anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przetrminowany produkt

MAMY ROZWIĄZANIE!
wojgosia
#8 Zapaleniec#

Witam

Na allegro jest aukcja gdzie podana jest data kawy 6miesiecy po terminie.Kupilam ja ale dopiero zauwazylam to jak ja otwieralam. Czesto kupuje produkty do terminu ale nie po terminie.  Sprawdzilam ze nie wolno sprzedawac przetrminowanych produktów.  Czy na allegro moze tak byc ze ktos pisze ze cos jest po terminie sprzedaje to i wystawia fakturę ? 

Uwazam ze wogole trzeba to zglosic do sanepidu. Prosze o wsparcie  

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41
az1rael
#21 Demiurg#

Byś się zdziwił czy się nie odważy odklej sobie taką ładną naklejke holo z produktu jak ją zobaczysz ma nabitą datę ważności pod spodem jest właściwa data ważności. Sama naklejeczka jest tak sprytnie zrobiona byś zdarł tylko wierzchnią warstwę ja już nie takie cuda wianki widziałem jak przesypywanie 5lat przeterminowanych supli z marki x w opakowanie marki y traktowanie blenderem bo się zrobiła kula cementu i wystawienie 3x drożej 

oznacz moderatorów
wojgosia
#8 Zapaleniec#

Wiesz ja nie sprawdzam dat ... bo to jest nornalne ze takie suche spozywki jak kawa nie maja kilku dni . Natomiast czesto jakncos konczy sie a jest kwszcxw w terminie ma promocyjna cene. Nie ma w tym nic zlego jak kupisz suche czy sypkie z data np jeszcze trzech miesięcy czy czterech. Jest ogolnie ogolnopolski zakaz sprzedaży  spozywki po terminie. I to ze firma wpisala date ze jest po terminie to dziala niezgodnie z prawem.  Nie mialabym problemu  jakby to byl przypadek bo wszytko sie zdaza ale oni mieli wystawione ponad 2 tys. szt.  To juz jest  niemoralne nieetyczne i wogole. To pewnie byl transport do utylizacji .. ale ludzie lubia zarabiac pieniadze. Zglosilam na allegro i do sanepidu.  Kolejna nauczka zeby czytać sprawdzac dwa razy ...  bardzo czesto korzystam z najtanszej ceny i ... i serio dopiero dzisiaj sie nacielam a kupuje minimum 3x w miesiacu za posrwdnictwem allegro

oznacz moderatorów
wojgosia
#8 Zapaleniec#

Z informacji od inspekcji sanitarnej w internecie i na allegro również nie można wprowadzać do obrotu przeterminowanych produktów spożywczych.  Na dodatek wystawiaja to jako firma i wystawiają  faktury vat.  Od kilkuset zlotych do kilku tysiecy lacznie z pozbawieniem wolności takie sa kary dla przedsiębiorców, którzy wprowadzaja przeterminowane prodykty nawet jeśli informuja o tym klientów w opisie.  

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@wojgosia zapomniałaś o najważniejszym, udostępnić nowy numer oferty z pyszną kawusią 😂

oznacz moderatorów
wojgosia
#8 Zapaleniec#

Wiesz że dostałam takiego nerwa że sprawdzałam przez weekend. Nie ma nowej oferty co oczywiście nie znaczy że jej nie będzie. Nie lubie takich sytuacji ale 3tys przeterminowanego produktu to jest jakiś kriminał. To jakby firma wystawiła certyfikat utylizacji a potem sprzedawala na allegro. Jak znajde taką ofertę ro napisze do Dallmayer zeby na to zerkneli. W końcu to ich produkt. Co smieszniejsze tej kawy w saszetkach typu senseo nie produkuje się w Polsce(jeśli chodzi o Dalmayer ) więc jaki to jest okropny proceder. To jak śmieci z Niemiec w naszych lasach! Tfu.  ....

oznacz moderatorów
wojgosia
#8 Zapaleniec#

Wpisz w google global zoom na swojej stronie internetowej maja oferte i 🤭🤦‍:płeć_żeńska:mozna kupic ròwnież za posrednictwem allegro. Nie ma opisu ani daty do spożycia a cena taka sama . Nie mam już ochoty bawić się w dedektywa . Natomiast to tylko pokazuje jak można robic pieniądze w uczciwy/nieuczciwy sposòb.

oznacz moderatorów
-PRORIDE-
#11 Animator#

Przeleciałem ich komentarze negatywne i nikt nie pisze o produkcie po dacie ważności oprócz tylko jednego komentarza. Więc zakładam że to w trafiło się tylko Pani może nie zwrócili uwagi na to sprzedając taką ogromną ilość kaw. Mają prawie 6 tysięcy komentarzy, a tylko jeden narzeka na datę ważności. Inni narzekają nie na datę ważności ale na długi czas wysyłki.

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Niedozwolona jest nie tylko sprzedaż produktów żywnościowych po terminie ważności, ale samo ich oferowanie.
Tutaj karnie może odpowiadać nie tylko sprzedający, ale i platforma, na której sprzedaje. Wszystko zależy czy Inspekcja Handlowa skieruje sprawę do prokuratury (ewentualnie prokuratura zajmie się sprawą z urzędu), a ta wniesie oskarżenie do sądu.

 

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

oj tam, dzisiaj na śniadanie zajadałem się pasztetową kupiną na Wolumenie, nawet jestem zadowolony bo ma tylko 2 tygodnie po terminie. Bez przesady to tylko kawa. 

oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

Ja wolę kawę ziarnistą, bo termin ważności jest tylko "zalecany" i nadaje się do spożycia nawet kilka lat po terminie. Zresztą ostatnio obił mi się w tv program, w którym zwracano uwagę, że wiele produktów jest wyrzucanych ze względu na te daty, ale produkty nadal bezpiecznie nadają się do spożycia. Na pewno zwracano uwagę na kawę ziarnistą i chyba miody, ale lista produktów była dłuższa.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów
-PRORIDE-
#11 Animator#

https://www.gastrro.pl/blog/nalezy-spozyc-do-a-najlepiej-spozyc-przed/

Marnotrawstwo żarcia. Wszystkie dyskonty spożywcze powinny wyprzedawać żarcie jak się zbliża termin spożycia.  Z tego co zauważyłem u siebie mając kilka takich sklepów to najbardziej obniża ceny Intermarche daje -50%, Lidl daje -25%,  Biedronka i Dino w ogóle nie robią wyprzedaży produktów o bliskiej dacie spożycia tylko od razu wyrzucają do śmieci. Wyprzedawać powinni takie produkty 90% taniej. Rozumiem chleb lub produkty mleczne i mięsne to szybko się psują ale inne produkty można jeść nawet po dacie ważności. Owoce w biedronce także powinni przeceniać ile razy widzę np dojrzałe banany w Biedronce i są w takiej samej cenie jak dopiero co wyjęte z chłodni. Wiadomo że zaraz te owoce wyrzucą do śmieci, a teraz to w ogóle zamykają kosze na śmieci aby Freeganie nie mieli dostępu. Marnotrawstwo żarcia jest kolosalne.

oznacz moderatorów
wojgosia
#8 Zapaleniec#

Dokladnie zgadzam sie z Tobą. Mozna jeść po dacie ale nie można przesadzać bo zywnosc jest konserwowana i rowniez ma to wplyw na  produkt. Widzialam gdziws taka rozpiske i utkwilo mi 3 m po dacie max dla.suchych produktow.  Natomiast robienie przekrętów na przeterminiwanych produktach uważam za kryminał. Jesli chodzi o tą niesczesna kawe to firma miala wystawionych okolon3tysiace produktow 6miesiecy po terminie. Zaden dyskont na raz nie ma takiej ilosci na stanie. Dlatego smiem twierdzic ze kawa poszla do ultylizacji ale .. trafila do obiegu poprzez allegro. 

oznacz moderatorów
-PRORIDE-
#11 Animator#

Nie patrz że ktoś ma po kilka tysięcy produktów bo to nie prawda jest mnóstwo ofert na allegro gdzie ktoś wystawia przedmiot z ogromną ilością dostępnych sztuk. Przeważnie tacy sprzedawcy są podpięci pod hurtownie i aby nie tracić klientów to podają takie ilości aby aukcja się nie zakończyła. Patrz na te oferty:

Mata dostępność 83 tysiące sztuk
https://allegro.pl/oferta/10822622599

Lusterka merc 900 sztuk
https://allegro.pl/oferta/12544336881

Torebka na rower 97 tysięcy sztuk
https://allegro.pl/oferta/12798368159

Takich ofert jest mnóstwo. Nikt kto tyle pisze to nie ma na stanie takiej ilości. Musieli by mieć ogromne magazyny aby to wszystko pomieścić większe niż sklepy hipermarkety.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@-PRORIDE- , @wojgosia  "Takich ofert jest mnóstwo. Nikt kto tyle pisze to nie ma na stanie takiej ilości."

I tak właśnie wygląda legalizacja oszustw, kłamstw. Przyzwyczajamy się do tego że nie ma takiej ilości albo że sprzedawca nie ma wcale przedmiotów bo nie musi mieć.

Ziarno "techniczne" najlepiej smakuje w polskim chlebie, jedzcie bo przez to wspieranie sąsiadów.... ( kolejne kłamstwo - wspieracie oszustów)

Najlepsza kawa to przeterminowana, ma wtedy wspaniały zapach stęchlizny, pleśni.

Kiedyś kupiłem taką kawę, skusiła mnie niska cena, musiałem natychmiast wyrzucić. Szkoda że nie miałem na tyle wiedzy i świadomości żeby  zgłosić to, upublicznić.

Życzę wszystkim czytającym dużo zdrowia w świecie legalnych kłamstw, oszustw...🤕

oznacz moderatorów
-PRORIDE-
#11 Animator#

Ja kawy nie pijam ale np herbatę piłem pół roku po terminie i było wszystko ok tak samo z odżywkami sportowymi nawet po 10 miesiącach spożywałem i były ok ale tu akurat jest sama chemia więc się nie psuje. Kilka dni temu bolał mnie ząb i wziąłem tabletkę ketonal, a że to lek na receptę to znalazłem u siebie ten lek z datą ważności 2021 bo kiedyś kupowałem i o dziwo przestał ząb boleć bo nadal składniki działają. Te daty ważności to są za długie na tych produktach w sklepach spożywczych powinny być max do 2 miesięcy wtedy producenci by zarobili ogromną kasę jakby tak wszyscy wyrzucali jedzenie bo zaraz kończy się data ważności. Autor tematu zakupił w promocyjnej cenie kawę aby przyoszczędzić i teraz płacz że produkt po terminie ważności. Chytry dwa razy traci. To tak samo jakbym poszedł do supermarketu i kupił produkt -50% bo data upływa jutro, a następnego dnia przyszedł do sklepu na reklamację że sprzedają produkt przeterminowany i żądał zwrotu towaru i jeszcze powiadomił sanepid 😀

Co do dużej ilości przedmiotów to algorytmy wyszukiwarki allegro kiedyś brały pod uwagę ilość produktów jaki oferuje każdy sprzedawca. Nie będą w końcu promować ofert gdzie sprzedawca oferuje trzy sztuki przedmiotów. Ja swoje przedmioty mam max do 10 sztuk na aukcjach i jak widzę jak mnie wyszukiwarka traktuje po trafności to większość aukcji jest na szarych końcach list np strona 9 z 10. Mówili że już wyłączyli tą opcję że nie biorą pod uwagę ilości dostępnych sztuk ale jestem przekonany że to nie prawda. Dalej sprzedawcy którzy mają minimum 500 produktów w każdej aukcji są lepiej faworyzowani i ich aukcje są na wyższych pozycjach list wyszukiwarki niż sprzedawcy którzy tak jak ja mają w ofercie max do 10 sztuk przedmiotów. Czyli wirtualny towar jest lepszy niż własny towar w swoim własnym magazynie.

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

Herbatę to ja piłem nawet 10 lat po terminie, bo co tam się może przeterminować? Jeśli była szczelnie zamknięta/zafoliowana to jest jak nowa.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

@vonNogay też piłem taką herbatę, ale jeszcze produkowaną w latach komuny, znaleziona w piwnicy po porzednich właścicielach. 

oznacz moderatorów
wojgosia
#8 Zapaleniec#

Dokladnie tak pod warunkiem ze jest bio. Inaczej jesli jest na jakiś pestycydach to nie ryzykowalabym takiej kawusi. Oczywiscie jakiws 3 m po terminie jest jeszcze gwarancja smaku(podobno) ale  w przypadku tych saszetek kawa byla zwietrzala  No i najważniejsze że nie można  wprowadzac do obiegu bo cholerka wie co tam w środku  jest.  Nie jestem przewrazliwiona bo dzialam w duchu zero west ale wszędzie są granice dobrego smaku. Ps lubie czarna kawe i po tej akcji mam waersje do saszetek

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@wojgosia nie działasz w duchu zero waste, tylko max waste. Zgłaszasz do sanepidu i mnóstwo towaru, na który jest klient (ktoś może chcieć kupić taniej przeterminowaną kawę) idzie do utylizacji zamiast zostać wykorzystana..

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@wojgosia , @br.  my akurat nie handlujemy spożywką lecz produktami ogrodniczymi. Przynajmniej raz w miesiącu mamy pytanie czy nie chcemy sie pozbyc produktów przeterminowanych. Są firmy które mają taki model biznesowy. Kupić po terminie za 3-10% wartosci . PRZEROBIĆ DATE i sprzedac dalej zarabiając kilkaset procent. Obstawiam że spożywki także to dotyczy. U nas są z reguły pytania o nawozy ogrodnicze i srodki ochrony roślin . 

My na szczescie mamy odpowiednie umowy z dostawcami i to oni odbierają od nas przeterminowane produkty natomiast ile jest takich firm które tylko po to aby sie ich pozbyć  sprzedają je za kilka % wartości. ( w przypadku np srodków ochrony roślin utylizacja bywa droższa od ceny zakupu  produktu)

No a potem mamy takie kwiatki jak w tym wątku a do tego pełne wysypiska i lasy różnych niebezpiecznych rzeczy których nie udalo sie przerobić.

Ja osobiście bardziej patrze na stan faktyczny zakupionego produktu niż na daty przydatności ( w sumie nie wiem ile razy byla przerabiana)

Ot nasza rzeczywistość.

oznacz moderatorów