anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przesyłka niedostarczona ze względu na zły adres.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Marketplejs
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

 

Oczekując na przesyłkę (do niemiec) w dniu dostarczenia pojawił się komunikat o błędnym adresie przez co kurier nie mógł jej dostarczyć. Adres podałem prawidłowy ale pominalem to, że jest to hotel. Ale nazwę hotelu podałem w dodatkowej wiadomości dla sprzedającego. Sprzedający nie wpisał tej nazwy przez co podejrzewam że  nie było nawet próby dostarczenia. Co w takiej sytuacji? Podejrzewam, że towar wróci do nadawcy A ja chciałbym już zrezygnować z zakupu. Czy mogę? Wracam do Polski A zamówiłem ubrania w których chciałem wrócić ale w tej sytuacji to dla mnie już bezsens..

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że możesz:

Jak zwrócić przedmiot

  1. Przejdź do zakładki Moje zakupy.
  2. Przy wybranym zamówieniu kliknij [szczegóły zakupu].
  3. Kliknij [zwróć zakup], w dolnej części strony, aby przejść do formularza zwrotu.
  4. Zaznacz przedmioty, które chcesz zwrócić i wybierz z listy odpowiedni powód. Możesz wybrać osobny powód zwrotu dla każdego produktu w zamówieniu.
  5. Wypełnij formularz i kliknij [zwracam produkty]. Sprzedający otrzyma wtedy mejla.         Sprzedający musi ci zwrócić środki, jakby miał z tym problem to otwórz dyskusje: https://allegro.pl/dyskusje/nowa
oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Sprzedawca nie ma możliwości dopisania lub edycji adresu, nazwę hotelu należało wpisać samemu obok imienia i nazwiska. 

Teraz sprzedawca zapłaci za wysyłkę i zwrot i mając kosztowną nauczkę zapewne wycofa  się realizacji zamówień za granicę.

Dobry przykład by wskazać zainteresowanym pytającym klientom, dlaczego sprzedawca nie dostarcza za granicę.

oznacz moderatorów
Marketplejs
#8 Zapaleniec#

Szczerze pierwszy raz dokonałem takiego zakupu. Nie mam o to pretensji do sprzedającego bardziej uważam że jest to wina kuriera. Nawet nie był na recepcji. A sam czekałem przed hotelem bo miałem podany czas w jakich godzinach kurier będzie. A nawet to nie było. Adres był kompletny ulica, nr. Budynku, kod pocztowy i miejscowość. Ja też niestety z tego powodu nie jestem zadowolony..

oznacz moderatorów
keichi
#13 Ambasador#

Pewnie przesyłka nie trafiła do kuriera tylko została zawrócona na sortowni. Widocznie w Niemczech, jeśli przesyłka jest na osobę prywatną a pod podanym adresem jest firma albo jak w Twoim przypadku hotel to musi być również podana nazwa tej firmy/hotelu.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Marketplejs Wejdź w zakładkę Moje zakupy i kliknij tam Zwrot towaru, wypełnij formularz i zatwierdź. Nie ma większego znaczenia, jaką metodę odesłania towaru tam zaznaczysz, bo nie będziesz go odsyłał. Druga opcja - wyślij sprzedawcy mailem swoją rezygnację z zakupu i podaj nr konta do zwrotu wpłaty. 

oznacz moderatorów