anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przedsiębiorca sprzedajacy na koncie prywatnym.

PiorunHuta
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem przedmiot od sprzedającego na, którego koncie jest informacja, że jest prywatnym sprzedawcą jednak na wielu opisach aukcji (których jest około 140) jest sprzeczna informacja, że wystawia fakturę VAT 23%.  W ceidg jest firma zarejestrowana na dane sprzedającego pokrywająca się profilem działaności z przedmiotami jego sprzedaży. Kolejna rzeczą jest, list przewozowy na którym widnieją dane z nazwa firmy.

Jako, że sprzedający faktycznie jest przedsiębiorca zgłosiłem mu w terminie, że chce odstąpić od umowy SMSem oraz w wiadomości na portalu, na co nie odpowiedział (loguje się codziennie na Allegro) . W związku z tym otworzyłem dyskusje w której również nie udziela odpowiedzi mimo ponagleń pracownika portalu.

Mimo, że przedstawiłem pracownikowi portalu w/w fakty odnośnie tego, że sprzedający jest przedsiębiorca to otrzymałem odpowiedz, że  serwis nic z tym nie może zrobić jako, ze dla nich jest sprzedawca prywatnym.

Wg 2.4 pkt regulaminu w tym przypadku powinien zmienić konto na firmowe co by się wiązało z umożliwieniem zwrotu itp.

Prosze o poradę czy da się coś zrobić w kierunku zwrotu albo skorzystania z Allegro Protect.

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

pecela
#16 Inspirator#

Jest jeszcze ograniczenie samego Allegro, które nie pozwala ustawić dla kont prywatnych niektórych opcji, nawet jak są wymagane przez prawo. 

Problem mają zwłaszcza osoby prowadzące działalność nierejestrowaną, kodeks cywilny i ustawa o prawach konsumentów, traktuje ich jak przedsiębiorców (np. muszą przyjmować zwroty, wystawiać faktury (a w przypadku niektórych branż także paragony), czy też są traktowani jak przedsiębiorcy w transakcjach).

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@pecelamoje problemy byly jakieś 3 lata temu.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Serwis wprowadza Cie w błąd - nie liczy się co sobie wydumał serwis, ale to co mówią przepisy

możesz zgłosić się ze skargą do rzecznika praw konsumenta

czy też inspekcji handlowej

lub napisać do Urzędu Skarbowego pytanie

czy działalność sprzedawcy jest działalnością gospodarczą

 

wkrótce takie działalności firm z kont prywatnych znikną, gdyż serwis będzie musiał

raportować naszym władzom takie działalności

Śmieszne jest, że allegro nie próbuje wyjaśnić statusu sprzedawcy

@PiorunHuta 

W moim przypadku kupiłem rzecz związana z działalnością a nie mogę jej zwrócić. 

- czyli nie możesz i tak zrobić zwrotu - niezależnie od statusu sprzedawcy

@_Likos_ spróbuj to wyjaśnić us podczas kontroli

 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@RED  oczywiście że to wyjaśnie. 

Ja sprzedaję jako firma m in zabawki. Natomiast moja żona na innym portalu SPORADYCZNIE sprzedaje zabawki i ubranka po naszych dzieciach. Zabawki które sprzedaja żeona są : innych marek, sa używane, zdjęcia sa robione telefonem do każdej zabawki osobno. No i najważniejsze w mojej firmie nie ma takich samych zabawek. Wiec teoretycznie to samo a w praktyce o wykazanie różnicy i tego że jest to produkt prywatny naprawde nie jest trudno.

POdobnie by było z częsciami do auta. Jeśli miałbym prywatnia auto danej marki i wykazałbym np jego rozbicie w wypadku to jeśłi sprzedawałbym prywatnie częsci do danego auta - marka, model( które nigdy nie było na stanie firmy) to z wykazaniem tego nie byloby problemu.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_Likos_ ja nie jestem urzędem skarbowym/kas

teraz dostali nowe narzędzia do kontroli transkacji

i będą badać takie przypadki

wiem, że potrafisz to rozgraniczyć

 

ale allegro dalej pozwala na takie szwindelki jak sprzedaż na firmę z konta firmowego

jedyne ograniczenie - nie wystawią faktury za usługi

a w opisywanym przypadku wręcz jak widzę tuszują taką działalność - bo jakoś z dyskusji tutaj

nie wynika, że Kupującemu prawidłowo allegro doradziło dalsze postępowanie

oznacz moderatorów