anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem ze zwrotem telefonu który okazał się być niespłaconym telefonem na raty

Xcapitan
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Witam

 

Kupiłem telefon na tej aukcji  u tego sprzedającego 

https://allegro.pl/oferta/smartfon-samsung-galaxy-s24-ultra-12-gb-512-gb-5g-fioletowy-15542893148

Po jego otrzymaniu i sprawdzeniu numeru IMEI okazało się, że telefon należy do operatora Plus (raty w ciągu spłaty)

W formularzu zwrotu omyłkowo zaznaczyłem reklamację, ale w jej treści zaznaczyłem, że chce zwrotu całości kwoty, bo nie chce ryzykować, że będę miał zablokowany telefon. Podczas rozmowy z kupującym (20 maja) przez allegro chat, sprzedający zaproponował napisanie oświadczenia, że telefon zostanie w spłacony, albo wymianę na inny, na żadną z tych opcji się nie zgodziłem, tylko na zwrot pieniędzy. Telefon odesłałem, sprzedający ociągał się z rozpatrzeniem zwrotu i teraz pisze mi że tylko wymiana telefonu wchodzi w grę. 

Czy przez omyłkowe wybranie złej opcji formularza, mimo wyraźnych deklaracji chęci zwrotu w tym samym formularzu, jestem zmuszony do wymiany tego telefonu i nie mam możliwości zwrotu?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

kostas11
#21 Demiurg#

@Xcapitan telefon nie powinien wcale trafić do sprzedaży, ma wadę prawną, złożyłeś reklamację no przykro ale co innego jest reklamacja a do innego odstąpienie powołaj się na:

Art. 43e. 1. Jeżeli towar jest niezgodny z umową, konsument może złożyć
oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, gdy:

5) z oświadczenia przedsiębiorcy lub okoliczności wyraźnie wynika, że nie
doprowadzi on towaru do zgodności z umową w rozsądnym czasie lub bez
nadmiernych niedogodności dla konsumenta.

A że zgodnie z nowymi przepisami nie można odstąpić a sprzedawca wybiera co zrobi masz przechlapane, Czemy nie sprawdziłeś wcześniej numerów ? 

Z drugiej strony jak przyśle nowy telefon bez rat to w czym masz problem, pamiętaj że przy drugiej reklamacji możesz odstąpić od umowy !!!

3) brak zgodności towaru z umową występuje nadal, mimo że przedsiębiorca
próbował doprowadzić towar do zgodności z umową;

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Xcapitan Słusznie jet to reklamcja, załóż dyskusję, mogą być inaczej problemy, wiele wątków jest na forum Allegro o takich wystawionych telefonów z wadą prawną: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów