anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ptośba o pomoc - sprzedawca grozi mi.

Client:85078097
#7 Wielbiciel#

Wpisałam negatywny komentarz zawierający prawdziwe informacje co oznacza, że jest to dozwolona krytyka. Sprzedający grozi mi, że jeżeli do 01.09 nie usunę komentarza to skieruje sprawę do sądu z powodu naruszenia dóbr osobistych.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

q3qPL
#13 Ambasador#

To chyba jest informacja a nie groźba. Najwyżej sprawa trafi do sądu i tam będziesz udowadniać swoje racje. W takim wypadku to Ty będziesz zmuszona do udowodnienia, że komentarz jest zgodny ze stanem faktycznym.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:85078097 To nie groźba tylko wymóg formalny jeśli sprzedający faktycznie będzie chciał oddać sprawę do sądu.
Jeśli nie masz sobie nic do zarzucenia i komentarz jest zgodny ze stanem faktycznym to nie musisz go usuwać.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Niech kieruje, nie martw się jak komentarz jest zasadny, obiektywny i nie obraża, setki takich "gróźb". ma prawo ale nic  z tym nie zrobi.

oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#

Ale tu nawet nie ma opisanej sprawy i tego komentarza, o czym ty mówisz?

oznacz moderatorów

Client:85078097
#7 Wielbiciel#

Zamówiłam piasek dla kota 8 x 5kg. Piasek był zachwalany przez sprzedającego jako zbrylający. Do kuwety wsypałam 2 opakowania piasku drobniutkiego (wyglądał jak piasek na plaży). Następnego dnia miałam w kuwecie wielką śmierdzącą plażę. Piasek się nie zbrylał. Zakup kosztował mnie 51,92 zł (z kosztami wysyłki 79,90 zł). Zwróciłam 6 opakowań i opłaciłam kuriera 19,99 zł. Sprzedający oddał mi 25,96 zł. Mój komentarz to " Piasek zapakowano w foliowe zgrzewane opakowania. Na opakowaniach brak jakichkolwiek informacji tzn. nazwy produktu, nazwy producenta...Na Allegro wpisano, że piasek zbryla się co  nie jest prawdą. Uważam, że nie jest to wiarygodny sprzedawca".

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@Client:85078097 Informacja o właściwościach zbrylających jest podana tylko w parametrach, w samym opisie jej nie ma. To jest produkt konfekcjonowany przez sprzedającego, dlatego jest spakowany w zwykły worek bez oznaczeń. Wielu sprzedających tak robi. Nie musi to świadczyć o "niewiarygodności" sprzedawcy.

Mnie interesuje bardziej, dlaczego sprzedający zwrócił Ci kwotę za 4 worki, skoro odesłałaś 6. Czy uzasadnił to jakoś? Jeśli nie było żadnego powodu do potrącenia (np. piasek z dwóch worków wysypał się w czasie transportu), powinnaś otworzyć dyskusję i domagać się zwrotu pozostałej kwoty.

Co dokładnie zaznaczyłaś w formularzu zwrotu?

Screenshot_2024-08-09-01-10-16-2.png

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@Client:85078097 To zdjęcie z pewnością wprowadza w błąd, skoro na worku nie ma żadnych oznaczeń:

https://a.allegroimg.com/s720/11be05/1229804643778a84d65e90ec6692/PIASEK-ZWIREK-DLA-KOTA-DO-KUWETY-N...

Sprzedający sam musiał dodać ten produkt do katalogu, więc odpowiada za podane parametry. Jeśli piasek się nie zbryla, to jest niezgodny z umową. Miałaś prawo napisać o tym w komentarzu.

Powinnaś była zgłosić reklamację, a sprzedający powinien był dokonać wymiany na towar zgodny z umową lub zwrócić Ci pieniądze. W przypadku reklamacji musiałby również ponieść koszt odesłania.

oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#

Dodatkowo możesz też zapytać o w/w atest tj. jego odpis
Z doświadczenia wiem, że takie atesty sprzedawcy doklejają sobie do aukcji dla większej wiarygodności ale prawda może być zgoła inna 🙂

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

@q3qPL

Powiem lepiej. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higeny, nie zajmuje się atestowaniem produktów przeznaczonych dla zwierząt.

A jeżeli o piasek, to np. atest musi mieć piasek do piaskownic w których bawią się dzieci. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:85078097 To nie jest groźba tylko informacja o zamiarze podjęcia kroków prawnych > sprzedający ma do tego prawo

oznacz moderatorów