anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przetrminowany produkt

MAMY ROZWIĄZANIE!
wojgosia
#8 Zapaleniec#

Witam

Na allegro jest aukcja gdzie podana jest data kawy 6miesiecy po terminie.Kupilam ja ale dopiero zauwazylam to jak ja otwieralam. Czesto kupuje produkty do terminu ale nie po terminie.  Sprawdzilam ze nie wolno sprzedawac przetrminowanych produktów.  Czy na allegro moze tak byc ze ktos pisze ze cos jest po terminie sprzedaje to i wystawia fakturę ? 

Uwazam ze wogole trzeba to zglosic do sanepidu. Prosze o wsparcie  

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41
LEW433
#21 Demiurg#

Napisz do sprzedającego i złóż reklamację. Dyskusja: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

Ale o czym tutaj dyskutować? Sklep powinien być natychmiast zamknięty z powodu naruszeń przepisów sanitarnych.  Allegro również powinno być ukarane za brak nadzoru i dopuszczenie do takich sytuacji.

Jeśli będziemy dalej takie sytuacje tolerować to niebawem wytrują nas w majestacie prawa i winnych nie będzie.

@wojgosia  Zgłaszaj do sanepidu ale nie sądzę aby powiatowy sanepid coś zrobił. Oni skontrolują wezmą co im się należy i nie stwierdzą uchybień bo przedmioty przeterminowane będą "zniszczone"

Może wojewódzki sanepid?

Natomiast Allegro w takich sytuacjach powinno reagować natychmiast, już na podstawie takiego zgłoszenia. Bo dyskusja będzie trwać  tygodniami, a ludzie będą podtruwani...

To Allegro powinno zgłaszać naruszenie przepisów do właściwych  urzędów.

oznacz moderatorów
wojgosia
#8 Zapaleniec#

Napisałam do wojewódzkiego sanepidu, zglosiłam oferty na allegro(Od razu zostały zablokowane) taka kawa 6m po terminie to jest produkt(tak myślę) z odzysku z tzw utylizacji. Ktoś juzż za ten ceryfikat utylizacji zapłacił a kawa spowrotem trafiła do obiegu. Sklep /hurtownia ma produkty z Niemiec  więc można  tylko wywnioskować jaki to brudny biznes jest.  Zrazilam się do zakupów na allegro. Kupuje od 15lat ale w tym roku to już 4 wtopa. .  Sprzedawcy robią co chcą.  I tym samym trzeba poświęcać wiecej czasu na zakupy.  To szkodzi innym sprzedawcom i kupującym. 

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

No i bardzo dobrze, że ponownie trafiła do obiegu. Po co niszczyć coś, co ktoś może wykorzystać? Bezsensowne marnotrawstwo. Jeśli w opisie jest podana data to nie widzę problemu, ktoś może chcieć kupić przeterminowaną o 6 m-cy kawę za pół ceny. Nic się nikomu z powodu wypicia takiej kawy nie stanie, najwyżej kawa nie będzie tak dobra jak ta świeższa.

oznacz moderatorów
wojgosia
#8 Zapaleniec#

Jesli taki produkt bylby przebadany i stwierdzono ze jest zdatny do uzytku to nie mialabym.nic przeciwko. Natomiast nawet kawa w ziarnach ktora nie jest bio jest na pestycydach i glupota jest mowic ze nic nikomu sie nie stanie. Jesli cos jest po terminie to wystawia sie to w miejsce gdzie ludzie moga sobie wziąść za darmo  i sami decydujà o tym czy chca czy nie . Reszta jest nie stosowna do napisania .

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

czy cena kawy była na tyle atrakcyjna?

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jeśli uważasz że jest coś niezgodne z zasadami to zawsze możesz zgłosić "naruszenie zasad" przez formularz a tam zweryfikują dane aukcje.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608  Wszyscy wiemy że zgłaszanie naruszenia zasad to fikcja chroniąca nieuczciwych sprzedawców.

Co serwis może zweryfikować na odległość?

oznacz moderatorów
wojgosia
#8 Zapaleniec#

Dziękuję właśnie tego szukalam bo zanim ta machina ruszy to ludzie nakupuja .. 

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@wojgosia "zanim ta machina ruszy to ludzie nakupuja" - spokojnie nic nie ruszy. 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@wojgosia Uważam, że najpierw powinnaś sprawdzić czy to to przypadkiem nie jest data produkcji

oznacz moderatorów
wojgosia
#8 Zapaleniec#

Nie maja w opisie aukcji data przydatnosci 02.2023 sprawdziłam 3razy zanim to opublikowalam

oznacz moderatorów
wojgosia
#8 Zapaleniec#

Nie ma juz tej oferty bo zglosilam do allegro mieli wystwaionych ponad 2tysiece szt

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@wojgosia a możesz załączyć fotkę informacji o dacie  ,na kawie  , którą kupuję również na allegro jest bita data produkcji .

oznacz moderatorów
wojgosia
#8 Zapaleniec#

20230825_095105.jpg

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@wojgosia a nie dała Ci do myślenia niska cena ? sprawdź w jakiej kategorii było wystawione ( np. art kolekcjonerskie ) z drugiej strony była data podana i wiedziałeś co kupujesz a widać na zdjęciu że hurtowo łyknąłeś 🙂

Nie wiem czy podlega to pod paragrafy ale tu musiał byś udać się do prawnika bo gumy donald przeterminowane też sprzedają do kolekcjonowania 😄

Art52Ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia

Art100Ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
wojgosia
#8 Zapaleniec#

Często kawy w saszetkach sa do terminu np 3 czy 4 m. W tej cenie. Troche nie namiejscu to co napisałeś bo w kupulam 8szt x16 saszetek a w ciagu dnia zuzywamy średnio  10saszetek więc  to jest ilosc na miesiąc z hakiem (tylko do twojej wiadomości  bo wyszłaś w szczegóły  ale nie za bardzo to wyszlo) . Kategoria byla kawa w saszetkach a oni maja pinad 2 tysiace sztuk. Więc.. kupuje  15 lat na allegro i serio pierwszy raz kupulam spozywke przetermonowana. Zle spojrzalam myslalm ze jest do konca roku czyli do 12/2023  tyle celem wyjasnienia. Guma Donald  to nie kawa dalmayer w saszetkach . 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@kostas11  "...była data podana i wiedziałeś co kupujesz"

Właśnie przed  wpisaniem poprzednich postów sprawdziłem sobie na Allegro jak są podawane daty ważności w przypadku kawy. Przeleciałem wiele ofert, w żadnej nie zauważyłem  podanego terminu przydatności, natomiast są długie opisy jaka ta kawa jest znakomita.

Więc chyba na Allegro nie ma obowiązku sprzedawania przedmiotów zdrowych, nieprzeterminowanych.

Mam prawo postawić tezę że w dużej mierze są sprzedawane  produkty wycofane z normalnego obrotu.  Bo w sklepie stacjonarnym żaden sprzedawca nie odważy się wystawić towaru przeterminowanego, a na Allegro wszystko można.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

I jeszcze ciekawostka, na dobry apetyt przed obiadem 😁

https://allegro.pl/oferta/pierogi-z-kapusta-chyrowskie-regionalne-domowe-12695453414

Oczywiście nie ma żadnej wzmianki o terminie przydatności, o tym że pierogi są wysyłane swieżutkie.  Po co takie informacje, jeszcze ktoś świeżość zakwestionuje i będzie niezgodność z opisem. Nie ma informacji, nie ma problemu.

Ale ja nie o tym chciałem bo wierzę że sprzedawca dołoży wszelkich starań...

Otóż zgodnie z najnowszymi wytycznymi sprzedawca  ma obowiązek zaoferować wysyłkę takich pierogów ekspresem Allegro One Box.  Już widzę jak one się tam dogrzewają w tej blaszanej skrzynce przez kilka długich dni. Na pewno będą jadalne...

Smacznego życzę 😅

oznacz moderatorów