anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przesyłka utknęła na etapie odprawy celnej

MAMY ROZWIĄZANIE!
Mrowes01
#8 Zapaleniec#

Dobry wieczór. Na początku zaznaczę, że jestem kompletnie pozbawiony doświadczenia zamawiania zza granicy.

Dwa tygodnie temu zamówiłem maskotkę z tej aukcji https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione/989ea5a1-1688-11ec-b9bd-cd46d7ac1848. W historii śledzenia przesyłki ostatnia pozycja jaka tam widnieje mówi o problemie z odprawą celną. W internecie czytałem, że za przesyłki zza granicy UE o wartości powyżej 150 euro należy zapłacić vat i dostarczyć jakieś dokumenty. I tutaj pojawia się problem, bo zaczynam się obawiać, że coś przeoczyłem. Moje pytanie brzmi czy powinienem dostarczyć jakieś dokumenty, albo coś dopłacić? Jeżeli tak, to jakie dokumenty i gdzie powinienem wpłacić pieniądze? Jak mniemam powinienem skorzystać z opcji dopłacenia sprzedawcy, ale nadal nie jestem pewien tego, co powinienem teraz zrobić. Prosiłbym o pomoc. Z góry dzięki

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
europa89
#10 Popularyzator#

Po pierwsze nie ma już limitu od którego nie płaci się podatków. Dwa czym to idzie bo to firma kurierska mając Twoje dane (mail, tel) powinna się z tobą skontaktować w celu dostarczenia wymaganych dokumentów w celu oclenia przesyłki.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

A po trzecie to najlepiej teraz omijać zakupy z poza UE ,unikniesz problemów z dostawą ,opłatami i ewentualnym zwrotem.

oznacz moderatorów
Mrowes01
#8 Zapaleniec#

Z tego co widzę przewoźnikiem i dostawcą jest Yun Express. Nie miałem żadnej możliwości wyboru innej dostawy. Widziałem tylko informację, że za dostawę jest odpowiedzialny sprzedawca i nic więcej

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Mrowes01 Moim skromnym zdaniem to nie warto oszczędzać na zakupach ,lepiej kupić nieco drożej u siebie w kraju niż tracić nerwy i pieniądze i kupować coś gdzieś daleko tylko dlatego że jego cena jest atrakcyjna. Mam nadzieję że przesyła do ciebie dojdzie ale na przyszłość radzę rozważniej kupować .

oznacz moderatorów
Mrowes01
#8 Zapaleniec#

Przekaz do mnie dotarł, ale problem polega na tym, że nie idzie kupić tego w Polsce.

oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

W tym momencie każda przesyłka spoza Uni Europejskiej wymaga opłacenia VAT. Nie mylmy tego z cłem. Ale tu wysyłka była z Chin a tu akurat Chińczycy bardzo dobrze sobie radzą z omijaniem debilnych europejskich przepisów celnych . Prawdopodobnie niedługo dostaniesz info że twoje zamówienie zostało przepakowane i  wysłane Pocztą polską z ich punktu przeładunkowego w Szczecinie, Skierniewicach lub podobnym. I nie zapłacisz nic. Przyjdzie jako Pocztex 48 ...

 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Mrowes01, przewidywany czas dostawy w tej ofercie wynosi od 21 do 36 dni roboczych. Dokonałeś zakupu 16 września, więc ten czas jeszcze nie minął. Z kolei na stronie umożliwiającej śledzenia przesyłki znajduje się informacja z końca września "Arrived at AIRPORT of Destination". Oznacza to, że paczka jest już w Polsce. Pozostaje zatem uzbroić się w cierpliwość. 🙂 Gdy zdarzy się tak, że wskazany czas dostawy upłynie i nie otrzymasz przesyłki, daj, proszę, znać. 

Gdyby przy odprawie celnej została naliczona opłata, otrzymałbyś taką informację. 

Być może uznasz za pomocny ten artykułOdnośnik ten znajdziesz również w zakładce "Dostawa" na stronie oferty.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Mrowes01
#8 Zapaleniec#

Rozumiem. Tak jak napisałem wyżej nie mam doświadczenia zamawiania zza granicy, więc trochę się wystraszyłem, że czegoś nie zrobiłemalbo nie dosłałem. W takim razie pozostaje mi czekać. Dzięki 🙂

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Mrowes01, jasna sprawa! Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości, pisz śmiało. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów