anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z zwrotem

MAMY ROZWIĄZANIE!
amitpo1104
#7 Wielbiciel#

Witam, kupiłem słuchawki Apple na aukcji po otrzymaniu przesyłki okazało się że są podróbkami. Chce zwrócić słuchawki jednak minął 14 dniowy okres zwrotu i nie mogę tego zrobić bezpośrednio przez allegro, rozpocząłem dyskusje ze sprzedającym on przeprosił i podał namiary do odesłania paczki Inpostem. I teraz moje pytanie co w przypadku gdy odeślę towar z powrotem a sprzedający nie zwróci mi pieniędzy? Czy allegro jakkolwiek pomoże mi w ich odzyskaniu? Czy po prostu zaufać i odesłać słuchawki licząc ze sprzedający mnie nie oszuka. 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
LEW433
#21 Demiurg#

Pomoże jak to zrobisz przez Allegro a najlepiej otwórz dyskusję i tam opisz w czym problem, składaj reklamację na niezgodność z opisem i już, na zwykłym  Allegro tu: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wplaty-od-kupujacych-na-allegro-lokalnie/jak-zwrocic-kupu... na Al: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@LEW433 Zastanowiłeś się co piszesz? Po co wprowadzasz w błąd? Po co otwierać dyskusję? Ze słów wynika że już jest otwarta, nawet jak by nie była, to sprzedający zgodził się na odesłanie. Wspołpracuje.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie wynika że dyskusja jest przez Allegro i pisz co chcesz a jesteś sprzedającym i wy wprowadzacie kupujących w błąd, pouczaj innych.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@amitpo1104 Jak to uzgadniałeś ? Wiadomości przez allegro? Jeżeli tak, to spokojnie, allegro ma wgląd i Cię chroni.  Co Ci napisał sprzedający? Bo to co zgłosiłeś to REKLAMACJA z tytułu rękojmi. Niezgodność towaru z opisem. Czego zażądałeś od sprzedającego?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Zabezpiecz dowody na nieoryginalność (np. foto). Handel podróbkami jest karalny, więc gdyby były problemy ze sprzedawcą będziesz miał haka.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie słuchaj sprzedających (to oni tu piszą) składaj reklamację i musi ją rozpatrzyć i składaj przez dyskusję Allegro.

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

Jeśli sprzedający nie zwróci kasy zamkniesz dyskusję jako nierozwiązaną i wystąpisz o zwrot z allegro protect.

Jeśli ma dobre konto (dużo pozytywów, malo negów) to powinien zwrocic bez problemu, aby móc dalej handlować podróbkami.

oznacz moderatorów