anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przypadkowy zakup czy oszustwo

slonar1
#7 Wielbiciel#

Przypadkowo zakupiłem przedmiot, którego nie obserwowałem przez allegro Pay i jestem pewien, że tego nie dokonałem, a sprzedający nie zgodził się na zwrot i poinformował mnie, że już towar wysłał? Czy ktoś miał takie zdarzenie?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

br.
#21 Demiurg#

@slonar1  To co piszesz jest bardzo niejasne, zagmatwane.

Więc kupiłeś czy nie kupiłeś?

Zapłaciłeś?

Sprzedający firma czy prywatny?

Może ktoś włamał się na twoje konto?

oznacz moderatorów

slonar1
#7 Wielbiciel#

Przepraszam, ale jestem wkurzony sytuacją...Podobno o 23.00 w niedzielę jak spałem, kupiłem jakąś paterę talerz i to przez allegro Pay?

W poniedziałek rano jak zobaczyłem, że zapłaciłem 310zl, to od razu zgłosiłem zwrot, lecz sprzedający nie zgodził się i wysłał towar, czeka na Poczcie.

podaję nr zam.13524477849.

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@slonar1 sprawdziliśmy dokładnie Twoje konto, ale nie ma na nim żadnych śladów włamania, więc zapytaj proszę swoich współdomowników, rodzinę lub znajomych, czy nikt np. nie dokonał go z Twojego konta. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

slonar1
#7 Wielbiciel#

Nie ma takiej możliwości, żeby ktoś z domowników bez mojej wiedzy kupił coś na allegro, tym bardziej prz allegro Pay, gdzie trzeba potwierdzić kilka razy, chyba że to zrobiłem przez sen?

Jedynym tropem jest to, że obserwowałem 3 stare monety, bo mam takie same i chciałem sprawdzić ceny, ale nigdy w życiu nie kupiłbym jakiejś patery???

Dziwne jest też to, że ten sprzedawca już z samego rana w poniedziałek, jak zobaczyłem zakup i poprosiłem o zwrot I rezygnację, szybko pobiegł na pocztę i wysłał ten talerz (komu to potrzebne za 300zł???? Czy można sprawdzić tego sprzedawcę?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@slonar1 Allegro najpewniej sprawdziło adresy IP z jakich korzystało Twoje konto i jeśli nie ma żadnych anomalii to nie ma podstaw do uznania, że doszło do włamania.
Poza tym jak mają sprawdzać sprzedawcę i dlaczego?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@slonar1 Sprawdziłam konto tego sprzedającego, ale nie ma na nim żadnych nieprawidłowości. Ze swojej strony mogę zaproponować Ci wyłącznie próbę wyjaśnienia sytuacji ze sprzedającym w dyskusji, ale tak jak Cię już poinformowaliśmy prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny przysługuje przy zakupach konsumenckich (kiedy osoba prywatna kupuje od firmy). W tej sytuacji decyzja o przyjęciu odstąpienia należy wyłącznie do sprzedającego. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

slonar1
#7 Wielbiciel#

Zglosiłem zwrot od razu z rana przed wysłaniem, że to omyłkowy zakup, ale nie zgodził się, tłumaczyłem że nie wiem jak to się stało i że nie jest mi potrzebna jakaś patera, bo nie kupuję takich rzeczy jest to jakaś totalna pomyłka, niestety niektórzy chcą sprzedać za wszelką cenę 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Prywatny sprzedawca zwrotow przyjmowac nie musi wiec wysle i nic nie zrobisz kasy nie zwroci ale mozesz zglosic moderatorkom czy na twoim koncie jest podejrzana aktywnosc i sprawdza czy ktos ci nie grzebal i zamaeial albo nic nie wykryja i wyjdzie ze ktos z rodziny sobie w koszyk wrzucil zeby potem kupic a ty oplaciles cos hurtem na wage

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@slonar1 Podaj mi proszę numer tego zamówienia. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

slonar1
#7 Wielbiciel#

13524477849

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@slonar1 numer zamówienia a nie numer oferty... 

Ale po ofercie widać, że sprzedawca prywatny, nie masz prawa odstąpić od umowy - pieniądze może oddać ale tylko jeżeli będzie miał taką ochotę. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@slonar1 masz do odebrania przedmiot z poczty jest on już twój i tamta osoba nie odpowiada za niego od chwili wydania przewoźnikowi. Nie odbierzesz paczka wróci, gość nie przyjmie i zaginie czy trafi na magazyn rzeczy niedoręczalnych. Nie odzyskasz kasy bo on nie musi się godzić na zwrot i nic z tym nie zrobisz, a włamu na konto allegro nie było wiec lepiej odbierz bo ni kasy ni talerza miał nie będziesz...

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@slonar1 Odbierz i wystaw na sprzedaż. Odzyskasz chociaż coś jeśli się sprzeda. Inaczej ani kasy ani talerza. 

oznacz moderatorów