anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przesylka spoza UE, nie zaplacone cło, co dalej?

Client:42547263
#7 Wielbiciel#

Cześć, mam nietypową sprawę, z którą obudziłam się dopiero teraz. Z końcem 2021 r. kupiłam karty wartość 43,28 zł. Nie zauważyłam, że wysyłka jest z Wielkiej Brytanii. Koszt dostawy 0,00 zł. Otrzymałam automatycznego maila z allegro, że mogą być naliczone dodatkowe opłaty celne i VAT. Przesyłka została dawno dostarczona, żadnych opłat nie było,kurier zostawił mi ją pod domem bez pokwitowania, podczas mojej nieobecności. 

Zastanawiam się teraz, czy nie powinnam czegoś jeszcze zapłacić? Nadmienię,że nigdy nie zamawiałam nic z zagranicy. Sprzedawca nie wystawia faktur, tak ma zaznaczone w kazdej aukcji i nie ma z nim kontaktu w języku polskim. 

Towar ma wartość poniżej 150 euro, więc teoretycznie nie podlega ocleniu, ale co z tym VATem? Po prostu boje sie ze kiedys  Skarbówka do mnie zapuka... @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:42547263 W tej sytuacji najlepiej dopytać bezpośrednio w Urzędzie Skarbowym jak ten konkretny przypadek zostanie potraktowany.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:42547263 jak już naliczają to do razu, i paczka jest wstrzymana i czekają na zapłatę lub przy niskiej wartości np. poczta przy odbiorze pobiera, jak przeszło bez problemu raczej nikt nie będzie Cię ścigał 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:42547263
#7 Wielbiciel#

Dziękuję, też mi się tak wydaje, jak poczytałam trochę, ale wolę dopytać jak to jest w praktyce 😉

oznacz moderatorów