymagane przepisami ustawy o VAT."

Nie ma także określonego sposobu wyrażenia zgody na przesyłanie faktur drogą elektroniczną. Zgodą może być podanie maila i zapłata za fakturę.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@Client:47062394  Aha, to jeszcze lepiej. Tylko po co np. telekomy, żądają zgody na wysyłkę faktur elektronicznych? a wręcz uzależniają niższy abonament od wyrażenia tej zgody?

oznacz moderatorów