anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prywatny sprzedawca a reklamacja

MAMY ROZWIĄZANIE!
Texsakov
#8 Zapaleniec#

Kupilem telefon od prywatnego sprzedawcy. Okazało sie, ze telefon ma uszkodzony ekran, cos podobnego to wypalenia. W opisie nic nie bylo o tym wspomnine, wszystko mialo byc sprawne, bez wad. Na zdjeciu z aukcji widac tą wadę (przed kupnem tego nie widziałem, bo na zdjęciach jest to niemalże niewidoczne). Do tego ma jeszcze drugą wadę ekranu, również wypalenia, ale pojawiające sie po kilku minutach na włączonym ekranie, tak z grubsza.

Otworzyłem dyskuje, czekalem na odpowiedź reklamacji z 20 dni, bo allegro myślało, że to przedsiębiorca. Dziś sprzedający odmówił reklamacji, a allegro napisało, ze nic z tym nie mogą zrobić. 

Rozumiem, że obecnie na allegro można sprzedawać uszkodzone przedmioty, bo jedyną rzeczą jaką potem trzeba zrobić, by uniknąć płacenia albo zwrotu, to odmówienie reklamacji? 

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
Monika__L
#15 Entuzjasta#

1. skąd allegro myślało ze to przedsiębiorca?

2. jeśli myślało że to przedsiębiorca to czemu pozwoliło czekać 20 dni?

 

oznacz moderatorów
Texsakov
#8 Zapaleniec#

Nie wiem. Napisali, ze ma 14 dni na decyzję, a potem po 14 dniach mi nagle napisali, ze przepraszaja i że powinien natychmiast kupujący to zrobić 😭 (20 dni trwa juz dyskusja).

Zakończyło się tym, ze allegro da mi w ramach allegro protect za naprawę, ale szkoda, że sprzedający nic nie bedzie musial płacić 🫠

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Texsakov A dyskusję odznaczyłeś jako nierozwiązaną ? 

oznacz moderatorów